Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 16:43:18

nebýt hříčkou své mysli, ale poznat mysl ve své nevinné a čisté podobě.

Proto Drtikolova cesta k samadhi je tak geniální:

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

Svět na cimpr campr

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení. A tu jsem poznal v okamžiku, jak je to hrozně jednoduché k Němu dojít. Prostě – vyhodit sebe sama, celou dušičku i s tělem, se vším, s myšlenkami, s vůlí, s touhou, plány, se všemi ctnostmi a nectnostmi, hříchy a dobrými skutky – to jest změnit vědomí, přestat mít vědomí lidské, vědomí oddělenosti, dvojnosti a dosadit na trůn Jeho Vědomí.

Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 16:45:17

Nic píše:Třeba, Trini, když přestaneš zkoumat své vlastní představy o představách někoho druhého a na místo toho si uvědomíš, kdo skutečně jsi, vyjasní se v Tobě to, co říká Maharadž.


Komu to ted vlastně řikáš, Jani? Trini? Co je pro tebe Trini? Něco nebo někdo, koho chceš poučovat? Kdo to je?
Zamysli sei nad tím. Třeba ti to pomůže dál. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 16:45:26

Trini píše:Naopak je to tvoje vybrat si jen to pozitivní a ostatní vší silou potírat.


:D :D :D

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal.

Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 16:47:35

Nic píše:
nebýt hříčkou své mysli, ale poznat mysl ve své nevinné a čisté podobě.


Proto Drtikolova cesta k samadhi je tak geniální:

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

Svět na cimpr campr

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení. A tu jsem poznal v okamžiku, jak je to hrozně jednoduché k Němu dojít. Prostě – vyhodit sebe sama, celou dušičku i s tělem, se vším, s myšlenkami, s vůlí, s touhou, plány, se všemi ctnostmi a nectnostmi, hříchy a dobrými skutky – to jest změnit vědomí, přestat mít vědomí lidské, vědomí oddělenosti, dvojnosti a dosadit na trůn Jeho Vědomí.


A ty si myslíš, že by Drtikol mi tady tvrdil ty samé nesmysly jako ty? Určitě ne. Zamysli si nad tím.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 16:47:50

Drtikol tím, že vše je dobré začal a samadhi je stav, kdy neexistuje nic, co by nebylo dobré. Nic, čemu by bylo třeba říkat NE.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 16:48:32

Tedy nic skutečného.

:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 16:50:15

Nic píše:
Trini píše:Naopak je to tvoje vybrat si jen to pozitivní a ostatní vší silou potírat.


:D :D :D

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal.


Tak přijmi to co píšu jako Boží dílo a že je to dobré. A není co řešit. :donknow: Dokážeš to?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 16:52:04

Když říkám "já jsem", nemyslím tím oddělenou entitu s tělem a jeho svaly. Míním tím celistvost Bytí, oceán vědomí, celý vesmír všeho, co je a co ví. Není nic, po čem bych toužil, protože jsem neustále dokonalý. N.M.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 16:59:07

Nic píše:
Když říkám "já jsem", nemyslím tím oddělenou entitu s tělem a jeho svaly. Míním tím celistvost Bytí, oceán vědomí, celý vesmír všeho, co je a co ví. Není nic, po čem bych toužil, protože jsem neustále dokonalý. N.M.



No, to je pěkné. A protože podle tebe nejsem dokonalá, tak mě chceš poučovat? :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 16:59:33

Trini píše:
Nic píše:
Trini píše:
Naopak je to tvoje vybrat si jen to pozitivní a ostatní vší silou potírat.


:D :D :D

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal.


Tak přijmi to, co píšu jako Boží dílo a že je to dobré. A není co řešit. :donknow: Dokážeš to?


Proč by to, že sem píšeš, nemělo být dobré, není snad dobré to, že se sem píše?

Nebo snad máš ke psaní tady nějaké výhrady sama?

:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 17:02:39

Nic píše:
Trini píše:Tak přijmi to, co píšu jako Boží dílo a že je to dobré. A není co řešit. :donknow: Dokážeš to?

Proč by to, že sem píšeš, nemělo být dobré, není snad dobré to, že se sem píše?

Nebo snad máš ke psaní tady nějaké výhrady sama?

:D :D :D

Ty pořád říkáš ne, k tomu co píšu. Tedy to podle tebe není dobré. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 17:05:56

Trini píše:
Nic píše:
Když říkám "já jsem", nemyslím tím oddělenou entitu s tělem a jeho svaly. Míním tím celistvost Bytí, oceán vědomí, celý vesmír všeho, co je a co ví. Není nic, po čem bych toužil, protože jsem neustále dokonalý. N.M.


No, to je pěkné. A protože podle tebe nejsem dokonalá, tak mě chceš poučovat? :donknow:


Trini, tohle je citace od Nisargadatty, netuším, jestli když čteš nějakou citaci, tak Ti naskakuje pocit, že Tě někdo nutí do poučení. Je to jako s vodou, kdo má chuť se napít, napije se, kdo ne, nechá být. Ale je tady i možnost vyčítat studánce, že je v ní voda, když nemáš žízeň.

Ta dokonalost, kterou jsme, je poznatelná, když zmizí ztotožnění s tím, co je urazitelné.

:D :D :D

Trini, díky.

:flower2:

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 20. pro 2019 17:06:24

Tak já nevím, děvčata, co si mám myslet...
Spala jsem, měla i sen....a na konci snu přišla ... na zahradu ....maminka a řekla, že nám přišla oznámit, že ...kdosi... zemřel...
Fakt nevím, kým jsem v tom snu měla být, protože tam byli lidé, které neznám, dům ve kterém nebydlím, zahrada jakou nemám...a maminka, co nevypadala jako má maminka....že by zase nějaký ten jasnovidný či telepatický sen? :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 20. pro 2019 17:07:08

Trini píše:
Nic píše:
Trini píše:Tak přijmi to, co píšu jako Boží dílo a že je to dobré. A není co řešit. :donknow: Dokážeš to?


Proč by to, že sem píšeš, nemělo být dobré, není snad dobré to, že se sem píše?

Nebo snad máš ke psaní tady nějaké výhrady sama?

:D :D :D

Ty pořád říkáš ne, k tomu co píšu. Tedy to podle tebe není dobré. :donknow:


:D :D :D

Je to moc dobré, moc ráda se směju.

Nesměju se ale Tobě.

Ty jsi ve skutečnosti dokonalá.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 17:24:06

Nic píše:Ta dokonalost, kterou jsme, je poznatelná, když zmizí ztotožnění s tím, co je urazitelné.


Aha, proto mne zatím nemůžeš poznat jako dokonalou.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 20. pro 2019 17:26:30

Nic píše:
Trini píše:Ty pořád říkáš ne, k tomu co píšu. Tedy to podle tebe není dobré. :donknow:


:D :D :D

Je to moc dobré, moc ráda se směju.

Nesměju se ale Tobě.

Ty jsi ve skutečnosti dokonalá.

A v nějaké "neskutečnosti" nejsem dokonalá? To máš tedy hodně podivnou neskutečnost. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 20. pro 2019 17:44:14

Trini píše:
Nic píše:
Trini píše:Ty pořád říkáš ne, k tomu co píšu. Tedy to podle tebe není dobré. :donknow:


:D :D :D

Je to moc dobré, moc ráda se směju.

Nesměju se ale Tobě.

Ty jsi ve skutečnosti dokonalá.

A v nějaké "neskutečnosti" nejsem dokonalá? To máš tedy hodně podivnou neskutečnost. :roll:


:lol:

Když se to přeloží do duchovňáčtiny, tak jen veřejnosti "laskavě "naznačuje, že jsi to.....no, že máš jakési ego...a pod....a ona už žádné nemá.... :P

Vždy, když napíše, že se u něčeho směje, co tu čte (dříve na JZ a pod.), tak mi vyvstane z paměti jedna větička z diskuse a JZ, jak tam někdo napsal, že když si se svým přítelem četla sms od některých žen z JZ, tak se tomu oba chechtali.......asi se té představy u ní nikdy už nezbavím.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » pát 20. pro 2019 19:14:28

Alaja píše:Tak já nevím, děvčata, co si mám myslet...
Spala jsem, měla i sen....a na konci snu přišla ... na zahradu ....maminka a řekla, že nám přišla oznámit, že ...kdosi... zemřel...
Fakt nevím, kým jsem v tom snu měla být, protože tam byli lidé, které neznám, dům ve kterém nebydlím, zahrada jakou nemám...a maminka, co nevypadala jako má maminka....že by zase nějaký ten jasnovidný či telepatický sen? :donknow:


No, todle je konečně o něčem konkrétním, skutečném, i když to je jenom sen. :)

Tydle duchovňácký pindy, co tu teď vede Vostál a hlavně Trini s Janou, jsou opravdu naprd.
Ale když jinak nemohou...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 20. pro 2019 19:25:35

armin píše:
Alaja píše:Tak já nevím, děvčata, co si mám myslet...
Spala jsem, měla i sen....a na konci snu přišla ... na zahradu ....maminka a řekla, že nám přišla oznámit, že ...kdosi... zemřel...
Fakt nevím, kým jsem v tom snu měla být, protože tam byli lidé, které neznám, dům ve kterém nebydlím, zahrada jakou nemám...a maminka, co nevypadala jako má maminka....že by zase nějaký ten jasnovidný či telepatický sen? :donknow:


No, todle je konečně o něčem konkrétním, skutečném, i když to je jenom sen. :)

Tydle duchovňácký pindy, co tu teď vede Vostál a hlavně Trini s Janou, jsou opravdu naprd.
Ale když jinak nemohou...


Jen sen :donknow: ....ale občas to vypadá, že je to vnímáno očima někoho jiného.....někoho žijícího někde jinde ....občas jsem takové sny mívala...
A časem vycházelo najevo, že to tak je....
Zajímavé byly třeba sny z prostředí anglické královské rodiny.....a pak z okolí Havla.....sem tam i z okolí Káji (ale tyhle byly fakt milé, přátelské)..a různé další, zatím neidentifikované.......
:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pát 20. pro 2019 21:08:48

Tydle duchovňácký pindy, co tu teď vede Vostál a hlavně Trini s Janou, jsou opravdu naprd.
Ale když jinak nemohou...

Taky mě to nezajímá...proč vlastně trini vkládá vostálovy příspěvky? On na inspiruj nemůže psát?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků