zdenka píše:Zdravím. nevím jestli to sem patří. Ale někde jsem se dočetla, že bylinka echinacea pomáhá silně na imunitu a že může pomoci i proti koronaviru. Je to pravda? nevím jestli pouhá bylinka může nějak pomoci, ale v této situaci se toho docela bojím a klidně bych to ráda vyzkoušela. Našla jsem tento vitamín https://www.novirus.cz/slozeni/ který jí obsahuje. Co si o tom myslíte?
Alkohol neotupuje jen mozek, ale také bílé krvinky. Důkazy o tom, že alkohol vyvolává takové změny imunity, po kterých je organizmus náchylný k virům včetně HIV, přinesla univerzita v Amherstu v americkém státě Massachusetts.
Potvrdilo se to při pokusu na bílých krvinkách, monocytech (největší krvinky, které se fyziologicky nacházejí v krvi), které vědci vystavili umělým virům. Polovina krvinek byla „infikována“ množstvím alkoholu, jaké se obvykle objeví u pijáka v krvi během jednoho týdne při spotřebě 4 – 5 nápojů denně.
Alkohol bílé krvinky prakticky vyřadil z provozu, produkovaly 4x méně obranných molekul 1-interferon než ty alkoholem nezasažené. Interferon je klíčový glykoprotein, který při napadení virem spouští vrozenou imunitní odpověď organizmu.
Výsledky výzkumu také přinesly odpověď na otázku, proč umírají nemocní s AIDS, kteří pijí alkohol, v průměru dříve než abstinující pacienti. V dalším výzkumu se vědci zaměří na to, zda alkohol snižuje také účinky očkování proti chřipce.
https://21stoleti.cz/2011/09/30/alkohol ... ni-system/
Alkohol neotupuje jen mozek, ale také bílé krvinky. Důkazy o tom, že alkohol vyvolává takové změny imunity, po kterých je organizmus náchylný k virům včetně HIV, přinesla univerzita v Amherstu v americkém státě Massachusetts.
Profesor Flegr: Bude ještě hůř. Spočítáno. Pomstěte se za covid!
13.10.2020 10:52
Babiš svou nečinností přinesl druhou vlnu. Vláda by neměla být vyznamenaná, ale žalovaná za zabití z nedbalosti. A s přicházející zimou se situace zhorší a nevylepší se do dubna, předvídá parazitolog Flegr. Doufá, že se ze současné situace poučíme.
Po včerejším oznámení dalších proticovidových opatření situaci formou proslovu ke svému kocourovi hodnotil i parazitolog Jaroslav Flegr. Zmínil studii čínských vědců, kteří se zabývali vztahem teploty a vzdušné vlhkosti na šíření viru. „Zjistili, že s každým stupněm, o který je v zemi tepleji, poklesne asi o 3 % počet infekcí za den a asi o 1,2 % počet úmrtí na koronavirus za den. Podobně s každým vzrůstem relativní vlhkosti o 1 % klesá 0,85 % počet infikovaných za den a o 0,51 % počet úmrtí za den. V diskusi vysvětlili, že se přesně takový výsledek dal očekávat, neboť výrazná sezonalita v nakažlivosti se projevuje u většiny akutních respiračních onemocnění včetně původního SARS,“ informoval vědec.
Flegr dodává, že jim okolnosti daly za pravdu a s příchodem léta se situace skutečně zlepšila. Ale radost z babího léta dlouho nevydržela. „Kvůli chybám našich epidemiologů a především neodpovědným a hloupým intervencím ze strany některých politiků, netroufám si jmenovat, abych omylem nepřipojil nějaké hodně neslušné přídavné jméno, nás čekají během dvou týdnů přeplněné nemocnice,“ věští parazitolog.
Ale podle něj se s příchodem zimy situace ještě zhorší, očekává až zdvojnásobení reprodukčního čísla. „Navíc, vzhledem k tomu, že do zimy vyčerpáme v těle zásoby vitamínu D ze sluníčka, a náš imunitní systém proto zeslábne, zvýší se nejspíš i smrtnost onemocnění covid-19. Ta byla v první vlně možná až 3x vyšší, než je nyní,“ říká Jaroslav Flegr. Podle něho není jasné, zda to bylo jen tím, že jsme se naučili více chránit starší a nemocné a že se lékaři naučili s nemocí lépe bojovat, nebo kvůli nižší obranyschopnosti v chladných měsících.
„Z první vlny epidemie jsme se nepoučili, protože jsme ji pomocí zavedených opatření rychle zastavili. Pan Babiš nám za vydatné pomoci některých zubařů, onkologů a kardiochirurgů zařídil druhou vlnu, a s ní druhou šanci se poučit,“ tvrdí parazitolog.
A dodává: „Když alespoň tuhle šanci nepromarníme, potom není vyloučeno, že nás ty tisíce pacientů, kteří v následujících dvou měsících zásluhou výše zmíněných pánů (dámu jsem galantně vynechal) zemřou na covid, možná zachrání před mnohem větším počtem obětí v zimě a v předjaří. No jo, ale státní vyznamenání bych jim za to ani v takovém případě nedával, žaloba za mnohonásobné zabití z nedbalosti by se mi zdála příhodnější.“
Celá situace nakonec prý ale dobře dopadne. Flegr doporučuje dodržovat covidové dvanáctero, které sdílel v jednom ze svých předchozích příspěvků. „Slibuji, že jak to jen půjde, tak se necháme doma všichni proti té potvoře koroňácké očkovat. Při troše štěstí můžeme být v dubnu za vodou,“ zakončil parazitolog svou chmurnou prognózu.
Vědci zároveň poukazují na skutečnost, že předchozí studie, které se zabývaly přínosy alkoholu na lidské zdraví, měly četná omezení. Častokrát výsledky pramenily z nepřesných statistik prodejů alkoholu a zároveň přehlížely nezákonný obchod a domácí výrobu. Výzkumníci sice připouštějí, že alkohol může za určitých podmínek snížit rizika srdečních chorob, ovšem zároveň takové přínosy označují za statisticky nevýznamné. Obdobně dopadly také pozitivní účinky alkoholu na diabetes. Rizika zkrátka značně převyšují potenciální přínosy, upozornil autor globálního výzkumu.
vostalpetr píše: co se mně líbilo proti kovidu bylo nějaké video na posilování aury
Celá situace nakonec prý ale dobře dopadne. Flegr doporučuje dodržovat covidové dvanáctero, které sdílel v jednom ze svých předchozích příspěvků. „Slibuji, že jak to jen půjde, tak se necháme doma všichni proti té potvoře koroňácké očkovat. Při troše štěstí můžeme být v dubnu za vodou,“ zakončil parazitolog svou chmurnou prognózu
Trini píše: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vid-640308Profesor Flegr: Bude ještě hůř. Spočítáno. Pomstěte se za covid!
13.10.2020 10:52
.......A dodává: „Když alespoň tuhle šanci nepromarníme, potom není vyloučeno, že nás ty tisíce pacientů, kteří v následujících dvou měsících zásluhou výše zmíněných pánů (dámu jsem galantně vynechal) zemřou na covid,.....
https://cnn.iprima.cz/myslim-si-ze-do-v ... kova-10676
Žádná druhá vlna není. Do Vánoc jsme z toho venku, zdůrazňuje Peková
Navzdory neustávajícím nárůstům počtu nakažených nemocí COVID-19 si molekulární bioložka Soňa Peková stále udržuje své nekonvenční názory na nový typ koronaviru. Nadále věří, že nemoc do půl roku zmizí a obhajuje svůj červnový výrok, že žádná druhá vlna nepřijde. Za vysoká čísla z posledních týdnů podle ní může cestování Čechů do zahraničí. Peková to v pondělí řekla na besedě Hovory X, kterou uspořádal časopis Reflex.
Bioložka bývá často kritizována za svůj červnový výrok, že žádná druhá vlna nepřijde. Přes rostoucí čísla nakažených z posledních dní nadále věří, že se nic závažného neděje. „O nějaké druhé vlně epidemie bych vůbec nemluvila, možná bych mluvila o druhé vlně hrůzy, která se pouští na obyvatele,“ řekla během debaty, která se uskutečnila v pražské Malostranské besedě.
Hlavní příčinou vysokých nárůstů je podle ní především letní cestování Čechů na dovolené. Nemoc podle ní turisté přitáhli zpět. „Postupně začalo opadat to šílenství. Ke konci května a v červnu jsme úplně přestali vídat pozitivní pacienty. Tak jsme si mysleli, že jsme z toho úplně venku. Lidé potom byli rozradostnění, takže se rozcestovali do všech koutů světa a jako mravenci do mraveniště natahali ty otrávené kousky. Prostě ten virus zase přivezli zpět,“ vysvětlila. „Mě nenapadlo, že se toho sem po těch prázdninách tolik natáhne,“ dodala.
Styk s cizinci měl podle ní za následek, že se do Česka dostaly nebezpečnější formy viru. „Je možné, že ty kmeny, které teď mordují lidi na jednotkách intenzivní péče, jsou takové, které ještě mají tu divokou sílu,“ uvedla. Přesto tvrdí, že kdyby se přestalo na nemoc testovat, tak by tím epidemie skončila.
Virus nadále mutuje, tvrdí Peková
Připomněla také svůj dlouhodobý názor, že virus nadále mutuje, což povede k jeho oslabení a postupně až zmizení. Koronavirus se podle ní reprodukuje extrémně rychle, což je pro něj chyba. „Na tu svojí rychlost nakonec viry dojedou a zahubí se. Viděli jsme to na příkladu SARS a MERS,“ vysvětlila.
Proto nadále věří, že nemoc skutečně do Vánoc vymizí. „Myslím si, že do Vánoc z toho budeme venku. Do Vánoc máme ještě dva a půl měsíce. U takzvané první vlny jsme vídali pozitivity tak měsíc a půl a pak to zmizelo. Teď jsme začali vídat tak někdy koncem července, takže já si myslím, že ještě chvilku a že to pak zmizí,“ vysvětlila svůj optimistický pohled.
„V březnu jsem k té nemoci měla velký respekt, protože jsme opravdu viděli hodně nemocné lidi, kteří k nám přišli. Dnes už mám pocit, že je to prostě pryč. Možná reaguju přehnaně optimisticky, ale podléhám dojmu, že nevidím nikoho, kdo by mně pod rukama umíral, nebo by vyžadoval nějakou intenzivní péči,“ dodala.
Zároveň se snažila vysvětlit, proč má jiný názor než řada dalších odborníků. „Pokud se vyjadřuje lékař od intenzivního lůžka, tak vidí pouze ty intenzivní pacienty. Z populace se mu tam nakoncentrují opravdu ti hodně nemocní. Já jsem zase ten pěšák v první linii boje v holínkách od bláta a skutečně vidím to, co se pohybuje v populaci. K mému nesmírně příjemnému překvapení se v populaci pohybuje dost velké množství pozitivních lidí ale bezpříznakových, což znamená, že kdybychom ty lidi z nějakého vládního nařízení nevyšetřovali, tak bych řekla, že ten virus už tady prostě není,“ uvedla.
vostalpetr píše: co se mně líbilo proti kovidu bylo nějaké video na posilování aury
Pokud je aura oslabená nemocí či sklíčeností, není schopna udržovat se v plné energetické výkonnosti. Lze to přirovnat k díře v ozonové vrstvě, kterou vniká do atmosféry škodlivé ultrafialové záření.
Oslabená aura v lidském energetickém systému se chová podobně, pokud strádá. Silné a odolné energetické pole zajistí ochranu před napadením zvenku, což se může projevovat jako duševní útok, či dokonce fyzická nemoc.
Lidské bytosti mají auru složenou z několika vrstev jemnohmotné energie. Přestože jemnohmotná energie není vidět, můžeme cítit její vliv. Projevuje se a v lidech je možné ji vnímat jako lehkost a otevřenost či jako negativní chování. Kvalitu energetického pole vnímáme prostřednictvím jazyka těla, jasného nebo pohaslého pohledu, jasnosti myšlenek či zmatenosti a toho co říkají a dělají. Je to životní síla, kterou si vzájemně vyměňujeme.
http://www.labutipirka.cz/aura-48-576-1.html
Na Vánoce uvidíme, kdo měl pravdu a kdo se mýlil.
Ale podle něj se s příchodem zimy situace ještě zhorší, očekává až zdvojnásobení reprodukčního čísla. „Navíc, vzhledem k tomu, že do zimy vyčerpáme v těle zásoby vitamínu D ze sluníčka, a náš imunitní systém proto zeslábne, zvýší se nejspíš i smrtnost onemocnění covid-19. Ta byla v první vlně možná až 3x vyšší, než je nyní,“ říká Jaroslav Flegr. Podle něho není jasné, zda to bylo jen tím, že jsme se naučili více chránit starší a nemocné a že se lékaři naučili s nemocí lépe bojovat, nebo kvůli nižší obranyschopnosti v chladných měsících.
do zimy vyčerpáme v těle zásoby vitamínu D ze sluníčka
DETRITIN - 2000 IU vitaminu D 60 tablet
Obsahuje vitamin D, který má v těle vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů.
Pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému.
Přispívá k udržení normálního stavu kostí a normálních svalových funkcí.
Užívají se 1-2 tablety denně.
DETRITIN - 2000 IU vitaminu D 60 tablet
Obsahuje vitamin D, který má v těle vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů.
Pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému.
Přispívá k udržení normálního stavu kostí a normálních svalových funkcí.
Užívají se 1-2 tablety denně.
vostalpetr píše:DETRITIN - 2000 IU vitaminu D 60 tablet
Obsahuje vitamin D, který má v těle vliv na vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, ale také udržení normální funkce imunitního systému a k činnosti svalů.
Pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému.
Přispívá k udržení normálního stavu kostí a normálních svalových funkcí.
Užívají se 1-2 tablety denně.
Já těm chemickejm srágořinám věřím až když je nejhůř,
nejsem Gándhí abych to úplně vodsuzoval, ale příroda je prostě příroda...
Na kosti a svaly pak asi kostival, ten je můj voblíbenej na bolavý koleno, levnej a dobrej (výrobce Alpa)
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků