Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 27. pro 2019 19:15:15

Trini píše:Měla by sis ho pořádně pročíst, pak bys přestala blábolit nesmysly.

:)


Jak Ramana, tak Nisargadatta používali koncept "bůh" jen zřídka a to zřejmě jen kvůli návštěvníkům z křest'anských zemí. U Ramany se v rozhovorech všechno točilo kolem Self ( Nadjá), u Nisargadatty kolem Vědomí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 27. pro 2019 19:24:05

Alaja píše:
armin píše:
No právě. Evidentně ten "někdo" nezmizel, naopak je teď ještě chytřejší než radio. Proto ta ulpělost na těch věčných diskusích o nesmrtelnosti chrousta.

"Po ovoci poznáte je" jak říká klasik.


JJ, úplná Barbie Virgo Maria....(ale stejně leckdo tuší, že to dělá naschvál, protože tam u ní na poradně jaksi už chcípl i ten pes..)


Tam opravdu chcípl pes, což bohužel znamená, že tady bude nadále prudit. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » sob 28. pro 2019 6:55:13

Vostalpetr píše:
Zkus schválně, jestli je možné být sám na sobě závislý, když si nic o sobě nemyslíš.


.........................................................................................................................................................

No staneš se na tom závislá,
takže si v jednom kuse budeš myslet že si nic nemyslíš,
proto tady furt meleš hovadinu že si nic nemyslíš,
přitom vymýšlíš jednu kravinu za druhou....

Stručně řečeno, zacykluješ se a totálně zblbneš....
Nemusím zkoušet to, co znám a vím jak to funguje.....

Ale klidně si s tebou zacykluju to tvoje kolečko "nemyšlení"...


To je krásné, že by ses nebál si zacyklovat.

Jenže cykluj něco, co je prázdné.

:D

Drtikol začínal tím, že se rozhodl uvolnit od negativních myšlenek, což je při troše nadhledu realizovatelné.

Jenže ono je to mnohem jednodušší.

Je možné prohlédnout, že mysl je prázdná. Tohle je vlastně ono Probuzení ze snu mysli. To odbourá veškerou připoutanost k ní. Na čem bys mohl být připoutaný, závislý, když to není NIC ?

I když se to jeví, jako že všichni žijeme v jednom světě, každý má svůj vlastní svět, někdo žije ve světě, kde se cítí být pruzen, jiný ve světě, kde je nuděn, někdo prožívá peklo, jiný ráj.

Abrahám i Osho učí, že je možné si vybrat.

Jedna žena vyprávěla Nisargadattovi Maharadžovi o tom, co vidí ve světě, kolik utrpení a bojů, násilí, zloby a chamtivosti, a jak se s tím vším ona sama v sobě potýká. Ptala se ho, jak se s takovým světem vyrovnáva on, a jí odpověděl:

"To je váš svět. Já ve vašem světe nejsem. Ten váš svět ani neznám. V mém světe nic takového není."


Je možné věnovat pozornost a rozvíjet myšlenky negativní, mít mysl plnou hrůzných představ. Je možné snít o krásných věcech, myslet pozitivně. Ale i to druhé vyžaduje úsilí a námahu.

A je možné si dát od toho všeho dovolenou, relax a klesnout do ticha v nitru a nic si o ničem nemyslet. Být svobodný od všeho. A tady je možné ochutnat, že samotné bytí s prázdnou myslí, s prázdnou hlavou, je láskou, je radostí, je blahem. A odtud, z toho ticha za myslí je jasné, že mysl není ničím, co by na tohle mohlo mít vliv. Mysl není ničím skutečným, co by mohlo to ticho v nitru narušit.

Ona síla Bytí může být probuzená a klidně může zůstat i přemýšlení láskou. Přirozenost si dělá to svoje. Může tady být sen mysli i svět se svým projevem a nijak si to s tím tichem v nitru nepřekáží.

Naopak, všechno je prozářené tou krásou Ticha.

A Ty máš možnost tohle, co čteš, vnímat z tohohle Ticha, kde si o ničem nic nemyslíš, kde není nic, koho by jakákoliv slova mohla něčím zasáhnout. A vnímat tu krásu a lehkost.

A vůbec nevadí, když se rozhodneš o těchhle slovech přemýšlet a z toho Ticha, aniž bys ho opustil, na ně reagovat.

Ono je to ještě drobátko jinak.

Je možné zůstávat tím Tichem, ze kterého se objeví vlna projevu a zase v něm mizí.

Může tu být rozhovor, projev.

A šmak Bytí nic neruší.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 28. pro 2019 12:57:59

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Řekla bych, že pro to, aby tady mohlo být ztotožnění s konatelem, je potřeba nějaké nespokojenosti, vize nějakého nedostatku, představa, že něco je špatně.

.....................................................................................................................................................................................................

Některá ztotožnění jsou naprosto spontánní,
takže z podledu Vědomí jsou nahlížena pozitivně,
ovšem z pohledu ega zblblého duchovností jsou pak nahlížena negativně...

K spontánímu jaksi není třeba vůbec ničeho, je to činnost Vědomí jenž je zcela mimo kontrolu nákýho ega...
Že pak v dalším vývoji někteří neumí to své ego sladit se světem, to už je věc jiná,
ale vod toho je tady karma....

Konatelství, pocit já jsem, ztotožnění s tělem to jsou věci které jsou naprosto v pořádku
a jsou to pomůcky ve vývoji Vědomí...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 28. pro 2019 13:00:29

Vostalpetr píše:
Některá ztotožnění jsou naprosto spontánní,
takže z podledu Vědomí jsou nahlížena pozitivně,
ovšem z pohledu ega zblblého duchovností jsou pak nahlížena negativně...

K spontánímu jaksi není třeba vůbec ničeho, je to činnost Vědomí jenž je zcela mimo kontrolu nákýho ega...
Že pak v dalším vývoji někteří neumí to své ego sladit se světem, to už je věc jiná,
ale vod toho je tady karma....

Konatelství, pocit já jsem, ztotožnění s tělem to jsou věci které jsou naprosto v pořádku
a jsou to pomůcky ve vývoji Vědomí...


:yes:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 28. pro 2019 13:07:11

Vostalpetr píše:
Některá ztotožnění jsou naprosto spontánní,
takže z podledu Vědomí jsou nahlížena pozitivně,
ovšem z pohledu ega zblblého duchovností jsou pak nahlížena negativně...

K spontánímu jaksi není třeba vůbec ničeho, je to činnost Vědomí jenž je zcela mimo kontrolu nákýho ega...
Že pak v dalším vývoji někteří neumí to své ego sladit se světem, to už je věc jiná,
ale vod toho je tady karma....

Konatelství, pocit já jsem, ztotožnění s tělem to jsou věci které jsou naprosto v pořádku
a jsou to pomůcky ve vývoji Vědomí...


Nisargadatta to vysvětlil obdobně - že ztotožnovaní je vlastnost Vědomí a že z nedostatku zkušeností se Vědomí ztotožnuje se vším možným. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » sob 28. pro 2019 19:41:28

Trini píše:Nisargadatta to vysvětlil obdobně - že ztotožnovaní je vlastnost Vědomí a že z nedostatku zkušeností se Vědomí ztotožnuje se vším možným. ;)

:)

Existuje něco jiného než Vědomí, něco, co by nebylo Vědomím, tedy něco, s čím by se Vědomí mohlo ztotožnit?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 28. pro 2019 21:47:57

armin píše:
Trini píše:Nisargadatta to vysvětlil obdobně - že ztotožnovaní je vlastnost Vědomí a že z nedostatku zkušeností se Vědomí ztotožnuje se vším možným. ;)

:)

Existuje něco jiného než Vědomí, něco, co by nebylo Vědomím, tedy něco, s čím by se Vědomí mohlo ztotožnit?


Vědomí se ztotožnuje s jednotlivými tvary projevu. Přitom projev je samozřejmě také Vědomí. Někdo to nazývá Vědomí v pohybu.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » sob 28. pro 2019 22:37:36

Rozlišovala bych mysl a vědomí v tom duchu, jak o něm hovoří Luboš Vojtěch, viz. videa na Poradně. On vůbec ten člověk mě dost zaujal...

Jinak by se dalo dohledat pojednání Eduarda Tomáše o mysli a kosmické mysli, Armin by možná věděl, kde to rychleji dohledat, ale toto už je trošku vyšší dívčí....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 28. pro 2019 23:03:09

Tahle debata se tu jen rozvinula proto, že tu Nic cosi napsala....
...tak ať si to vyhledá sama....
...stejně pak bude tvrdit, že ona už osobní mysl nemá a má už jen kosmickou mysl, kterou za žádnou mysl nepovažuje a bere ji jako stav mysli bez mysli i když píše ty své příspěvky tady v diskusi.......

Je to prostě naprd.... :sorry:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 28. pro 2019 23:21:32

Alaja píše:Tahle debata se tu jen rozvinula proto, že tu Nic cosi napsala....
...tak ať si to vyhledá sama....
...stejně pak bude tvrdit, že ona už osobní mysl nemá a má už jen kosmickou mysl, kterou za žádnou mysl nepovažuje a bere ji jako stav mysli bez mysli i když píše ty své příspěvky tady v diskusi.......

Je to prostě naprd.... :sorry:


Jo, píše neustále hovadiny. Ale mne holt zaujalo, co napsal Petr o tom ztotožnování.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 28. pro 2019 23:27:12

Eva Nada píše:Rozlišovala bych mysl a vědomí v tom duchu,


Takže podle tebe mysl není Vědomí? Jsou dva - Vědomí a mysl? :donknow:

armin píše:Existuje něco jiného než Vědomí, něco, co by nebylo Vědomím, tedy něco, s čím by se Vědomí mohlo ztotožnit?



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 28. pro 2019 23:45:42

Trini píše:
Alaja píše:Tahle debata se tu jen rozvinula proto, že tu Nic cosi napsala....
...tak ať si to vyhledá sama....
...stejně pak bude tvrdit, že ona už osobní mysl nemá a má už jen kosmickou mysl, kterou za žádnou mysl nepovažuje a bere ji jako stav mysli bez mysli i když píše ty své příspěvky tady v diskusi.......

Je to prostě naprd.... :sorry:

Jo, píše neustále hovadiny. Ale mne holt zaujalo, co napsal Petr o tom ztotožnování.

:)

Weinfurter doporučoval ztotožňování se do chodidel nohou, při meditování... :D ...nebo s nádechem či výdechem.... :D .... což podle mne mělo být jen dočasná pomůcka pro otevření opony k Univerzu, k savikalpě... :meditace: (ale při té savikalpě se fakt blbě píše na internetu... :P )
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » ned 29. pro 2019 7:19:23

Vostalpetr píše:To jsem si ale povšimnul u vícero lidí,
že to nechápou a zaměnují pocit já jsem už za Já,


Přitom pocit "já jsem" je spojnicí mezi egem (představou o tom, kdo jsem na rozdíl od.., tedy myšlenkou, snem, iluzí o sobě a o těch druhých) a vědomím - Já (které je vším, co existuje).

Pocit "já jsem" je vypínačem mysli. Je tím co osvobozuje od připoutanosti k mysli a probouzí poznání osvícené prázdnoty Mysli, ve které je jasné, že prázdná osvícená Mysl je Bytím a to je Vědomím.

Projekce mysli je jen snem, iluzí, není ničím skutečným.

Proto při jejím prohlédnutí je jasné, že mysl je prázdná.

A samo sebou i iluze, že můžeš být něco jiného, než Já, je také prázdná.

Tím pádem neexistuje vůbec nic, co by bylo doopravdy špatně.

Může tady být polemika o tom, jestli by mohla být špatně připoutanost k iluzi oddělenosti.

Je to asi takové, jako polemizovat o tom, jestli by mohlo být špatně prožívání filmu, který měl za úkol pobavit, a zaujal natolik, že zmizela potřeba vnímat, že to je jen film.

Myšlenka, pocit, víra, že je něco špatně, tady může být jen díky připoutanosti k iluzi oddělenosti.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » ned 29. pro 2019 7:42:27

Trini píše:
Eva Nada píše:Rozlišovala bych mysl a vědomí v tom duchu,


Takže podle tebe mysl není Vědomí? Jsou dva - Vědomí a mysl? :donknow:

armin píše:Existuje něco jiného než Vědomí, něco, co by nebylo Vědomím, tedy něco, s čím by se Vědomí mohlo ztotožnit?


:)

Tady je pěkně vysvětlen ten rozdíl mezi myslí a vědomím, video má jen 20 minut a stojí za poslech

https://www.youtube.com/watch?v=ID_pTCn ... e=emb_logo
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 29. pro 2019 8:49:33

Eva Nada píše:
Trini píše:
Eva Nada píše:Rozlišovala bych mysl a vědomí v tom duchu,


Takže podle tebe mysl není Vědomí? Jsou dva - Vědomí a mysl? :donknow:

armin píše:Existuje něco jiného než Vědomí, něco, co by nebylo Vědomím, tedy něco, s čím by se Vědomí mohlo ztotožnit?


:)

Tady je pěkně vysvětlen ten rozdíl mezi myslí a vědomím, video má jen 20 minut a stojí za poslech

https://www.youtube.com/watch?v=ID_pTCn ... e=emb_logo


Po vlastní zkušenosti, že je jen Vědomí = Absolutno = Nadjá, je mi celkem jedno, jak si někdo rozlišuje vědomí a mysl. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 29. pro 2019 8:51:55

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:

...stejně pak bude tvrdit, že ona už osobní mysl nemá a má už jen kosmickou mysl, kterou za žádnou mysl nepovažuje a bere ji jako stav mysli bez mysli i když píše ty své příspěvky tady v diskusi.......
Je to prostě naprd....


................................................................................................................................................................................................

To víš,
to jsou ti sebestřední narcisti,
ti sou tak uvnitřnění že už je nerozhodí vůbec nic,
nic se jich nedotýká páč vše potlačili,
a kdyby se jich náhodou přece jen něco dotklo, tak to opět potlačej...

Takže je jim naprosto jedno co blábolej,
naprosto jedno kdo jim co říká,
a neustále musej bejt na stráží před tím před čím utíkaj
a vztahovat se k tomu k čemu se utíkaj...

S magorama je to vždycky naprd,
prostě s nima musíš chodit v kruhu jak na kolotoči...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 29. pro 2019 8:54:00

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Pocit "já jsem" je vypínačem mysli. Je tím co osvobozuje od připoutanosti k mysli a probouzí poznání osvícené prázdnoty Mysli, ve které je jasné, že prázdná osvícená Mysl je Bytím a to je Vědomím.


......................................................................................................................................................................................

A výsledkem poodobných koncentrací je pak takovéto zblbnutí mysli co zde roky předvádíš,
každý kdo praktikuje koncentrace,
dříve či pozdějíi zblbne,

samozřejmě je to individuální, někdo pak zblbne totálně a jinej jen mírně...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 29. pro 2019 8:58:37

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Řádně nepročištěná mysl je schopna zneužít kde co, pro vlastní obohacení, potěšení či získání moci.....i ty duchovní nauky....


..................................................................................................................................................................................................

Nepročištěná mysl mně až tak nevadí,
problém je až v tom kolektivismu, tedy až v těch archetypech (vzorcích jednání)
kdy je člověk nevědomně něčím "unášen" a není schopen to rozpoznat o co jde...

A pak to co nerozpoznává považuje za něco co jej překračuje a stává se to pro něj "svaté"
přičemž to je jen určitá úroven energie která jej ovládá...

Je to podobné jako když člověka ovládá "sexuální pud"
na jedné straně je budto tím totálně ovládnut,
nebo na straně druhé to co nejvíce potláčí (morálka)
přičemž to je jen určitý druh energie který může posloužit k rozvoji osobnosti a poznání...

Prostě dobrý sluha ale zlý pán...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 29. pro 2019 9:03:57

armin píše:Existuje něco jiného než Vědomí,


Ne. V jeho manifestaci, která je také jím, však existuje nekonečně mnoho tvarů s mnoha různými koncepty a názory - např. o mysli a vědomí. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků