Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 21:21:45

Já jsem tohle nikdy neřešil, nepřišlo mi to nikdy důležité.
Je fakt, že Miloš je panu Tomášovi hodně podobný. I měl například problémy s plícemi podobně jako měl pan Tomáš.
A jak to mezi nimi bylo, je čistě jejich věc, ovšem spoustu lidí vábí právě takovéto drby a "poznatky" , spíš než ta jejich duchovní cesta, kterou Tomášovi reprezentují.

Noo, to se tady dnes pěkně zobrazilo :-)

S tou podobou, Miloš je podobou hodně na Mílu, a nejen podobou, ale i vznětlivostí (může pramenit ze zvýšené citlivosti...). Dle mě má v sobě i hodně rozmazlenosti....

Opět - můj osobní názor :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 21:32:03

Eva Nada píše:
Já jsem tohle nikdy neřešil, nepřišlo mi to nikdy důležité.
Je fakt, že Miloš je panu Tomášovi hodně podobný. I měl například problémy s plícemi podobně jako měl pan Tomáš.
A jak to mezi nimi bylo, je čistě jejich věc, ovšem spoustu lidí vábí právě takovéto drby a "poznatky" , spíš než ta jejich duchovní cesta, kterou Tomášovi reprezentují.

Noo, to se tady dnes pěkně zobrazilo :-)


Jo, předvedla ses. Zrod nového drbu, že E. Tomáš není otcem Miloše. :lol:

Eva Nada píše:S tou podobou, Miloš je podobou hodně na Mílu, a nejen podobou, ale i vznětlivostí (může pramenit ze zvýšené citlivosti...). Dle mě má v sobě i hodně rozmazlenosti....

Opět - můj osobní názor :-)


A vesele jedeš dál. :lol: Prostě je to pro tebe mnohem zajímavější než duchovní cesta Tomášových. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 22:00:37

Když myslíš :-)

Dívala jsem se, kdo do této debaty přinesl Tomášovy.
A proč.

Byla jsi to ty:

Zřejmě se svou druhou ženou žádné dítě nezplodil, protože je to podle něj fuj závislost. :roll:

Že by manželé Tomášovi byli závisláci, protože zplodili syna? :? :donknow:


Z tvých dřívější příspěvků jsem měla dojem, že E. Tomáše ctíš, resp. jeho odkaz, učení, ale že je zneužiješ pro své nízké pudy, drby, to jsem netušila, ale dalo by se to vysvětlit u tebe tím, že jsi již dlouho ve vztahu singl, tzn. bezcitná... proto to doporučení sokola či chlapa...

Vysvětlit ano, ale ne omluvit...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 13. zář 2020 23:37:14

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. zář 2020 6:16:48

No jo,

to je dábelská diskuze,

Miloš bude nejspíše syn Tomáše, přijde mně pomatenej stejně jako Tomáš,

ostatně Lída a Miroslav budou nejspíše taky Tomášovy děti, akoráte že jsou nemanželský...

Pomatenost je přece dědičná záležitost, viz dědičný hřích...

:dance:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 20. zář 2020 2:59:34

Eva Nada píše:Když myslíš :-)

Dívala jsem se, kdo do této debaty přinesl Tomášovy.
A proč.

Byla jsi to ty:

Zřejmě se svou druhou ženou žádné dítě nezplodil, protože je to podle něj fuj závislost. :roll:

Že by manželé Tomášovi byli závisláci, protože zplodili syna? :? :donknow:


Z tvých dřívější příspěvků jsem měla dojem.....


Ta primitivní úroven, na které ted komunikuješ, není nic pro mne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 20. zář 2020 3:13:41

Pro upomínku začátek debaty:

armin píše:Marnit čas (život) se dá různě - když jinak nemůžeme vláčeni našimi psychologickými potřebami. A ty jsou někdy opravdu fest. Třeba to plození, nebo vychovávání, nebo zamilovanost (všechny tři uvedené závislosti = sebe-intoxikace oxytocinem). :)


Považovat plození, vychovávání nebo zamilovanost za závislosti je chorobné. Ale u lidí, které jsou závislí na rajcování, to moc nepřekvapuje.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 20. zář 2020 3:20:08

vostalpetr píše:No jo,

to je dábelská diskuze,

Miloš bude nejspíše syn Tomáše,


Je jeho syn, ale to drbnám nevyhovuje.

Máte tyto vzpomínky zasazené v nějakých konkrétních souvislostech?

Někdy. Pokud se pamatuji, poprvé jsme spolu žili v Atlantidě, zhruba před patnácti tisíci lety. Míla byla kněžka a já její bratr, jeden z dvanácti správců této ostrovní říše. Scházeli jsme se za hradbami z bílých kamenů, kam obyčejní lidé nesměli, a nakonec jsme se vzali. Svatby sourozenců tehdy byly mezi vládnoucími běžné. Když pak Míla prorokovala potopení ostrova, nalodili jsme se na jednu ze tří lodí, které odpluly na pobřeží severní Afriky. Během dlouhé pouti, která skončila až v Egyptě, jsme spolu žili ještě několikrát. V severní Africe s námi žil i náš dnešní syn Miloš.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 20. zář 2020 12:16:14

Zdá se, že některým čtenářům dosud inspiruj nefunguje...arminovi se nezobrazují nové příspěvky, taře stránky nefungují vůbec...

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 97#p154997

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 20. zář 2020 22:11:58

Trini píše:Považovat plození, vychovávání nebo zamilovanost za závislosti je chorobné.

Chápu, proč to takhle posuzuješ. Zatím evidentně nemáš na to vidět, co za tím v tobě je. To u těch nejsilnějších (přirozených) závislostí, třeba také na těle, zdraví, štěstí a podobně je normální.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 20. zář 2020 22:31:34

armin píše:
Trini píše:Považovat plození, vychovávání nebo zamilovanost za závislosti je chorobné.

Chápu, proč to takhle posuzuješ. Zatím evidentně nemáš na to vidět, co za tím v tobě je. To u těch nejsilnějších (přirozených) závislostí, třeba také na těle, zdraví, štěstí a podobně je normální.
:)



Kdyby nebyla zamilovanost, plození a vychovávání, tak vůbec neexistuješ a nemohl by ses tady ztrapnovat. :lol:

Lezou z tebe čím dál tím větší nesmysly. Nemám zájem s tím ztrácet čas. :lodka:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 20. zář 2020 23:01:26

Trini píše: Nemám zájem s tím ztrácet čas.


To je rozumné :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 20. zář 2020 23:05:43

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:Považovat plození, vychovávání nebo zamilovanost za závislosti je chorobné.

Chápu, proč to takhle posuzuješ. Zatím evidentně nemáš na to vidět, co za tím v tobě je. To u těch nejsilnějších (přirozených) závislostí, třeba také na těle, zdraví, štěstí a podobně je normální.
:)



Kdyby nebyla zamilovanost, plození a vychovávání, tak vůbec neexistuješ a nemohl by ses tady ztrapnovat. :lol:

Lezou z tebe čím dál tím větší nesmysly. Nemám zájem s tím ztrácet čas. :lodka:


Kdysi na počátku devadesátých let jsem od kohosi kdesi zaslechla tvrzení, že prý člověk oddaný zcela tomu duchovnu už po sobě nezanechává potomky...nebo tak nějak to vyznělo....
Nepamatuji si už ale kdo mi to řekl, ani odkud to měl on... :donknow:

Třeba má armin na mysli něco podobného?


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 20. zář 2020 23:59:39

Alaja píše:
Kdysi na počátku devadesátých let jsem od kohosi kdesi zaslechla tvrzení, že prý člověk oddaný zcela tomu duchovnu už po sobě nezanechává potomky...nebo tak nějak to vyznělo....
Nepamatuji si už ale kdo mi to řekl, ani odkud to měl on... :donknow:

Třeba má armin na mysli něco podobného?


:meditace:


Vypadá to na nějakou zvláštní sektu, která se zabývá rajcováním. :lol:

Šri Juktešvar vysvětloval Joganandovi, že je to povinnost dát další duši příležitost k inkarnaci. Něco jako "dostal jsi, dej dál" a kdo se nechce ženit, ale chce se stát mnichem, ten se musí aspon věnovat dětem např. ve škole. Žádné sobectví, jak to předvádí armin. Asi proto se mu narodilo sobecké dítě a on si myslí, že je to tak u každého. :donknow:

P.S. Některé ženy tihle pseudo-duchovnáci silně přitahují. Když je to jejich osud, tak si holt ten horor musí prožít. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 21. zář 2020 0:56:58

Víš, co je ale zajímavé?
Že se v těch církvích vůbec neshodnou, zda v té cestě pokračovat v celibátu nebo bez něho.
Zdá se, že to hledání "pravdy" lze uskutečnit bez sexu i se sexem..... :D

Křesťani mají své protestanty, buddhisté zase příznivce vadžrajány.... :donknow:

A nebo... dobrá fara všechno spraví.... :D

https://www.youtube.com/watch?v=btBJuh2KwUM
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 21. zář 2020 7:56:18

Alaja píše:Zdá se, že to hledání "pravdy" lze uskutečnit bez sexu i se sexem..... :D



Samozřejmě. Ale to neznamená chlastat a osouložit, co se dá - tedy být vydán napospas svým vášním a závislostem jako každý běžný proutník - a vymlouvat se na speciální, nebezpečnou duchovní cestu. :lol: A tím tlacháním o duchovnu honit ženy, které jsou na to chytlavé. Je to poměrně dost rozšířené. Tak, jak jsi to popsala v tom příspěvku, který jsi pak smazala.

Joganandu, který se rozhodl žít hned od začátku jako mnich, vnímám jako milého duchovnáka, ale jeho učitele Šri Juktešvara (oženil se, měl jednu dceru a když mu zemřela manželka, tak se stal mnichem) si velmi vážím a obdivuji ho. Obzvlášt jeho respekt k ženám - pro Indii spíš neobvyklý, stejně jako pro běžné duchovnáky :roll: - se mi velmi líbí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 21. zář 2020 8:45:30

Alaja píše:Kdysi na počátku devadesátých let jsem od kohosi kdesi zaslechla tvrzení, že prý člověk oddaný zcela tomu duchovnu už po sobě nezanechává potomky...nebo tak nějak to vyznělo....
Nepamatuji si už ale kdo mi to řekl, ani odkud to měl on... :donknow:

Třeba má armin na mysli něco podobného?


:meditace:

Jde o tu závislost. Jestli je ten který člověk na tom tom plození, rození a vychovávání závislý - jestli bez toho není zcela šťastný a naplněný. Já jsem to měl jako moje matka se mnou a mojí sestrou. Zkrátka je to moje samozřejmá (karmická) povinnost zplodit a vychovat alespoň dvě děti, když mně někdo zplodil a vychoval. Ale vůbec by mi to nechybělo ke štěstí a životnímu naplnění, kdyby to třeba z nějakého důvodu nešlo. Podobně jako třeba člověk musí chodit do práce - spotřebovává práci od druhých, musí pro druhé (pro společnost) adekvátně něco dělat.

Nevím proč si teď Trtini v reakci na takhle jasné vyjádření pro změnu vymyslela nějaké moje "rajcování", moje sobecké dítě a podobné nesmysly.
Jestli se nepletu s tím "rajcováním" a ukradenou prdelí přišel teď nedávno na poradně Vostál. Mně nic "nerajcuje" ani mi nikdo nic neukrad a ani nejsem vopuštěnej, takže Trini brečí nejspíš na špatném hrobě. :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 21. zář 2020 9:29:32

armin píše:
Nevím proč si teď Trtini v reakci na takhle jasné vyjádření pro změnu vymyslela nějaké moje "rajcování", moje sobecké dítě a podobné nesmysly.


Ve výmluvách jsi stejný jak Eva.

Tady nic nepíšeš o závislosti na něčem, nýbrž jsi prohlásil plození, vychovávání, zamilovanost za závislosti, což je samozřejmě nesmysl:

armin píše:Marnit čas (život) se dá různě - když jinak nemůžeme vláčeni našimi psychologickými potřebami. A ty jsou někdy opravdu fest. Třeba to plození, nebo vychovávání, nebo zamilovanost (všechny tři uvedené závislosti = sebe-intoxikace oxytocinem). :)


Tvrdil jsi, že se všechny děti rodí sobecké. Není to pravda, takže jsi zřejmě soudil podle svého dítěte.

K rajcování:

miroslav píše:Já rád naslouchám svůdnému zpěvu syrén (podobně jako Odysseus). To jsou písně písní...


A sám jako siréna se snažíš svádět. U Evy se ti to perfektně povedlo. Jinak ti to vázne.

Mě fakt ty tvoje nesmysly nezajímaj. Něco slušného duchovního jsi napsal naposledy před rokem. Upadáš a snažíš se to vyrovnávat tím, že shazuješ druhé.

Tou úrovní, kterou tady s Evou prezentuješ, se už nehodlám zabývat. Tak se holt vymlouvej a shazuj mě, když jinak neumíš.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 21. zář 2020 11:34:54

Tady u nás mě každou první středu v měsíci také svádí nějaká siréna. Kdysi to bylo jen to kolísavé hlasité houkání, pak to z modernizovali a nyní to i občas mluví..."Zkouška sirén, zkouška sirén"....

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 21. zář 2020 11:39:47

Trini píše:
Tou úrovní, kterou tady s Evou prezentuješ, se už nehodlám zabývat.


To je rozumné a je to pro tebe jistě dobré předsevzetí :)

Ale pořád ti to nějak nejde. Já jsem odpovídal Alaje, ale ty se tím, co píšu nejspíš nedokážeš nezabývat. Dokonce se zabýváš i tím, co jsem psal na poradně (a ne o tobě).
Podobně se nedokážeš nezabývat Janou, i když tam v poslední době je to už lepší - děláš pokroky.

Že by tě to nějak rajcovalo nebo dráždilo nebo proč to, co píšu já nebo Jana, nedokážeš konečně zcela ignorovat?
:donknow:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků