Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 23:53:58

Eva Nada píše:
Tydle duchovňácký pindy, co tu teď vede Vostál a hlavně Trini s Janou, jsou opravdu naprd.
Ale když jinak nemohou...

Taky mě to nezajímá...proč vlastně trini vkládá vostálovy příspěvky? On na inspiruj nemůže psát?


Vždyt' vás nikdo nenutí, abyste četli, co tady probíráme.

Ráda čtu, co Petr píše. Alaja taky a i Jana s ním tady očividně ráda debatuje. Proto to sem vkládám.
Když vám to nevyhovuje, tak máte přece k dispozici Poradnu. Tam já nepíšu a Petr v poslední době taky ne.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 1:36:51

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Když se to přeloží do duchovňáčtiny, tak jen veřejnosti "laskavě "naznačuje, že jsi to.....no, že máš jakési ego...a pod....a ona už žádné nemá....


...........................................................................................................................................................................................

Já ego mám, to je jisté,

Jana ego nemá, to je jisté,

vona má pouze mindrák zmotanejch přestav a pocitů...

Ne každej může mít ego, vasány a karmu,

todle mindráci nemaj, páč ještě nejsou plnohodnotnými lidmi,

jsou někde mezi vopicí a člověkem,

proto maj místo ega, vasán a karmy ten mindrák....


Jana ještě nikdy ego neměla, proto jej taky popisuje jako neustálé utrpení,

protože si plete mindrák s egem...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 1:39:15

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Tenhle deadlock před mnoha lety mne držel několik let. A vypadalo to, že z toho není východisko. Pokud nic se sebou neděláš, nemůže probuzení přijít, protože tomu brání ostatní zlozvyky mysli a cítění. Pokud s tím chceš něco dělat, živí se tím záměrem ta sebestřednost, záměrnost pod. Takže se to takhle zadrhne. Velbloudi nebo opice také s tím (se sebou) nic nedělají a probuzení tisíce let nepřichází. Probuzení je jediné důležité a přitom dokud je pro někoho konkrétního důležité, nemůže k němu dojít, neb ego (=sebestřednost) na té důležitosti žije. Neb "Pravda je stav bez ega".
Já jsem se z tohoto zacyklení, deadlocku dostal zásluhou někoho druhého. Ne pro mne a pro moje probuzení, ale pro toho druhého pro jeho probuzení. A ten druhý (milovaný sebeobětavou láskou na život a na smrt) mne svou důvěrou a potřebou probuzení "přetlačil" přes zmíněnou past (sebestředného záměru kontra nezáměrné pasivity) na cestě.
A ty mi prijdeš, že do téhle pasti jsi se také chytil a na rozdíl ode mne v ní stále jsi. A generuješ z tohoto stavu celou filosofii a zdánlivě geniální a pravdivý pohled na svět, na probuzení. A nejsi v tom sám, jediný. Máš i na koho navázat.

.......................................................................................................................................................................................................

Sorry, nějako mně ta tvoje reakce unikla :

Tak to nevím na koho navazuji,
je možný že na někoho jo, ale já přece ale vůbec netvrdím, že nemáš nic dělat,
já přece tvrdím, že máš dělat něco čím neposílíš ego,
tedy relaxaci...
a nebo že máš dělat to co tě baví a tím následovaj svůj talent tedy karmu...

To je něco zcela jinýho než většina lidí dělá,
at už tu relaxaci nebo to co je baví...
Přičemž jedno ani druhé není nikterak jednoduché,
v rozvíjení tvého talentu a karmy ti především brání výchova rodičů a školy
a v relaxaci ti pak brání lidská navyklá tendence konat a usilovat,

to co tady píšu je voproti nákým duchovním aktivitám hodně těžká věc,
obzvláště pak pro ty co se voblbnou nějakými duchovními koncepty...

Navíc,
já nepíšu ani tak o probuzení, jako spíše o rozpouštění vasán,
samozřejmě tak, aby se při tom nevytvořily nové vasány...
Relaxace (dzogčhen)to je v podstatě šaktijoga,
a rozvíjení talentu je karma joga,
a jedno je vlastně druhým...

A nějaký zkratky neexistují, v případě osvícení jo,
v případě rozpouštění vasán ovšem ne...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 1:41:32

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:PS.

Tedy oprava,
může ti někdo druhý rozpustit i připoutanosti,
ale musíš pro to využít příhodného období,
a to je budto v polovině života nebo v období smrti,
ale asi to není jednoduchý Maharišimu se to povedlo až napodruhé....


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 1:43:03

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Taky mě to nezajímá...proč vlastně trini vkládá vostálovy příspěvky? On na inspiruj nemůže psát?


...................................................................................................................................................................................

Proč tě to zajímá když tě to nezajímá ?

Že by tě to vopět prudilo ?

To u tebe nebude žádná novinka....



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 21. pro 2019 6:16:19

Vostalpetr píše:
Absolutní svobodou je být egem a poznat svou pomíjivost, omezenost, smrtelnost, zrozenost a být hříčkou své mysli, to je absolutní vrcholná svoboda Skutečnosti....

Není nic více než právě toto....


Hm, ano Boží humor. Bez připoutanosti je to taková svoboda, že o ní ani nevíš.

S připoutaností tady ta možnost ochutnání svobody je.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 21. pro 2019 6:18:44

Trini píše: :idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Když se to přeloží do duchovňáčtiny, tak jen veřejnosti "laskavě "naznačuje, že jsi to.....no, že máš jakési ego...a pod....a ona už žádné nemá....


...........................................................................................................................................................................................

Já ego mám, to je jisté,

Jana ego nemá, to je jisté,

vona má pouze mindrák zmotanejch přestav a pocitů...

Ne každej může mít ego, vasány a karmu,

todle mindráci nemaj, páč ještě nejsou plnohodnotnými lidmi,

jsou někde mezi vopicí a člověkem,

proto maj místo ega, vasán a karmy ten mindrák....



Jana ještě nikdy ego neměla, proto jej taky popisuje jako neustálé utrpení,

protože si plete mindrák s egem...



:)


:D :D :D

Díky za vysvětlení
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » sob 21. pro 2019 6:28:35

Trini, já se ti divím, že tě tak dlouho baví sem postovat Petrovy příspěvky a furt mudrovat a tak Janě stále přilívat vodu na její mlýn. Asi tě to stále baví. Jako Petra a Janu. Ale je to, jak psal armin, jen mlácení suché slámy... Petr tu sám nemůže psát?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 21. pro 2019 6:46:07

Alaja píše:Když se to přeloží do duchovňáčtiny, tak jen veřejnosti "laskavě "naznačuje, že jsi to.....no, že máš jakési ego...a pod....a ona už žádné nemá....


Takhle si to překládá mysl, ale nic takového nikdy nikde neříkám. Ego je představa, kdo jsi a Tvé pravé Já je uvědomění, že jsi bez představ a spojnicí mezi tím, je pocit, že jsi.

A čím je ten pocit osvobozenější od jakýchkoliv představ, tím víc se blíží k poznání pravdy.

Vždy, když napíše, že se u něčeho směje, co tu čte (dříve na JZ a pod.), tak mi vyvstane z paměti jedna větička z diskuse a JZ, jak tam někdo napsal, že když si se svým přítelem četla sms od některých žen z JZ, tak se tomu oba chechtali.......asi se té představy u ní nikdy už nezbavím.... :donknow:


Už jsi tuhle svou představu o představě někoho, kdo u něčeho takového nebyl a ani nemohl být, opakovala vícekrát.

Máš z toho, co jsi napsala a v hloubi nitra si nemůžeš potvrdit, že to je pravda, dobrý pocit?
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 21. pro 2019 6:54:26

PS: sms od některých žen z JZ určené někomu jinému, než mě, jsem nečetla, nikdo mi svůj mobil se sms od žen z JZ nepůjčil

Tím netvrdím, že kdybych ty SMS četla, že bych se nesmála, záleží na tom, co by v nich bylo.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 7:54:21

Eva Nada píše:Trini, já se ti divím, že tě tak dlouho baví sem postovat Petrovy příspěvky a furt mudrovat a tak Janě stále přilívat vodu na její mlýn. Asi tě to stále baví. Jako Petra a Janu. Ale je to, jak psal armin, jen mlácení suché slámy... Petr tu sám nemůže psát?


Vám to připadá jako mlácení prázdné slámy a mně tak zas připadá to, o čem se bavíte vy dva - kecy, prdy, bed'áry.
Ty bys sem zřejmě "tak dlouho" nedávala Arminovi příspěvky, protože by tě to nebavilo. Jinak bys tímto způsobem neuvažovala o mně.

Jana píše duchovní nesmysly, ale přesto o ní neuvažuji tak, že se přilívá voda na "její mlýn". Z jejích reakcí je vidět, že momentálně ten svůj svět opravdu nutně potřebuje, proto sem chodí psát. Jednou jí možná přijde k dobru, co jí tady Petr vysvětluje - vzpomene si, až přijde pro ni ten správný čas.

Když tě to tak zajímá, jestli tady Petr může psát, tak se na to zeptej administrátora. Petr mne o to požádal, a tak ho cituji. A dělám to ráda. Své důvody jsem už vysvětlila.

:)
Naposledy upravil Trini dne sob 21. pro 2019 8:22:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 7:59:39

Alaja píše:Vždy, když napíše, že se u něčeho směje, co tu čte (dříve na JZ a pod.), tak mi vyvstane z paměti jedna větička z diskuse a JZ, jak tam někdo napsal, že když si se svým přítelem četla sms od některých žen z JZ, tak se tomu oba chechtali.......asi se té představy u ní nikdy už nezbavím.... :donknow:


Podle toho, jak se tomu Jana pokaždé brání, je poznat, že z toho nemá dobrý pocit. Snad jí něco došlo.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 8:14:50

Nic píše:
Alaja píše:Když se to přeloží do duchovňáčtiny, tak jen veřejnosti "laskavě "naznačuje, že jsi to.....no, že máš jakési ego...a pod....a ona už žádné nemá....


Takhle si to překládá mysl, ale nic takového nikdy nikde neříkám. Ego je představa,


Ego je představa? Čí je to představa?

Ramana: Nadjá vytvořilo "já", toto "já" dá k tomu své myšlenky, které se ztvárnují jako svět, jako stromy, rostliny atd. Ve skutečnosti není toto všechno nic jiného než Nadjá.

Tedy i to, co ty vidíš jako představu, je Nadjá.

To, co říká Ramana, odpovídá mé zkušenosti.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 21. pro 2019 8:47:41

Trini píše:Ego je představa? Čí je to představa?


Je to jen sen, projekce koncové mysli.

Trini píše:Ramana: Nadjá vytvořilo "já", toto "já" dá k tomu své myšlenky, které se ztvárnují jako svět, jako stromy, rostliny atd. Ve skutečnosti není toto všechno nic jiného než Nadjá.

Tedy i to, co ty vidíš jako představu, je Nadjá.

To, co říká Ramana, odpovídá mé zkušenosti.

:)


To, co ztvárňuje projekci, která se jeví jako svět, rostliny, hmota a veškerý smyslově uchopitelný projev, je Boží mysl,

iluzi oddělenosti od toho všeho vytváří projekce koncové osobní mysli, připoutanost ke koncové mysli je to, čemu se říká ego,

o něm ve Tvé citaci Ramana nic neříká. Naopak říká to, co potvrzuje mou zkušenost, že ego není ničím skutečným:

Ot.: Jak vzniklo ego?
Odp.: Ego neexistuje. Nebo snad připouštíte dvě já? Jak může existovat nevědomost, není-li ego? Začnete-li to zkoumat, zjistíte, že avidja (nevědomost), která už neexistuje, tu není nebo řeknete, že zmizela. Ego předpokládá nevědomost. Proč myslíte na ego a proč trpíte? Ještě jednou co je to nevědomost? Je to to, co neexistuje. Život na světě však hypotézu nevědomosti potřebuje. Avidja je jen naše nevědomost a nic jiného. Je to nevědomost neboli zapomenutí Já. Může na slunci existovat tma? A podobně, může před sebe-vědomým a samozářícím Já existovat nevědomost? Kdybyste znal Já, neexistovala by nevědomost ani utrpení. Je to mysl, která pociťuje trápení a bídu. Tma nikdy nepřichází ani neodchází. Spatřujte slunce a tma nebude existovat. Podobně spatřujte Já a shledáte, že neexistuje avidja. [8]
http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... -maharisi/

Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 11:03:19

Nic píše:o něm ve Tvé citaci Ramana nic neříká. Naopak říká to, co potvrzuje mou zkušenost, že ego není ničím skutečným:


Ramana řekl, že rozdělovat na skutečné a neskutečné je nutné na začátku hledaní. Později se pozná, že všechno je Nadjá, i to, co se předtím považovalo za neskutečné.

Ale to není nic pro tebe, Jani. Tak si toho nevšímej a zůstan ve svém světě skutečnosti a neskutečnosti.
Realizovaní holt mluví na různých úrovní - pro začátečníky až pro velmi pokročilé.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 11:17:00

Nic píše:To, co ztvárňuje projekci, která se jeví jako svět, rostliny, hmota a veškerý smyslově uchopitelný projev, je Boží mysl,


O mysli a o Bohu v tom citátu nic neříká. Jasně řekl, že Nadjá vytváří "já" (= malé já). Myslím, že E. Tomáš to někdo nazval paprsek Nadjá. Ramana řekl, že malé "já" vždy existuje ve spojení s nějakým tělem (fyzickým nebo astrálním). Když se toto malé "já" s tím tělem plně identifikuje, tak začnou vznikat vasany, které se navlékají na tento paprsek Nadjá - a tím vznikne konglomerát, který se obvykle nazývá "ego".

Ale to nepíšu pro tebe, Jani, ale pro ty, kterým to něco řekne. Tak si s tím nelam hlavu. Jen ty znáš pravdu (svého světa). My si tady povídame o něčem docela jiném. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 11:24:18

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:


Díky za vysvětlení

..............................

Kdyby snad nebylo někomu jasné,

proč má polovopice mindrák,

tak je to proto, že inteligence opice již dosáhla takové úrovně,

že si již začne uvědomovat VLASTNÍ SMRTELNOST,

což ji totálně vykolejí, pojme nenávist k životu a ke světu který zcela odmítne,

začne posedle hledat věčné a neměnné...

Pokud se s tím polopice nedokáže vyrovnat po několik inkarnací,

je přesunuta na místo kde se bude s nemocí a smrtí setkávat denodenně,

aby se opakovaně setkávala s tím, co zarputile vodmítá...

V tomto zhýčkaném životě mě napadla myšlenka:„Nevědomý člověk, jenž je podroben stáří, nemoci, smrti, aniž by jim mohl uniknout, je sklíčen, zděšen a zhnusen, když vidí starce, nemocného, mrtvého; avšak na sebe sama při tom nemyslí. Ale i já podléhám stáří, nemoci, smrti a nemohu jim uniknout. Nebylo by správné, kdybych při pohledu na staré, nemocné, mrtvé nebyl sklíčen, já, který podléhám stáří, nemoci, smrti a nemohu jim uniknout.“ Zatím co jsem o tom přemýšlel, zmizelo mé opojení mládím, zdravím a životem.

Tak todle opravdu hitparáda "pitomosti" kdy se naprosto přímo popisuje ego jako "já"
a Jana tvrdí že "já" není ego, i když je tam přímo napsáno o egu "existují dvě já"
to opravdu zběsilé popírání ega čili já.........čili Nadjá.....

Trini píše:Ramana: Nadjá vytvořilo "já", toto "já" dá k tomu své myšlenky, které se ztvárnují jako svět, jako stromy, rostliny atd. Ve skutečnosti není toto všechno nic jiného než Nadjá.
Tedy i to, co ty vidíš jako představu, je Nadjá.
To, co říká Ramana, odpovídá mé zkušenosti.


To, co ztvárňuje projekci, která se jeví jako svět, rostliny, hmota a veškerý smyslově uchopitelný projev, je Boží mysl,
iluzi oddělenosti od toho všeho vytváří projekce koncové osobní mysli, připoutanost ke koncové mysli je to, čemu se říká ego,
o něm ve Tvé citaci Ramana nic neříká. Naopak říká to, co potvrzuje mou zkušenost, že ego není ničím skutečným:

Ot.: Jak vzniklo ego?
Odp.: Ego neexistuje. Nebo snad připouštíte dvě já?




:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 11:27:46

Podle mne nemá cenu to Janě vnucovat nebo ji o tom přesvědčovat. Až přijde ten pravý čas, tak jí to dojde samo.

Ale samozřejmě má cenu o tom tady psát - pro ostatní, u kterých už ten pravý čas nastal.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 11:31:33

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Eva Nada píše:Trini, já se ti divím, že tě tak dlouho baví sem postovat Petrovy příspěvky a furt mudrovat a tak Janě stále přilívat vodu na její mlýn.


....................................................................................................................................................................................................

OPAKOVÁNÍ JE MATKOU MOUDROSTI,
ale ne v tom smyslu že se moudrosti naučíš,
ale v tom smyslu že vše co umíš prostě pustíš,
proto je ovšem třeba chodit v kruhu a bčas to trvá velmi dlouhou dobu,
kdy člověk neustále rozporuje sebe sama a svět



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 11:45:15

Ono se to dá vidět z různých pohledů. Jana kdysi psala, že v jiném životě vinila Boha, že nechává umírat děti, a prý za to přišla do pekla. Z toho, jak je vidět, usoudila, že Bůh se nesmí kritizovat a naopak se musí neustále chválit, že dělá jen dobré (potom se nepřijde do pekla). Takže děti podle ní už neumírají = Bůh není vinen. Vinu naopak přenesla na "nevědomé" rodiče, kteří si podle ní úplně špatně myslí, že jim umírají nebo zemřely děti a nesmyslně podle ní u toho trpí.

Tady je prostě vidět, jakou paseku může napáchat zcela nesprávně pochopený koncept Boha - až do jiných inkarnací a záhrobí. :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron