Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lenny » čtv 08. zář 2011 7:31:37

Já souhlasím se vším, co řekneš, mistře!
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » čtv 08. zář 2011 7:38:28

Lenny píše:Já souhlasím se vším, co řekneš, mistře!


Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » čtv 08. zář 2011 8:00:24

Gorodeckyj píše:
Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.


Je to tu pořád dokola, ale proč ne :happyroll: KDO KOHO napadá? :donknow:
Nebo aspoň to, KDO rozpoznal, že tady došlo k napadání. Kdo učinil ten soud?
Naposledy upravil rosada dne čtv 08. zář 2011 8:40:08, celkově upraveno 1
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Ladislav » čtv 08. zář 2011 8:32:15

Gorodeckyj píše:
Lenny píše:Já souhlasím se vším, co řekneš, mistře!


Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.


...vysvětli mi Gorodeckyj proč se vztekáš? :pls:
P.S.: jen mi hlavně nepiš ať se raději podívám zdali je Já skutečné či ne... :no: to už jsme probrali
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » čtv 08. zář 2011 18:01:34

rosada píše:
Gorodeckyj píše:
Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.


Je to tu pořád dokola, ale proč ne KDO KOHO napadá?


Přesně. Je to tu pořád do kola a ty to pořád nechápeš. Pořád do kola ti opakuji, že nikdo. Není kdo. Všechno ostatní ale existuje - mozek, tělo, myšlenky, pocity, vědomí, reakce - to všechno existuje. Vysvětloval jsem podrobně, kdo sem píše. Potřebuješ to samé napsat i kdo mluví? Kdo napadá? Nebo si to dokážeš domyslet? Zkus to. A prosím, přestaň pořád dokola vypichovat, že používám slovo já v řeči. To se tu už probíralo stokrát. Buď jsi to nečetl a pak si to přečti, nebo jsi to četl a nechápeš - pak si to přečti znova, nebo jsi to četl, chápeš, a snažíš se mě jen vytočit - pak jdi víš kam...
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » čtv 08. zář 2011 18:02:27

Ladislav píše:
Gorodeckyj píše:
Lenny píše:Já souhlasím se vším, co řekneš, mistře!


Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.


...vysvětli mi Gorodeckyj proč se vztekáš? :pls:
P.S.: jen mi hlavně nepiš ať se raději podívám zdali je Já skutečné či ne... :no: to už jsme probrali


Umíš číst? Jestli ano, tak se blbě neptej a čti výše.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lenny » čtv 08. zář 2011 18:46:24

Jo jo, ta osvícenost z tebe přímo čiší
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod adiuv » čtv 08. zář 2011 18:58:21

Spíš spasitelský komplex.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Mrakoplaš » čtv 08. zář 2011 20:38:32

Hmmm...
Není to tak dávno, co jsi mi tu Gorodeckyj psal, že po té, co jsi zjistil, že já neexistuje, se cítíš šťastnější.
Jak čtu tvoje příspěvky, tak se mi moc šťastně nejevíš, spíš jako někdo, koho neustále něco vytáčí a především to, když má někdo jinej názor než ty.
Tohle ale příznakem skutečnýho štěstí nikdy nebývá.

Několikrát jsi tu psal: nedívejte se na mě, ale na to, co říkám.
Řekl bych dle toho, co píšeš a jak se vyjadřuješ, že jsi ještě docela dost mladej a tudíž jsi zatím neměl moc šanci život opravdu poznat a hlavně pochopit lidskou psychologii.
Nikdo se nebude dívat na to, co říkáš, když vidí, že tím sám nežiješ. Nevzbuzuješ v ostatních důvěru. A důvěra je to jediný, co lidi přesvědčí, aby někoho poslouchali a něčím se řídili. Jedinej další důvod je pak strach. Ale ten mít z tebe důvod fakt nemají :)
Takže se pak nediv, že ti tu na to každej dlabe.

Když ti bude někdo říkat: "Každej dokáže lítat, já to dokázal a dokážeš to i ty." A pak ho vidíš, jak běží s roztaženýma rukama po poli a křičí "Podívejte, já lítám! Já lítám!" a přitom zakopává o každou druhou hroudu a ještě přitom hlasitě kleje, budeš ho opravdu následovat, nebo si o něm spíš pomyslíš, že to nemá v hlavě úplně srovnaný?
Takhle nějak tu působíš ty.
Je to docela škoda, protože jinak tu občas zmiňuješ celkem zajímavý myšlenky a kdybys tomu dal trochu jinou formu a nebyl tak arogantní, tak by tu mohla o tom vzniknout opravdu přínosná diskuze. Jenže to bys právě potřeboval trochu víc těch zkušeností.
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mrakoplaš za tento příspěvek:
Ladislav, Lenny, Lída

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » čtv 08. zář 2011 21:57:33

Mrakoplaš píše:Hmmm...
Není to tak dávno, co jsi mi tu Gorodeckyj psal, že po té, co jsi zjistil, že já neexistuje, se cítíš šťastnější.
Jak čtu tvoje příspěvky, tak se mi moc šťastně nejevíš, spíš jako někdo, koho neustále něco vytáčí a především to, když má někdo jinej názor než ty.


Jak víš, co mě vytáčí a jak se cítím? Máš nějaké speciální schopnosti? Když má někdo jinej názor??? Vážně? Kdo tu má jinej názor??? Aspoň jeden jinej názor, který by obstál??? Já vidím jen sbírku lidí kterým vůbec nejde o to, co kdo říká, ale mnohem víc o to, jak to říká, jak u toho působí a nejvíc ze všeho je baví chytat lidi za slova a posmívat se. Když se ale zeptáš přímo jich, s čím tedy nesouhlasí, tak utečou jako lenny a pak se vrátí jen ve chvíli, kdy zas vidí něco, jak přispět svou hloupostí do diskuze (viz poslední jeho komentář).

Tohle ale příznakem skutečnýho štěstí nikdy nebývá.


Je mi jedno, co je podle tebe příznakem skutečnýho štěstí.


Řekl bych dle toho, co píšeš a jak se vyjadřuješ, že jsi ještě docela dost mladej a tudíž jsi zatím neměl moc šanci život opravdu poznat a hlavně pochopit lidskou psychologii.


Řekl bych dle toho, co píšeš a jak se vyjadřuješ, že jenom děláš chytráka a přitom víš prd o tom, o čem tu mluvím. Zároveň sis ale neodpustil napsat mi tu příspěvek ve kterým se snažíš mě poučovat a vypadat jako laskavej děda. Určitě jsi měl velkou šanci poznat život a přesto nechápeš, že já tu mluvím o jedný pravdě, o který ty nemáš zřejmě nejmenší páru. Takže to co tu píšeš a vztahuješ to na celej život jsou v tomhle kontextu naprosto irelevantní hlouposti. Takže v čem je to, kdo toho kolik o čem ví? Nejspíš v přístupu. Nejspíš v odhodlání a odvaze podívat se pravdě do očí. A v tom tu máte velký mezery.

Nikdo se nebude dívat na to, co říkáš, když vidí, že tím sám nežiješ.


Chacha - a jak sakra víš, co to je to žít???? Jak to sakra víš??????? JAK? Víš prd a přesto tu moralizuješ.

Nevzbuzuješ v ostatních důvěru. A důvěra je to jediný, co lidi přesvědčí, aby někoho poslouchali a něčím se řídili. Jedinej další důvod je pak strach. Ale ten mít z tebe důvod fakt nemají :)


Pleteš se. Nepotřebuješ žádnou důvěru na to, aby ses přesvědčil, jestli je něco pravda nebo ne. Naopak potřebuješ naprostou nedůvěru. Opak důvěry a zvědavost. To je všechno.

Je to docela škoda, protože jinak tu občas zmiňuješ celkem zajímavý myšlenky a kdybys tomu dal trochu jinou formu a nebyl tak arogantní, tak by tu mohla o tom vzniknout opravdu přínosná diskuze. Jenže to bys právě potřeboval trochu víc těch zkušeností.


Nerad dělám taková přirovnání, ale když vidíš tolik zbabělosti co já, když vidíš tolik tolik výmluv vytáček a keců, když vidíš, že klidný tón nikam nevede, tak proč si nezakřičet? Proč nebýt sprostý? Mám svobodu dělat i to a ty máš svobodu to nečíst. Aniž bych se k nim nějak přirovnával, velcí mistři často nelítostně uráželi své žáky, mlátili je apod. Zajímavé, že na takové urážky nikdo nepoukazuje a neříká - oni tím nežijí. :D
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lenny » pát 09. zář 2011 7:01:36

Toto fórum je o výměně názorů, o inspiraci. Tys nadhodil nový pohled na věc, fajn, mohli jsme diskutovat. Ale teď mě (a ostatní) tady urážíš. To se mi nelíbí a proto s tebou již diskutovat nebudu. Měj se fajn, velký mistře.
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » pát 09. zář 2011 7:12:30

Lenny píše:Toto fórum je o výměně názorů, o inspiraci. Tys nadhodil nový pohled na věc, fajn, mohli jsme diskutovat. Ale teď mě (a ostatní) tady urážíš. To se mi nelíbí a proto s tebou již diskutovat nebudu. Měj se fajn, velký mistře.


Takže tohle je podle tebe diskuze:

Staňte se osvícenými tak jako já! Žádné já neexistuje! Já neexistuju, ale přesto jsem osvícený! Jsem osvícený, nic vnějšího mě nemůže rozhodit, ale přesto mám o vás strašnou péči, moc mi záleží na tom, abyste byli tak dokonalí jako já! Každý může mít vlastní názor, ale jen ten můj je správný! Je to ...

Já souhlasím se vším, co řekneš, mistře!

Jo jo, ta osvícenost z tebe přímo čiší


Ve chvíli, kdy jsem se tě zeptal, co konkrétně ti z toho co říkám vadí, když mě tak napadáš, tak jsi utekl bez odpovědi. To je diskuze? V tom případě je stejně tak diskuze, když říkám, že píšeš hlouposti. Navíc je to naprostá pravda. Měl jsi odejít před tím, než jsi tyhle kraviny napsal. Teď tady ze sebe děláš chudáčka a brečíš tady úplně zbytečně.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » pát 09. zář 2011 10:24:13

Gorodeckyj píše:
rosada píše:
Gorodeckyj píše:
Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.


Je to tu pořád dokola, ale proč ne KDO KOHO napadá?


Přesně. Je to tu pořád do kola a ty to pořád nechápeš. Pořád do kola ti opakuji, že nikdo. Není kdo. Všechno ostatní ale existuje - mozek, tělo, myšlenky, pocity, vědomí, reakce - to všechno existuje. Vysvětloval jsem podrobně, kdo sem píše. Potřebuješ to samé napsat i kdo mluví? Kdo napadá? Nebo si to dokážeš domyslet? Zkus to. A prosím, přestaň pořád dokola vypichovat, že používám slovo já v řeči. To se tu už probíralo stokrát. Buď jsi to nečetl a pak si to přečti, nebo jsi to četl a nechápeš - pak si to přečti znova, nebo jsi to četl, chápeš, a snažíš se mě jen vytočit - pak jdi víš kam...


No právě není kdo a není koho. Ale já o napadání nepsala. Je to tu jen zrcadlo (zvlášť to co napsat Lenny a jediné místo, kde to vzbudilo negativní emoce je někde u tvé klávesnice), a zdá se že to, co tady píšeš, bys měl taky číst. Co bylo napsáno, bylo napsáno a chce být přečteno. Není koho vytočit a není kdo by vytáčel.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » pát 09. zář 2011 11:15:29

Gorodeckyj píše:
rosada píše:
Gorodeckyj píše:
Je hezké, že neumíš ani říct, s čím vlastně nesouhlasíš, přesto mě napadáš.


Je to tu pořád dokola, ale proč ne KDO KOHO napadá?


Přesně. Je to tu pořád do kola a ty to pořád nechápeš. Pořád do kola ti opakuji, že nikdo. Není kdo. Všechno ostatní ale existuje - mozek, tělo, myšlenky, pocity, vědomí, reakce - to všechno existuje. Vysvětloval jsem podrobně, kdo sem píše. Potřebuješ to samé napsat i kdo mluví? Kdo napadá? Nebo si to dokážeš domyslet? Zkus to. A prosím, přestaň pořád dokola vypichovat, že používám slovo já v řeči. To se tu už probíralo stokrát. Buď jsi to nečetl a pak si to přečti, nebo jsi to četl a nechápeš - pak si to přečti znova, nebo jsi to četl, chápeš, a snažíš se mě jen vytočit - pak jdi víš kam...


Ještě to napíšu srozumitelněji:
Není KDO, není KOHO - na tom se shodneme. Tady je jasno, jak už jsem psala výše.
Pak ale věta: "..., přesto mě napadáš" nedává smysl. Prostě nedává. Přesto byla napsána. Proč? Buď v tom nemáš jasno, nebo nás jen zkoušíš. Takže zbývá otázka: kdo koho tu chce naštvat? :2in1:
A můžeme se rekurzivně vrátit na řádek č.1 :happyroll:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » pát 09. zář 2011 11:18:20

Už jsem to psala taky výše, ale nemůžu si pomoct:
------
Miluju tuhle hru :srdce: :kvetina: :cat:
--------
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Mrakoplaš » pát 09. zář 2011 14:18:54

Gorodeckyj píše:Jak víš, co mě vytáčí a jak se cítím? Máš nějaké speciální schopnosti?

Jednoduše, prostě vidím, jak reaguješ na to, co tu píšou jiní. K tomu nejsou potřeba žádný speciální schopnosti.

Gorodeckyj píše:Je mi jedno, co je podle tebe příznakem skutečnýho štěstí.

Jedno ti může bejt, ale když jen takhle vyjádříš opovržení názorem jinýho diskutujícího, aniž bys na konto toho uvedl nějakou svojí vlastní myšlenku, akorát tím ukazuješ vlastní aroganci a následně i hloupost.

Gorodeckyj píše:Zároveň sis ale neodpustil napsat mi tu příspěvek ve kterým se snažíš mě poučovat a vypadat jako laskavej děda.

Laskavej děda, no to je hezký :lol: Tak do důchodu mám ještě docela daleko, takže za dědu se mi ještě moc vypadat nechce. Ale jestli chceš, tak mě klidně za dědu považuj ;)

Gorodeckyj píše:Takže v čem je to, kdo toho kolik o čem ví? Nejspíš v přístupu. Nejspíš v odhodlání a odvaze podívat se pravdě do očí. A v tom tu máte velký mezery.

No tak nemůžu mluvit za ostatní, ale nemyslím si, že by tu měli ostatní strach se podívat na to, co tu hlásíš. Jen to každý vidí trochu jinak, takže z toho logicky vyplývají i jiný závěry.
Jinak s tebou souhlasím. Je to hlavně o přístupu. A právě ten tvůj přístup je to rozhodující, co v lidech vyvolá pocit důvěry v to, co tu tak srdnatě obhajuješ. Stačí nebejt tak arogantní a nemyslet si o sobě, že jsi sežral všechnu moudrost světa, a uvidíš, že to půjde hned líp.

Gorodeckyj píše:Pleteš se. Nepotřebuješ žádnou důvěru na to, aby ses přesvědčil, jestli je něco pravda nebo ne. Naopak potřebuješ naprostou nedůvěru. Opak důvěry a zvědavost. To je všechno.

Ale nepletu. Aneb jeden o voze, druhej o koze. Jen ti tu naznačuju, že jestli budeš pokračovat tímhle způsobem, tak tu proti sobě akorát vyvoláš ještě větší protitlak. Když tomu nevěříš, klidně tak pokračuj dál a uvidíš sám. Nakonec možná že právě tahle diskuze má sloužit jako poučení pro tebe, že takhle to prostě nepůjde. To jsou právě ty zkušenosti, který ti chybí.

Gorodeckyj píše:Nerad dělám taková přirovnání, ale když vidíš tolik zbabělosti co já, když vidíš tolik tolik výmluv vytáček a keců, když vidíš, že klidný tón nikam nevede, tak proč si nezakřičet? Proč nebýt sprostý? Mám svobodu dělat i to a ty máš svobodu to nečíst. Aniž bych se k nim nějak přirovnával, velcí mistři často nelítostně uráželi své žáky, mlátili je apod. Zajímavé, že na takové urážky nikdo nepoukazuje a neříká - oni tím nežijí.


Svobodu samozřejmě máš dělat si , co chceš. Ale ze svobody vyplývá i odpovědnost za to, co tvoje činnost vyvolává.
Někteří mistři sice svoje žáky mlátili, ale ty žáci se těm mistrům sami dobrovolně podřídili. Ty jsi ale mistr samozvanej a nemůžeš očekávat, že tu tvoje řvaní a nadávání někdo bude snášet.
Chceš-li kázat na těchhle stránkách a chceš-li, aby tě lidi poslouchali, musíš v nich vzbudit důvěru, ať se ti to líbí nebo ne.
Jestli nesouhlasíš, tak říkám, klidně pokračuj dál a uvidíš sám. Aspoň nasbíráš zkušenosti. Samozřejmě bys mohl být tak nějak přirozeně moudrej od přírody, ale to se nezlob, to u tebe moc nevidím. Tak holt potřebuješ ty zkušenosti. Ale jak koukám, tak to ještě nějaký čas potrvá.
:clock:
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mrakoplaš za tento příspěvek:
Lída

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod PánBů » pát 09. zář 2011 19:07:30

Lidská bytost, jako soubor věcí, které existují (tělo, mozek, myšlenky, pocity, reakce, návyky atd.) se snaží chovat, jako koncept, který o sobě na základě prožitých zkušeností v mozku vytváří.


No konečně něco konkrétního. Přesně to souhlasí s tim co říká Tolle v tomto videu viewtopic.php?f=71&t=1487 v 00:30. Ztotožňování s myšlenkama = ego.(Krásná definice, podle mě jsou jednoduché věci nejsnazší na pochopení)

Jenže ikdyž si řeknu nejsem lidská bytost ani soubor věcí jako tělo mozek atd .... pořád tu budu. Existenci prostě už nelze vymazat. Zkus to :-) Takže ikdyž se zbavím ztotožnění se vším co lze nalézt. Pořád zbyde to já co si už nemůže říct jsem něco ale pořád tu bude. No a to je to jediné co skutečně existuje protože se toho nelze zbavit. Já tomu říkám prostě Já :-) Zatímco z tvého vysvětlení že já neexistuje po opuštění všech těch věcí se kterými se lze ztotožnit nezbyde vůbec nic. Jenže pořád tu zbyde něco co si bude moct položit co jsem? Co tu dělám? A ikdyž si tuto otázku klást nebude tak tu furt bude a bude něco dělat chápeš? :-)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lída » pát 09. zář 2011 19:59:10

PánBů píše: ikdyž si řeknu nejsem lidská bytost ani soubor věcí jako tělo mozek atd .... pořád tu budu.

Budu tu coby "já" , které si tenhle fakt uvědomuje... a sděluje ho tady nějakému "ne-já".

Takže

Pořád zbyde to já co si už nemůže říct jsem něco ale pořád tu bude.


Dokud nás na reakcích těch druhých něco znechucuje nebo dráždí, dokud emocionálně reagujeme na to, co vnímáme jako nechápavost a zbabělost a pod., pak emocionální aspekt našeho "já" reaguje a hodnotí a odsuzuje ostatní "já", takže vnímá klamnou dualitu a dál ji vytváří. Sebedokonalejší chápání ani zkušenost neexistence "já" na tom nic nezmění - emoční mozek přesto reaguje dál na ostatní "já" a jejich jednání; mozková kůra mu dělá pak mluvčího, hodnotí a posuzuje "ty druhé"... Když se tohle rozpozná jako fakt, je možné začít si za pomoci sebereflexe uvědomovat navyklé sebe-ztotožňování s vyvstávajícími podrážděnými reakcemi na jednání ostatních: začít si uvědomovat i emocionální reakce jako vytvořené z vědomí a rozpoznávané vědomím v sobě samém.

Protože trvale probuzený má plně rozvinutou sebereflexi, dochází u něho neustále k neosobnímu uvědomování si vyvstávajících obsahů mysli: postupně se rozpustilo masivní "já" plné emocí, které má potřebu něco někomu doporučovat, dokazovat nebo vyvracet: zmizelo vyčleňování se vůči nevědomým "druhým".

Všechno je prázdné od samostatné existence, všechno jsou jen tvary vědomí, uvědomované vědomím.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod PánBů » pát 09. zář 2011 20:32:48

Díky za příspěvek Lído.

Moje emoční tělo zrovna nějak nechápe co některé lidi na tom osvícení tolik chybí že vymýšlejí takové výrazy jako trvale probuzený, stále osvícený a podobně... Co jako čekají že v tom osvícení objeví?

Všechno je prázdné od samostatné existence, všechno jsou jen tvary vědomí, uvědomované vědomím.

Všechno jsou jen tvary vědomí a zároveň jsou prázdné od existence. Tudíš existence je mimo tyto tvary. Otázkou tedy je co budu když ztratím ten svůj tvar vědomí. Protože podle mě se já neztratí ani když splyne s existencí všeho. :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod PánBů » pát 09. zář 2011 20:50:59

Radši ještě dovysvětlení pro úplnost. Já tu prostě bude když se oprostim od čehokoliv a i když se ztotožním s úplně vším. :-)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků