Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » stř 12. srp 2020 20:27:42

armin píše:A co takhle duchovní cesta?
K čemu nějaká duchovní cesta, teď přece potřebuji rodit a vychovávat.
Potřebuješ rodit a vychovávat, že jo.
A o tom to je. Všichni něco potřebují a proto musí, a když musí, nejsou svobodní...

Pro mě je rození dětí součást duchovní cesty. Svobodu chápu obecněji, ne jen jako mou vlastní.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » stř 12. srp 2020 20:40:51

Pokud by to bylo tak, že sloužím jako brána pro bytosti z nižších světů, aby se dál inkarnovaly s novým jemnohmotným tělem do lepších svobodnějších podmínek, tak je to obecně větší svoboda, než kdybych je rodit nemusela.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » stř 12. srp 2020 21:00:52

honzam píše:
armin píše:skončí v blázinci nebo sebevraždou nebo propadnutím se do pekelných světů. Neodolá krásnému lákavému volání syrén a ty ho sežerou. :lol:

Projevuješ se jako puberťák s potlačenou schopností empatie. Duševní nemoc je asi vůbec to nejhorší, co může člověka potkat.


Armin je zcela bez empatie. Ale je zbytečné ho na to upozornovat, protože není schopen to vidět. Vytváří si sám o sobě zcela jiný obraz, který považuje za realitu. S tím se podle mne nedá nic dělat. :? Je zaslepený stejně jak Jana. Asi je to u obou způsobeno obrovskou duchovní pýchou. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 13. srp 2020 8:14:13

Trini píše:
honzam píše:
armin píše:skončí v blázinci nebo sebevraždou nebo propadnutím se do pekelných světů. Neodolá krásnému lákavému volání syrén a ty ho sežerou. :lol:

Projevuješ se jako puberťák s potlačenou schopností empatie. Duševní nemoc je asi vůbec to nejhorší, co může člověka potkat.


Armin je zcela bez empatie. Ale je zbytečné ho na to upozornovat, protože není schopen to vidět. Vytváří si sám o sobě zcela jiný obraz, který považuje za realitu. S tím se podle mne nedá nic dělat. :? Je zaslepený stejně jak Jana. Asi je to u obou způsobeno obrovskou duchovní pýchou. :donknow:


Honzam jen popisuje projevy, jak je vnímá. V tom se nevědomky projevuje pokora před nepoznanou pravdou skrytou za projevy :poklona:
Trini naopak popisuje jen až své závěry o druhých, obvykle mylné. :cry:

Zkrátka Honzam, to je úplně jiná liga :thumb:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 13. srp 2020 9:16:45

armine, ještě stále se se mnou nechceš potkat na živo? Přece jen už nějaký pátek uběhl.., já bych o to stála.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » čtv 13. srp 2020 9:34:20

armin píše:Trini naopak popisuje jen až své závěry o druhých, obvykle mylné.


To je tvůj chybný závěr.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » čtv 13. srp 2020 9:40:57

armin píše:Zkrátka Honzam, to je úplně jiná liga :thumb:


Honzam je jedinečná, nádherná bytost.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 13. srp 2020 11:29:37

Eva Nada píše:armine, ještě stále se se mnou nechceš potkat na živo? Přece jen už nějaký pátek uběhl.., já bych o to stála.

Pokud tě ten zájem nepřejde, tak do roka a do dne :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 13. srp 2020 11:39:34

armin píše:
Eva Nada píše:armine, ještě stále se se mnou nechceš potkat na živo? Přece jen už nějaký pátek uběhl.., já bych o to stála.

Pokud tě ten zájem nepřejde, tak do roka a do dne :)

Beru tě za slovo :-)

(jen abychom tu ty nebo já ještě za rok byli) :-)

Alaja má dobrého pamatováka, tak nám to stvrdí, že, Ájo :-)

13.8.2021 se s arminem potkáme.

Hmm, jsem na ta čísla, když se sečtou všechna čísla v tom datu, je to osmička. Osud. Karma. No, naplánoval jsi to datum dobře, jen co je pravda :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 13. srp 2020 16:05:57

Eva Nada píše:Beru tě za slovo :-)


Tak domluveno a včas mi to prosím připomeň. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 13. srp 2020 18:22:34

Armine,

ještě jednou se vrátím k těm...světlům. Můžeš podrobněji popsat to tvé...jasné a agressivní? Je bílé, husté, neprůhledné...jako mléko? Nebo je jiné?

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 13. srp 2020 18:25:40

Eva Nada píše:Alaja má dobrého pamatováka, tak nám to stvrdí, že, Ájo


Tak toto ti slíbit na sto procent nemohu. Nevím v jakém stavu za ten rok budu...a jestli tu ještě vůbec budu... to víš, jsem už ta babka .....a Líza s Rozou už jistě stojí frontu, aby si mne mohly vychutnat... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » čtv 13. srp 2020 18:37:02

Eva Nada píše:
armin píše:
Eva Nada píše:armine, ještě stále se se mnou nechceš potkat na živo? Přece jen už nějaký pátek uběhl.., já bych o to stála.

Pokud tě ten zájem nepřejde, tak do roka a do dne :)

Beru tě za slovo :-)

(jen abychom tu ty nebo já ještě za rok byli) :-)

Alaja má dobrého pamatováka, tak nám to stvrdí, že, Ájo :-)

13.8.2021 se s arminem potkáme.

Hmm, jsem na ta čísla, když se sečtou všechna čísla v tom datu, je to osmička. Osud. Karma. No, naplánoval jsi to datum dobře, jen co je pravda :-)


Podle mne se s tebou nesetká. Kdyby se s tebou chtěl setkat, tak by to už dávno udělal. Asi nechce působit zcela neempaticky, a tak udělal gesto. ;) Za rok si najde nějakou výmluvu, proč to nejde.
Ale tobě na tom stejně moc nezáleží, když se domníváš, že to zapomeneš. :roll: Myslela jsem, že hned začneš "stříhat metr", jak se na to bude těšit :) a že tady budeš každý měsíc psát: Už jen 11 měsíců, už jen 10 měsíců.... To by si aspon uvědomil, co si spískal. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 13. srp 2020 19:19:52

Trini píše:
Podle mne se s tebou nesetká. Kdyby se s tebou chtěl setkat, tak by to už dávno udělal. Asi nechce působit zcela neempaticky, a tak udělal gesto. ;) Za rok si najde nějakou výmluvu, proč to nejde.
Ale tobě na tom stejně moc nezáleží, když se domníváš, že to zapomeneš. :roll: Myslela jsem, že hned začneš "stříhat metr", jak se na to bude těšit :) a že tady budeš každý měsíc psát: Už jen 11 měsíců, už jen 10 měsíců.... To by si aspon uvědomil, co si spískal. :lol:

:)

Zase vedle, jak ta jedle :lol:

I s mojí ženou jsme si dali před svatbou zkušební rok, abychom nenásledovali jen momentální pocity a chtění (tu vostálovskou "spontánnost" rozhodování).
Mimoto příští rok moje žena už nebude chodit do práce (ne, že by šla do důchodu, ale už vydělala tolik, že dál už vydělávat nepotřebuje). Chceme se v nastalém volném čase společně věnovat i jiným lidem, kteří o to budou mít vážný zájem.
Já jsem takový tvrdý přísný, pro křehké osoby jako jsi ty dost nepříjemný, odpuzující. Moje žena jaksi vytváří takový měkký polštář pro ty citlivější - se kterými "komunikuji" raději jejím prostřednictvím. Nemám jaksi tu trpělivost a shovívavost k iluzím a předsudkům některých druhých, kteří koketují s duchovností.

Ale třeba do té doby Evu naštvu do té míry, že už nebude mít zájem.
To je ten osud, ten nespěchá ale někdy prudce zasáhne, když se navrší příčiny ke změně.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » čtv 13. srp 2020 19:33:49

armin píše:
Trini píše:
Podle mne se s tebou nesetká. Kdyby se s tebou chtěl setkat, tak by to už dávno udělal. Asi nechce působit zcela neempaticky, a tak udělal gesto. ;) Za rok si najde nějakou výmluvu, proč to nejde.
Ale tobě na tom stejně moc nezáleží, když se domníváš, že to zapomeneš. :roll: Myslela jsem, že hned začneš "stříhat metr", jak se na to bude těšit :) a že tady budeš každý měsíc psát: Už jen 11 měsíců, už jen 10 měsíců.... To by si aspon uvědomil, co si spískal. :lol:

:)

Zase vedle, jak ta jedle :lol:



Však se uvidí. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 13. srp 2020 22:48:39

Trini píše:Však se uvidí.

Jsem fakt zvědavá, kdo kam za kým pojede....nebo jestli to bude setkání na půl cesty.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 7:33:11

Alaja píše:
Trini píše:Však se uvidí.

Jsem fakt zvědavá, kdo kam za kým pojede....nebo jestli to bude setkání na půl cesty.... :lol:


To podle mne už armin vysvětlil. Do roka budou mít duchovní středisko, kde on jako odpuzující a nepřijemný bude sedět na trůně, jeho nepracující, polštářová žena bude zajištovat komunikaci s obdivovateli a žáky. Tím je vytvořen rámec pro setkání s Evou, která si zřejmě bude muset sednout mezi obdivovatele, a pak si všichni dohromady pěkně zameditují. A bude vymalováno. :lol:

;)
Naposledy upravil Trini dne pát 14. srp 2020 7:37:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 7:35:46

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:Však se uvidí.

Jsem fakt zvědavá, kdo kam za kým pojede....nebo jestli to bude setkání na půl cesty.... :lol:


To podle mne už armin vysvětlil. Do roka budou mít duchovní středisko, kde on jako odpuzující a nepřijemný bude sedět na trůně, jeho nepracující, polštářová žena bude zajištovat komunikaci s obdivovateli a žáky. Tím je vytvořen rámec pro setkání s Evou, která si zřejmě bude muset sednout mezi obdivovatele, a pak si všichni dohromady pěkně zameditují. A bude vymalováno. :lol:

;)



P.S. Zapomněla jsem: Eva si musí včas zamluvit termín. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » pát 14. srp 2020 8:17:14

Nooo, nemedituji, resp. nepraktikuji tuhle techniku a nikdy praktikovat nebudu, neb si připadám jako blbec.

Jako obdivovatel někoho na trůnu taky moc nefunguji, bo už jsem vyrostla z uctívání zlatého telete...

To "kouzlo" setkání je v zaujetí mé duše, která je buď nadmíru zaujatá, probuzená vůní pravdy, autentičností projevu moudrosti, dýchá v symbióze jediného, nebo není zaujata, někdy je i znechucena ..., rozčarovaná...

Ano, voní nebo nevoní... pravdou... a vůbec nemusí jít o setkání s nějakým duchovňovákem na úúúúúrovni...

Trochu mě mrzí, že se armin opět začal schovávat za svou ženu a dokonce kalkuluje s tím, že by se setkání nemuselo uskutečnit, kdyby mě něčím naštval...

O setkání s tvou ženou nestojím a přestaň se za ní schovávat.
Co se týká naštvání, myslím, že těch tanečků jsme si už oba užili dost a dost a nepotřebujeme kolem sebe tančit v omamných, nebo zkušebních tanečcích, které ukáží ATD.

Ten rok a den jsem s vnitřním poděkováním přijala, protože už to je v naší historii setkání úspěch a nebudu tlačit dál. Rok je celkem dlouhá doba na další vyzrání nás obou - nás obou a hyn sa hukáže... :-)

Snad jen a to se myslím nezmění ani za ten rok - nestojím o nějakou duchovní cestu formou meditací, studia, cvičení atd., toto mi prostě není vlastní a doufám, že i přesto tě to neodradí od naplánovaného setkání, které bych byla ráda, aby bylo jen mezi mnou a tebou. Bez tvé ženy.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 9:07:42

Z mého pohledu, Evo, je tvoje přání se setkat s arminem sama dost nesolidní.

Já bych se třeba s mužem, který by mi psal, že se se mnou touží setkat, že mne miluje, nesetkala, i kdybych nebyla zadaná. Výjimkou by bylo, kdybych k němu cítila to samé. Kdybych se s ním setkala, tak bych v něm vytvářela naději a zřejmě pak pocit, že jsem s ním jen zahrávala. :?
Kdybych byla (štastně) vdaná, tak bych se s ním v žádném případě nesetkala. To by bylo navíc nefér k mému manželovi. Taky bych nepovažovala za správné, aby se sám setkával se ženou, která k němu má silné city. Kdyby mne miloval, tak to neudělá.

Kdyby to mělo být pouze duchovní setkání, tak by sis přece v tom duchovním středisku mohla promluvit "sama" s arminem i za přítomnosti jeho ženy a jiných návštěvníků. :donknow:
Armin bude vystupovat jako duchovní učitel (je přesvědčen, že je probuzený) a podle toho se k tobě bude chovat. Stačí pozorovat, jak se předvádí tady.

Nedovedu si představit, že by se např. E. Tomáš setkával sám se ženami, jen protože by potom strašně toužily. :roll: :donknow:

Ale je fakt, že armin není jako E. Tomáš, nechce ho kopírovat a navíc ti tady často lichotí, váže tě na sebe. Což je podle mne nesolidní zahrávání si s city druhého člověka. Probuzený nic takového neděla.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků