Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » sob 10. říj 2020 20:15:29

Pojem ego,neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování. V moderní psychologii se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ego,_superego_a_id



https://psychologie.cz/ego-je-jen-maska/
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 10. říj 2020 20:25:09

Trini píše:
Tohle, co jsi právě napsal, je z (tvého) ega.

A co je to to mé ego? Dokud tohle nevíš (nedefinuješ si), jak můžeš vědět, že "je to z mého ega"?
Nebo je to jen z tvého pocitu, střelení "od boku" - "intuice" označování atd. jako to dělá Vostál?
Zažívá ego? se ptám znovu.
Odpověď na tuto otázku totiž vymezuje, co ty si pod pojmem ego představuješ a co ne a pak můžeš bez blábolení "od boku" říci co je z ega a co ne a proč.

Ono se vám to kritizuje, co píše Jana (a dost dobře nevím proč vás to ještě nepřešlo, to mi vysvětli)

Ale jinak nejste schopni (s Vostálem v čele) něčeho jiného než posuzování a odsuzování - u tebe navíc pohoršování se.
Naprostý deficit sebereflexe.
:lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 10. říj 2020 20:30:18

armin píše:
Trini píše:
Tohle, co jsi právě napsal, je z (tvého) ega.

A co je to to mé ego?


Ty to nevíš? Nemám zájem tě poučovat. Už zase vyšiluješ. Dokud se neuklidníš, nemá cenu s tebou diskutovat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 10. říj 2020 20:34:45

armin píše:A je ego subjektem zažívání, nebo jen tím co zažívání determinuje - třeba jako tělo, mysl...?
Kdo je ten, kdo zažívá? Ego?
Kdo vidí ... Seeing is doing?

Subjekt zažívání je neoddělitelnou součástí zážitku a zažívání. Ten, kdo to zažívá, je vždycky předmětem zažívání a je takhle zažíván jako já - ego.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 10. říj 2020 20:48:54

armin píše:
Trini píše:
Tohle, co jsi právě napsal, je z (tvého) ega.

A co je to to mé ego? Dokud tohle nevíš (nedefinuješ si), jak můžeš vědět, že "je to z mého ega"?
Nebo je to jen z tvého pocitu, střelení "od boku" - "intuice" označování atd. jako to dělá Vostál?
Zažívá ego? se ptám znovu.
Odpověď na tuto otázku totiž vymezuje, co ty si pod pojmem ego představuješ a co ne a pak můžeš bez blábolení "od boku" říci co je z ega a co ne a proč.

Ono se vám to kritizuje, co píše Jana (a dost dobře nevím proč vás to ještě nepřešlo, to mi vysvětli)

Ale jinak nejste schopni (s Vostálem v čele) něčeho jiného než posuzování a odsuzování - u tebe navíc pohoršování se.
Naprostý deficit sebereflexe.


:lol:



Tak si tak odpoledne sedím v boudě na zahradě, krmím kočky a tiše je pozoruji. Je to takový kolotoč - jedny zrovna jí a druhé o kus dál dovádí. Za nějakou chvíli si to vymění. A tak to jde kolem dokola. A najednou slyším kvikot malého kotěte. Tak se jdu mrknout, co se děje....a to by jsi tomu nevěřil...malý Armin objímá předníma packama ještě menší kotě a těma zadníma do něho usilovně buší... Milý Armin holt dostal pohlavek a na chvíli šel trucovat mimo boudu. Ale po chvíli jsem ho zahlédla, že se vrátil a znovu se měl podezřele k tomu kotěti. On (Armin) si z něho asi dělá nějakého plyšáka....pár se jich totiž po boudě povaluje....
:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 10. říj 2020 21:29:08

k to
Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
Tohle, co jsi právě napsal, je z (tvého) ega.

A co je to to mé ego?


Ty to nevíš? Nemám zájem tě poučovat. Už zase vyšiluješ. Dokud se neuklidníš, nemá cenu s tebou diskutovat.

Už jsem pochopil, proč ty mi občas píšeš, že se vykrucuju.
Já se nikdy nevykrucuji - proč taky, abych si zachoval před druhými nějaký obraz o sobě?
Tak to já teda nepotřebuji, ale ty zřejmě ano a tak tuhle svoji tendenci "vidíš" i u mne i o ostatních.
:lol:
Nevíš, tak se takhle vykrucuješ a ne poprvé.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 10. říj 2020 21:58:52

armin píše:k to
Trini píše:
armin píše:A co je to to mé ego?


Ty to nevíš? Nemám zájem tě poučovat. Už zase vyšiluješ. Dokud se neuklidníš, nemá cenu s tebou diskutovat.

Už jsem pochopil,


Nepochopil. Mne ty tvoje hrátky už vůbec nebaví.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 10. říj 2020 22:28:51

Trini píše:
Nepochopil. Mne ty tvoje hrátky už vůbec nebaví.


Bodejď by tě to bavilo. Baví tě akorát prázdné klábosení nebo pohoršování se nad Janou.
Nebo i nade mnou.
Ale ve vztahu k tomu co píšu už je to z tvé strany často jen "nutná sebeobrana" nikoliv zábava :lol:
Eště že máš toho Vostála, Ten to jistí :lol:

Na to, zda ego je to, co něco zažívá nebo ne, nedokážeš upřímně odpovědět Protože se asi bojíš, že by si se proflákla - to tvoje osvícení. Tak se zkrátka vykrucuješ tak jak se vykrucuješ. A raději se místo toho osvědčeně povyšuješ nad Janu, jako Vostál. Tam ti nehrozí, že budeš za hloupou.
No ale když to pořád ještě potřebujete...
:lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 11. říj 2020 6:19:00

armin píše:
Trini píše:
Nepochopil. Mne ty tvoje hrátky už vůbec nebaví.


Bodejď ...


Prostě si nedáš pokoj... zřejmě asi ani jinak v téhle fázi, která se u tebe pravidelně objevuje, nemůžeš. Pořád dokola to samý a to mne už fakt nebaví...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 11. říj 2020 8:50:30

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
Nepochopil. Mne ty tvoje hrátky už vůbec nebaví.


Bodejď ...


Prostě si nedáš pokoj... zřejmě asi ani jinak v téhle fázi, která se u tebe pravidelně objevuje, nemůžeš. Pořád dokola to samý a to mne už fakt nebaví...


P.S. Tentokrá ses nezvykle dlouhou dobu choval docela normálně, a tak jsem počítala s tím, že to zase brzy přijde. A přišlo. Takže žádné velké překvapení.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 11. říj 2020 9:01:33

Co se týče ega, tak to vidím jako můj "milovaný učitel", na základě jedné zkušenosti z dětství. Řekl, že pro většinu lidí, je to zcela nepřijatelné. A měl pravdu. Bez té zkušenosti bych mu nevěřila. Zajímalo mne, jestli existuje nějaké potvrzení u jiných "duchovních učitelů" - a našla jsem to jen u Ramany.

Armine, přestan se trápit nějakým mým "osvícením", o to vůbec nejde. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 11. říj 2020 9:37:42

Trini píše:Co se týče ega, tak to vidím jako můj "milovaný učitel", na základě jedné zkušenosti z dětství. Řekl, že pro většinu lidí, je to zcela nepřijatelné. A měl pravdu. Bez té zkušenosti bych mu nevěřila. Zajímalo mne, jestli existuje nějaké potvrzení u jiných "duchovních učitelů" - a našla jsem to jen u Ramany.


A můžeš tedy napsat jak to vidíš a co si o tom našla u Ramany?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » ned 11. říj 2020 9:42:12

a) Je třeba si vždy uvědomit, že zlo a jeho přítomnost jsou jen dočasné, zatímco dobro je věčné.

b) Zlo bude tak dlouho ve světě, dokud zde bude vládnout ego.

c) To současně znamená, že jen realizace pravdy a vyciťování jednoty lidstva může zlo zcela odstranit

d) Devadesát devět procent chyb a tím i nesnází a překážek na duchovní cestě je v tobě příteli. Zkoumej neúprosně svůj život a nehledej alibi pro své chyby a poklesky!

To, co tě zdržuje od duchovního pokroku, je hlavně ego. Své potíže vždy vystopuj zpět až ke svým vlastním slabostem. Jistěže existují i příčiny mimo tebe (bude o nich řeč později), ale i tak je to jen jediné procento ze sta. Ale i v tom případě skutečnou odpovědnost nese tvé ego. Nikdy je neospravedlňuj.

Eduard Tomáš


https://www.facebook.com/laskakmoudrost ... 459408336/


Ego a jeho myšlenky jsou v čase a v prostoru.

Eduard Tomáš


https://www.booktook.cz/p/108-meditaci- ... pokrocile/

Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. říj 2020 10:18:55

Rozbor háděte v 10. dílu 1. série v angličtině. Ještě si projdu diskuzi, co tam diváci vyplodili za názory. Nemyslím si, že by autoři v dalších sériích představili skutečné odhalení. Děj se asi přiblíží Duně. Přesto je tam náznaků až příliš - šedý overal Matky, skalní kresby, které objeví Paul, stylem podobné australským kresbám duchů Wanjina i s hadem, informace, že výchova lidských dětí byla pro Matku jen přípravou na vlastní.



Informace k seriálu: https://www.edna.cz/raised-by-wolves-2020/
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. říj 2020 10:24:05

armin píše:
Trini píše:Co se týče ega, tak to vidím jako můj "milovaný učitel", na základě jedné zkušenosti z dětství. Řekl, že pro většinu lidí, je to zcela nepřijatelné. A měl pravdu. Bez té zkušenosti bych mu nevěřila. Zajímalo mne, jestli existuje nějaké potvrzení u jiných "duchovních učitelů" - a našla jsem to jen u Ramany.


A můžeš tedy napsat jak to vidíš a co si o tom našla u Ramany?

Trini Ti píše, že jí tenhle výslech nebo zkoušení u tabule vadí. Tady je inspiruj.cz, koukni na Self-Enquiry (https://selfdefinition.org/ramana/Self-Enquiry.pdf) str. 12 (část 18) s obrázkem a nejdřív napiš, jak to vidíš Ty.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. říj 2020 11:50:09

Z diskuze pod https://www.youtube.com/watch?v=Z1glg59ZAdE:
K J
před 4 dny (upraveno)

In India there are OLD Temples where they show creatures with human face and body of snakes...

Lᴏᴋɪ Oʀᴍꜱᴛᴜɴɢᴀ
před 5 dny

All life on earth is technically only one superorganism, and the pinnacle of that organism is the snake which evolves further and further with each cycle

David Cheok
před 5 dny

Yup..think you got it. Especially the part of life being seeded on Earth from Kepler. However, we do not yet know the nature of the snake. Everything seems to be a cycle with life being destroyed on each planet and being reseeded from the other as with all things in life.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 11. říj 2020 11:59:13

honzam píše:
armin píše:
Trini píše:Co se týče ega, tak to vidím jako můj "milovaný učitel", na základě jedné zkušenosti z dětství. Řekl, že pro většinu lidí, je to zcela nepřijatelné. A měl pravdu. Bez té zkušenosti bych mu nevěřila. Zajímalo mne, jestli existuje nějaké potvrzení u jiných "duchovních učitelů" - a našla jsem to jen u Ramany.


A můžeš tedy napsat jak to vidíš a co si o tom našla u Ramany?

Trini Ti píše, že jí tenhle výslech nebo zkoušení u tabule vadí. Tady je inspiruj.cz, koukni na Self-Enquiry (https://selfdefinition.org/ramana/Self-Enquiry.pdf) str. 12 (část 18) s obrázkem a nejdřív napiš, jak to vidíš Ty.


Dík za odkaz, obrázek i celou knihu znám už od svých duchovních začátků.
Je to obrázek a vysvětlení pro začátečníky, kteří si potřebují utřídit pojmy neb nemají zatím žádné hlubší duchovní zkušenosti, které by překračovaly všechna schemata a pojmy.

Já to vidím tak, že ego nic neprožívá. podobně jako myšlenka nic neprožívá. Ego je pouze konglomerát neživých myšlenek, paměti a emocí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 11. říj 2020 12:02:24

armin píše:
Trini píše:Co se týče ega, tak to vidím jako můj "milovaný učitel", na základě jedné zkušenosti z dětství. Řekl, že pro většinu lidí, je to zcela nepřijatelné. A měl pravdu. Bez té zkušenosti bych mu nevěřila. Zajímalo mne, jestli existuje nějaké potvrzení u jiných "duchovních učitelů" - a našla jsem to jen u Ramany.


A můžeš tedy napsat jak to vidíš a co si o tom našla u Ramany?


Ne, protože to nemá cenu. Pro naprostou většinu lidí je to nepřijatelné.
Kdyby to pro tebe mělo význam, tak na to narazíš sám.

Ode mne to chceš slyšet jen proto, abys to mohl rozcupovat. A to nikomu nic nepřinese.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. říj 2020 12:40:13

armin píše:Já to vidím tak, že ego nic neprožívá. podobně jako myšlenka nic neprožívá. Ego je pouze konglomerát neživých myšlenek, paměti a emocí.

Já to vidím jinak. Myšlenky jsou živé a "Ten, kdo to prožívá" je živá myšlenka a jejím jádrem je ego. Dvě ega si tady živě vyměňují svůj pohled na sebe sama.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. říj 2020 12:55:14

Co je to život?

Jak to vidíte?
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků