Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 08. čer 2024 12:01:28

Je to takový vesmírný chaos. Tvé modré jsou taky hezké.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 12:03:56

Když onoi to focení udělalo oči modré, ale mám je zelené, spíš tyrkysové. Jojo chaos je...
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 12:05:50

IMG_20240608_120603.jpg
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 13:36:57

Jářek píše:Čus, koukám, co tu nového :)

Jo ochranu jsme se taky učili, proti negativním silám, co rády pozornost svádějí ze středu do stran...


Čus,

Já ochranu nedělám. Jasně negativní věci člověk rozpoznat dokáže. Ale jak třeba rozpoznáš něco negativního, co se tváří jako pozitivní?.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 13:56:34

honzam píše:
Paradoxy píše:Možná si tak přijdu, ale vzhledově jako zavražděná mladá dívka nevypadám :D

Taky tak nevypadám a dlouho jsem si nejrůznější věci neuměl vysvětlit. Jako kluk jsem míval zvláštní představy, kdy se princezna snažila přesvědčit rytíře, aby nesekal drakovi hlavu, protože ten drak není zlý. Snažila se ho bránit. Později v dospívání se to proměnilo do obrazů umírajících a mrtvých dívek, ke kterým jsem cítil erotickou touhu se přidat, i když jsem se vnímal jako muž. Nemohl jsem jít do vztahu, protože jsem hluboko cítil, že bych tím byl nějaké úžasné dívce nevěrný. Říkal jsem si, že to může být zastydlá vzpomínka na nějakou velkou lásku z minulého života. Bylo to už předtím než začala ta proměna. Až vhled do minulého života mnohem později mi to dostatečně objasnil.


Co jsi měl za vhled do minulého života?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 08. čer 2024 14:10:50

Paradoxy píše:
Trini píše:
Paradoxy píše: já se třeba i stále celoživotně léčím z naivity.


Já jsem ráda naivní. Raději se soustředím na to, co je v druhém člověku pozitivní - a něco pozitivního, dobrého je v každém - než ho posoudit jako lháře, protože někdy zalhal, nebo jako zloděje, protože si vzal, co mu nepatřilo. Myslím si, že když ho budu vidět jako zloděje, tak se to v něm bude tou mou projekcí jen ještě víc posilovat, místo, aby se od toho mohl osvobodit. Když mi někdo bude ubližovat nebo škodit, tak se před ním budu chránit, ale nebudu ho posuzovat jako zlého a špatného člověka. Kdo ví, co ho vede k tomu, že se tak chová.


Trini já to jako ty nemám, beru to tak že každý je nějak vybarvený. Pokud někdo manipuluje roky s firemním majetkem, tak prostě lhář a podvodník je, má to v povaze.


Právě si uvědomuji, jak velmi jsem vděčná, že lidi vidím tak, jak je vidím. To by mne zničilo vidět je jako ty. Nikdy bych nemohla roky pracovat u někoho, o kom bych si myslela, že je lhář a podvodník. Už jen z takové představy mne mrazí.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 08. čer 2024 14:29:09

Paradoxy píše:Co jsi měl za vhled do minulého života?

Vím, proč se mi to všechno dělo, proč jsem se stal tímhle a podle jakého klíče si archoni vybírají, koho promění. Dlouho jsem pracoval s teorií, že je to automatický následek velkého množství negativní karmy a je pro mě celkem těžké přijmout, kým jsem v minulém životě byl. Ona je tu svým okřídleným způsobem stále. Když si tu píšeme, jde to přes ni jako přes krásnou vílu. Zůstane tu i poté, co honzam zemře. Bude novou českou banshee. Řekl bych, že je takovou duchovní válečnou reparací. Tím se omlouvám všem Němcům, že jim beru jejich hrdinku.

Víc napsat nemůžu, kazil bych hru. Hra funguje jen na otázkách, na které se dá odpovědět ano/ne. :)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 08. čer 2024 14:59:10

Ve své dřívější nevinnosti měla hnědé oči a ne tyhle zelenožluté cucky, co mám já. :)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 15:00:38

Pro Trini- jak jsi přišla na to, že si něco o někom myslím? Tady přeci vůbec nejde o to, že by si někdo o někom něco myslel, tady jde o realitu, kdy jsme v práci přišli na to, že člověk celá léta kradl. A na rovinu, měla jsem u té osoby varovné světýlko a přesto jsem jí věřila. Nerozumím, proč mi takové věci píšeš, kde sis to vydedukovala?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 15:14:03

Božena němcová byla češka nebo se narodila v německu a byla původně němka?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » sob 08. čer 2024 15:17:22

Paradoxy píše:
Jářek píše:Čus, koukám, co tu nového :)

Jo ochranu jsme se taky učili, proti negativním silám, co rády pozornost svádějí ze středu do stran...


Čus,

Já ochranu nedělám. Jasně negativní věci člověk rozpoznat dokáže. Ale jak třeba rozpoznáš něco negativního, co se tváří jako pozitivní?.


No, možná nevíš jak.. a co vlastně jde. Nevím přesně v čem spočívá ta od pana Tomáše, jen jsem o tom v nějaké diskuzi slyšel a přišlo mi to v důsledku podobné.. Ta, co jsme se učili v józe, je vlastně o ochraně subtilního systému nádí a čaker. Na který mají negativní energie z okolí - čímž jsou míněny i "nálady" vlastního ega - nepříznivý vliv.

Jde v podstatě o vnitřní "práci", kdy tou pozorností (poeticky řečeno), je kolem toho nitra rozdmýchán oheň, jenž ty negace nepustí do středu (čistého vědomí), takže tu pozornost z něj nevytáhnou k sobě (do toho ega).. a ona to jen pozoruje, je si toho vědoma, ale neúčastní se toho ve smyslu, že se tím nechá pohltit, a tím ztratit ten "střed".

A já neříkám, že je to snadné. Neb tu musí být to čisté rozlišení - co jde z ega, a co jde z ducha...

To je právě to, co je třeba naučit se cítit, je-li k tomu tah, být to přirozené, pokud už to není otevřené samo sebou z minula, třebas i toho dávného a pradávného...

Jde to vše v každém, jak jde, prostě. Nic se nedá předhonit, přijmout ani odevzdat, co nebolo procítěno, propochopeno...

Pohoda jazz. :-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 15:21:17

Ta žena, o které píšeš, byla tedy německá válečná hrdinka, která pomohla čechům?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 08. čer 2024 15:24:14

Paradoxy píše:Božena němcová byla češka nebo se narodila v německu a byla původně němka?

Ne. Božena Němcová žila o století dřív.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 08. čer 2024 15:29:14

Paradoxy píše:Ta žena, o které píšeš, byla tedy německá válečná hrdinka, která pomohla čechům?

Ne. V tuhle chvíli nevím o vazbách na Česko nebo protektorát, proto je to tak zvláštní. Odvážná byla.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 19:56:35

honzam píše:
Paradoxy píše:Božena němcová byla češka nebo se narodila v německu a byla původně němka?

Ne. Božena Němcová žila o století dřív.


No jo já a dějepis :D , ale nějak mi to k ní sedělo...
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » sob 08. čer 2024 19:57:11

honzam píše:
Paradoxy píše:Ta žena, o které píšeš, byla tedy německá válečná hrdinka, která pomohla čechům?

Ne. V tuhle chvíli nevím o vazbách na Česko nebo protektorát, proto je to tak zvláštní. Odvážná byla.

Pomáhala druhým?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 08. čer 2024 21:41:19

Paradoxy píše:Pomáhala druhým?

Ano. Sama věřila, že ano.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » ned 09. čer 2024 5:04:46

Najdeme o ní něco na netu?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » ned 09. čer 2024 7:23:20

Jářek píše:
Paradoxy píše:
Jářek píše:Čus, koukám, co tu nového :)

Jo ochranu jsme se taky učili, proti negativním silám, co rády pozornost svádějí ze středu do stran...


Čus,

Já ochranu nedělám. Jasně negativní věci člověk rozpoznat dokáže. Ale jak třeba rozpoznáš něco negativního, co se tváří jako pozitivní?.


No, možná nevíš jak.. o co vlastně jde. Nevím přesně v čem spočívá ta od pana Tomáše, jen jsem o tom v nějaké diskuzi slyšel a přišlo mi to v důsledku podobné.. Ta, co jsme se učili v józe, je vlastně o ochraně subtilního systému nádí a čaker. Na který mají negativní energie z okolí - čímž jsou míněny i "nálady" vlastního ega - nepříznivý vliv.

Jde v podstatě o vnitřní "práci", kdy tou pozorností (poeticky řečeno), je kolem toho nitra rozdmýchán oheň, jenž ty negace nepustí do středu (čistého vědomí), takže tu pozornost z něj nevytáhnou k sobě (do toho ega).. a ona to jen pozoruje, je si toho vědoma, ale neúčastní se toho ve smyslu, že se tím nechá pohltit, a tím ztratit ten "střed".

A já neříkám, že je to snadné. Neb tu musí být to čisté rozlišení - co jde z ega, a co jde z ducha...

To je právě to, co je třeba naučit se cítit, je-li k tomu tah, být to přirozené, pokud už to není otevřené samo sebou z minula, třebas i toho dávného a pradávného...

Jde to vše v každém, jak jde, prostě. Nic se nedá předhonit, přijmout ani odevzdat, co nebolo procítěno, propochopeno...

Pohoda jazz. :-)


Tak jsem tě Paradoxy na tom Posezeníčku smazal. A můžeš se znovu zaregistrovat. :)

Jinak to rozlišení negativního, co se tváří jako pozitivní, i naopak.. to prostě není úspěšným řešením ani rozumu, ani citu, oba se mohou mýlit. Jejich operativním prostorem je ta mysl. Jsou to jako by její oči. A ty se ztrácejí v protipólech.
Taková nejrafinovanější past o dvou stranách, jak můžeme vidět na poradně, je skutečnost vs iluze...

Zkrátka, když mysl zavře oči, probouzí se Srdce. Tj rozum i cit, pozornost i vůle, i to tělo.. splývaj v čistém vědomí.
A ten kontakt je jako vnitřní pudža, daršan.. mysl je odevzdána duchu - Srdci. A to se nemýlí.

:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Salmo1cz » ned 09. čer 2024 8:44:18

Ale jo, je hezké, že se tu sešlo tolik modro- zeleno okých.Mám je také. :roll:

Cca 90 procent všech lidí na celém světě má barvu očí hnědou.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků