Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 21. pro 2019 11:47:08

Nic píše:
Alaja píše:Když se to přeloží do duchovňáčtiny, tak jen veřejnosti "laskavě "naznačuje, že jsi to.....no, že máš jakési ego...a pod....a ona už žádné nemá....


Takhle si to překládá mysl, ale nic takového nikdy nikde neříkám. Ego je představa, kdo jsi a Tvé pravé Já je uvědomění, že jsi bez představ a spojnicí mezi tím, je pocit, že jsi.

A čím je ten pocit osvobozenější od jakýchkoliv představ, tím víc se blíží k poznání pravdy.

Vždy, když napíše, že se u něčeho směje, co tu čte (dříve na JZ a pod.), tak mi vyvstane z paměti jedna větička z diskuse a JZ, jak tam někdo napsal, že když si se svým přítelem četla sms od některých žen z JZ, tak se tomu oba chechtali.......asi se té představy u ní nikdy už nezbavím....

:donknow:

Už jsi tuhle svou představu o představě někoho, kdo u něčeho takového nebyl a ani nemohl být, opakovala vícekrát.

Máš z toho, co jsi napsala a v hloubi nitra si nemůžeš potvrdit, že to je pravda, dobrý pocit?

PS: sms od některých žen z JZ určené někomu jinému, než mě, jsem nečetla, nikdo mi svůj mobil se sms od žen z JZ nepůjčil

Tím netvrdím, že kdybych ty SMS četla, že bych se nesmála, záleží na tom, co by v nich bylo.


A ještě částečná amnézie či co, nebo snad už skleróza? ....hmm...psala jsem někdy, že ty sms byly určeny tobě, na tvůj telefon?? Ty si přece vyžádal tvůj přítel, pod záminkou, že s těmi ženami koketuje...a že se pak někomu chlubil, jak s nimi ve tvé společnosti nakládá, to ti asi nevyprávěl... :donknow:

Nemám z toho vůbec dobrý pocit, ale co se dá dělat, raději bych tu četla honzama než tebe.....ale když jsi ho odtud navždy vyhnala..... :donknow:
Naposledy upravil Alaja dne sob 21. pro 2019 11:51:23, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 12:04:53

Správně se to holt má dělat tak, jak to doporučil Balsekar u rozhovorů s Nisargadattou - přečíst nejdřive celé rozhovory najednou, aniž by se to detailně rozebíralo. Člověk si pak uvědomí tu rozporuplnost toho, co říká Nisargadatta na jednom místě a jinde něco opačného.
I sám Balsekar tam píše, jak dlouho to nemohl pochopit. Až se mu jednou rozsvítilo. :idea2:

Při tomhle přístupu, pak nezámítneš to, co zatím nepasuje do tvého obrazu. Necháš si to holt na později. Tak jsem to dělala já. :D U Ramany, Nisargadatty a E. Tomáše.

Horší je, když se nečtou ty rozhovory jako celek, ale jen z nich udělaný výcuc podle úrovně toho, kdo to z nich vybral, sestavil a hlavně přeložil k obrazu svému. :? To pak je tady prostředník. Tady už je na místě velká opatrnost. ;)

:)
Naposledy upravil Trini dne sob 21. pro 2019 12:08:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 12:06:12

Alaja píše:Nemám z toho vůbec dobrý pocit, ale co se dá dělat, raději bych tu četla honzama než tebe.....ale když jsi ho odtud navždy vyhnala.....

:donknow:

Mně Honzam taky chybí. :(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 21. pro 2019 12:07:26

Eva Nada píše:Pro toho, kdo by rád více pochopil, o čem armin píše, doporučuji si přečíst příběh o Kukuripovi.... jinak, nemyslim si, necítím, že bys to měl armine za sebou, to protlaceni...., to by tvůj projev byl o necem jinem..., máš to před sebou...


Koukám, že tě Kukkurípa fakt oslovil...

A s kterou postavou v tom příběhu se vlastně ztotožňuješ? :)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 16:01:35

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Jana kdysi psala, že v jiném životě vinila Boha, že nechává umírat děti, a prý za to přišla do pekla. Z toho, jak je vidět, usoudila, že Bůh se nesmí kritizovat a naopak se musí neustále chválit, že dělá jen dobré (potom se nepřijde do pekla). Takže děti podle ní už neumírají = Bůh není vinen. Vinu naopak přenesla na "nevědomé" rodiče, kteří si podle ní úplně špatně myslí, že jim umírají nebo zemřely děti a nesmyslně podle ní u toho trpí.


...............................................................................................................................................................................................

No vidíš,
ty toho o Janě víš víc než já, já jsem taky to co psala nějako intenzivně nečetl,
takže to ani nevím,
ale když už někdo dělá to co dělá v zaměstnání a pak píše tak jak píše,
tak se z toho dá něco vyčíst,

já taky nemeju okna pronic za nic,
já jsem vyštudýroval něco zcela jiného a k tomuto jsem se dostal "náhodou"
tedy jakoby náhodou...

Karma není nějakej soucitnej podnik pro mindráky,
ta ti to prostě furt vrací dokola,
a někdy ti to může naložit opravdu jako pořádnej náklad,
ale tím nemíním nikoho nějako strašit, páč to je v kompetenci karmy
a né mého hloupého ega, to bych tady za chvíli mohl nablble strašit i peklem...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 16:11:08

Jo, karma, léčivá ruka Boží, jak ji nazval Nisargadatta, nebo-li Boží mlýny (melou pomalu, ale jistě). :koukam:

U mne melou pěkně rychle, takže se to dá dobře pozorovat. :roll:

Co seješ, to sklidíš. Tak proč mít z karmy strach nebo s ní strašit? :donknow: Akorát musí být nepřijemné - myslím si - když Boží mlýny melou hodně pomalu a sklízí se něco nepřijemného z jiných inkarnaci. To pak může vzniknout otázka: Za co, soudruzi, za co??? :netusim: :koukam: :D

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » sob 21. pro 2019 19:22:56

Vypadá to, že z Vostála nebo Trini už nic inspirativního nevypadne (jen cyklení, cyklení, cyklení... a zase cyklení (s Janou)) Tak se asi přestěhuji zase na poradnu.

:ahoj2:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 21:29:20

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Budha taky řekl, vyvaruj se hloupých a obklopuj se moudrými

....................................................................................................................

To já to říkám naopak,
to dává mnohem větší smysl,

nebot s moudrými se staneš pouhou opicí kdežto s hlupáky se můžeš poučit...
Člověk se totiž učí pomocí chyb, nikoliv pomocí moudrostí,
sbírání moudrostí je vhodné pouze pro vopičky a začátečníky...

Proto já se bavím s naprosto každým, jeden nikdy neví kdy narazí na poučného hlupáka...

Duchovně řečeno,
všechny tři stavy mysli mají být poznány a transformovány (tedy přijmuty)
nikoliv odmítnuty a potlačeny...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 21:44:01

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Vypadá to, že z Vostála nebo Trini už nic inspirativního nevypadne (jen cyklení, cyklení, cyklení... a zase cyklení (s Janou)) Tak se asi přestěhuji zase na poradnu.

...............................................................................................................................................................................................

Deš tam radit nebo si pro radu,
nebo jako obvykle strkat do druhých ?

Co si o nás myslíš, sme snad nácí guruové abychom inspirovali lidi kteří se neuměj nainspirovat sami sebou ?

Sem tady snad pro inspiraci králíkům ?



Jinak všem hezký solstitium :

V roce 2019 nastává zimní slunovrat 22.12. v 5 hodin a 20 minut.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 21. pro 2019 21:49:12

Vostalpetr píše:Jinak všem hezký solstitium :

V roce 2019 nastává zimní slunovrat 22.12. v 5 hodin a 20 minut.



:thanx: :ahoj3:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » ned 22. pro 2019 7:15:16

Trini píše:
Nic píše:To, co ztvárňuje projekci, která se jeví jako svět, rostliny, hmota a veškerý smyslově uchopitelný projev, je Boží mysl,


O mysli a o Bohu v tom citátu nic neříká.


Dobře, tak můžeš použít pojem Univerzální mysl. Není jiný Bůh, než život, než Tvé pravé Já, které je vším, co je, tedy láskou.

:D
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » ned 22. pro 2019 7:58:02

Trini píše:
Jana kdysi psala, že v jiném životě vinila Boha, že nechává umírat děti, a prý za to přišla do pekla. Z toho, jak je vidět, usoudila, že Bůh se nesmí kritizovat a naopak se musí neustále chválit, že dělá jen dobré (potom se nepřijde do pekla). Takže děti podle ní už neumírají = Bůh není vinen. Vinu naopak přenesla na "nevědomé" rodiče, kteří si podle ní úplně špatně myslí, že jim umírají nebo zemřely děti a nesmyslně podle ní u toho trpí.

Tady je prostě vidět, jakou paseku může napáchat zcela nesprávně pochopený koncept Boha - až do jiných inkarnací a záhrobí. :donknow:

:)


Je to trochu jinak. Kdysi, když se objevil vhled do toho, co učí tady Abraham, Rhond Byrn ve svém Tajemství, Hill a další, se vyjasnilo, že to všemožné prožívání rozmanitého života utvářejí myšlenky. To, jak se budu mít, jak prožívám život, utváří podvědomí (karma), podvědomí je zdrojem pocitů, myšlenek, které utvářejí život a podvědomí se formuje vírou. Ten, kdo uvěří, že je smolař a nic se mu nedaří, se bude podvědomě chovat jako smolař a nebude se mu nic dařit. Po prkně položeném na zemi projedeš beze strachu, po prkně upevněném nad propastí projde jen ten, kdo si věří. A víru zase utváří myšlenky. Dalo by se říct, že to je začarovaný kruh, ze kterého není možné uniknout. Ale kdysi se objevilo poznání, že to, co učí kupříkladu Abraham, opravdu funguje. Můžeš si vybrat, jaký bude Tvůj život, můžeš si vybrat, které myšlenky jsou ty, o které stojíš. Kterým myšlenkám dáš zelenou a kterých si nebudeš všímat, můžeš si stejně jako Drtikol přestat všímat kritických, odsuzujících, opovrhujících myšlenek, přestat je brát vážně. Můžeš přestat být tím, kdo si je myslí, kdo jim věří.

Uvědomovala jsem si tu moc mysli, že je možné mít všechno, co chci, co si umanu a pátrala jsem po tom, co mi i přes to chybí k dokonalému štěstí.

Objevil se vhled do různých inkarnací a s ním se objevilo i poznání, že to, co těmi inkarnacemi prochází, ve skutečnosti neumírá a ani se nerodí, nic se s tím ve skutečnosti neděje. Všechny ty inkarnace, ať se děje cokoliv, jsou s poznáním toho, kdo jimi prochází nedotčen, jen snem. A když se objeví víra v to že ten sen je skutečným, tak se to prožívá jako realita.

Není potřeba ignorovat zlé myšlenky a ulpívat na těch dobrých, je možné zůstávat tím, kým skutečně v těch všech inkarnacích JSEM.

A tohle je opravdové štěstí, láska a krása.

Promluvy Probuzených nejsou žádným dobroserstvím, je to jen projev lásky, která odhaluje své tajemství.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 9:33:04

Nic píše:Není potřeba ignorovat zlé myšlenky


A sakra! :? Ty máš zlé myšlenky? :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 9:34:34

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Je to trochu jinak.


........................................................................................................................

To tedy je ,

totiž žádná vlastní inspirace,
jen vyčteniny....



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 11:45:12

Vostalpetr píše:
Ale kdež.


...............

Ale jo,

jinak by sis to tak nehlídala,
na tom ale nic není, já neustále vědomně používám archetypy,
nic jiného tady ani nepíšu



No, tak si holt škaltulkuj podle těch konceptů Junga - jak si to ve svém světě roztřídil. A zaškatulkuj si tam i mě, když jinak nedáš. :lol:

Mě Jung nikdy nezaujal. Freud dřív jo.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 11:49:01

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
A sakra! :? Ty máš zlé myšlenky?


..............................................................

Má, ale neumí je používat jako zlé myšlenky,

musí si je přetočit na dobro a osvícení, páč je hloupá a zamindrákovaná...

Ani Miroslav se neumí odvázat a furt se voblbuje duchovnem,

neuměj prostě použít archetyp "bojovníka" páč se toho bojej,

ted sem našel opravdu dobrý popis archetypu Kálí :

https://www.bebalanced.cz/co-je-to-archetyp/


A to je pouze jen jeden "archetyp"



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 11:50:44

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:

Aha,

špatná adresa na Kálí :

https://www.jogadnes.cz/joga/kali-cerna ... stva-2799/



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » ned 22. pro 2019 14:09:53

Vostalpetr píše:
Deš tam radit nebo si pro radu,
nebo jako obvykle strkat do druhých ?


Přesně jak jsi napsal - člověk se má obklopovat hloupými, aby se poučil z jejich chyb.

Vy s Trini už jenom cyklíte, takže stále stejné chyby pořád dokola a z těch už jsem se poučil.
A žádně další kousky už asi nepředvedete

:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 15:10:56

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
No, tak si holt škaltulkuj podle těch konceptů Junga - jak si to ve svém světě roztřídil. A zaškatulkuj si tam i mě, když jinak nedáš.


...........................................................................................................................................................................................

Mě ale Ježíš nikterak nefascinuje,
vůbec nevím k čemu by mně byl,
mě svět lidí nějako nezajímá,
nekonečný prostor je celý Vesmír a ne jen lidské problémy...

Archetypy pouze popisují zavedené způsoby lidského jednání,
jsou jen kolektivním nevědomím,
a ty a ani Miroslav jste svou fascinaci nákým Ježíšem nevysvětlili,
takže to bude nejspíš nákej archetyp...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. pro 2019 15:19:41

Vostalpetr píše:
No, tak si holt škaltulkuj podle těch konceptů Junga - jak si to ve svém světě roztřídil. A zaškatulkuj si tam i mě, když jinak nedáš.


...........................................................................................................................................................................................

Mě ale Ježíš nikterak nefascinuje,

Nevím, jak to má Miroslav, ale u mě se nejedná o fascinaci. Obvykle o tom nemluvím, protože je to něco jen mezi mnou a Ježíšem. Nemám zájem vytvářet z něj nějakého archetypa - Krista, Boha, Božího syna a pod. kterého by měli ostatní uznávat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron