Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 17. pro 2019 15:51:50

Trini píše:Ne. Už měl zřejmě trochu vypito, a tak si zablbnul.


To si také myslím.
To vysvětluje tu různou úroveň Petrových komentářů.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 17. pro 2019 15:54:20

armin píše:
Trini píše:Ne. Už měl zřejmě trochu vypito, a tak si zablbnul.


To si také myslím.
To vysvětluje tu různou úroveň Petrových komentářů.


A co ty? Také sem píšeš, když si něco vypiješ? :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 17. pro 2019 18:40:50

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
To si také myslím.
To vysvětluje tu různou úroveň Petrových komentářů.


..................................................................................................

Já ale nepiju,

občas ovšem používám básnickou nadsázku, jinotaj, podobenství, příměr, obraz, paradox,
ironii, humor (i černej), okliku i kličku ba i zkratku
a samozřejmě i (ne)psaní mezi řádky,
což pak méně inteligentní čtenáře může poněkud mást v pochopení pointy,
navíc když si jí u sebe sama pak nejsou vědomi...

Ale ty zas tak hloupej nejsi, abys nevěděl co jsem napsal,
takže jen děláš vlny....



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 17. pro 2019 21:30:46

Pěkná reflexe zvenku - kterou jsem dostal mailem od nezúčastněného pozorovatele:

"...všichni ti účastníci už našli nějakou svou pozici v duchovním světě a jsou s ní víceméně spokojeni. Už nic vlastně nehledají, i když je občas něco zaujme. Trini, vostál, honzam, nic čili jana, alaya, nada eva, to jsou všechno lidi, kteří prakticky nic nehledají, spíš se snaží druhým vysvětlit, v čem se ti druzí mýlí. Což není ani dobře, ani špatně, prostě tak to maj. "

Vidím to podle zdejších reakcí podobně.
:)

"Hledejte a naleznete, klepejte a bude vám otevřeno" ale proč hledat a klepat když už to přece všechno máme?
Tak teď už jenom spokojeně pochrochtávat - se sebepotvrzovat až do smrti ... :-(
Snad alespoň na smrtelném loži se to u někoho změní. I to je dost zásadní z hlediska vstupu do barda

Jak by řekla Eva: "Nejsou lidi" :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 17. pro 2019 21:34:34

armin píše:"...všichni ti účastníci už našli nějakou svou pozici v duchovním světě a jsou s ní víceméně spokojeni. Už nic vlastně nehledají, i když je občas něco zaujme. Trini, vostál, honzam, nic čili jana, alaya, nada eva, to jsou všechno lidi, kteří prakticky nic nehledají, spíš se snaží druhým vysvětlit, v čem se ti druzí mýlí. Což není ani dobře, ani špatně, prostě tak to maj. "


A tebe vynechal....no tohle.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 17. pro 2019 22:21:25

Alaja píše:
armin píše:"...všichni ti účastníci už našli nějakou svou pozici v duchovním světě a jsou s ní víceméně spokojeni. Už nic vlastně nehledají, i když je občas něco zaujme. Trini, vostál, honzam, nic čili jana, alaya, nada eva, to jsou všechno lidi, kteří prakticky nic nehledají, spíš se snaží druhým vysvětlit, v čem se ti druzí mýlí. Což není ani dobře, ani špatně, prostě tak to maj. "


A tebe vynechal....no tohle.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Asi proto, že vídí, že to mám nejspíš jinak. Že stále ještě hledám.
Pan Tomáš hledal také až do smrti a to je pro "duchovňáky" "důkaz" že vlastně do smrti nenašel. Jinak by přece už nehledal. :donknow:

Mistr nehledá pro sebe nebo kvůli sobě, jako to dělají "duchovňáci", kteří když zažijí sebemenší duchovní zážitek, tak na něm ulpí a vybudují si na něm svoje duchovní (posuzovací a odsuzující) ego a tím končí.

Cesta je nekonečná stejně jako vesmír, jako cesta od červa k člověku a dále. Ne "moje" cesta...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 17. pro 2019 22:26:35

armin píše:
Alaja píše:
armin píše:"...všichni ti účastníci už našli nějakou svou pozici v duchovním světě a jsou s ní víceméně spokojeni. Už nic vlastně nehledají, i když je občas něco zaujme. Trini, vostál, honzam, nic čili jana, alaya, nada eva, to jsou všechno lidi, kteří prakticky nic nehledají, spíš se snaží druhým vysvětlit, v čem se ti druzí mýlí. Což není ani dobře, ani špatně, prostě tak to maj. "


A tebe vynechal....no tohle.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Asi proto, že vídí, že to mám nejspíš jinak. Že stále ještě hledám.
Pan Tomáš hledal také až do smrti a to je pro "duchovňáky" "důkaz" že vlastně do smrti nenašel. Jinak by přece už nehledal. :donknow:

Mistr nehledá pro sebe nebo kvůli sobě, jako to dělají "duchovňáci", kteří když zažijí sebemenší duchovní zážitek, tak na něm ulpí a vybudují si na něm svoje duchovní (posuzovací a odsuzující) ego a tím končí.

Cesta je nekonečná stejně jako vesmír, jako cesta od červa k člověku a dále. Ne "moje" cesta...


Tak to jo.....
....já jsem se tu myslím už ptala, co mi to ještě asi tak může nabídnout....a dosud mi na to nikdo odpověď nedal. Hele, třeba ten "z venku" by to mohl vědět.... :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 17. pro 2019 23:59:27

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Cesta je nekonečná stejně jako vesmír, jako cesta od červa k člověku a dále. Ne "moje" cesta...

..........................................................................................................................................................................

Tak, tak,

jenže každej to má poněkud jinak,
někdo hledá a jinej zase objevuje...
Samozřejmě technologie se poněkud liší,
někdo tluče, někdo jde v kruhu...
Někdo na pilu tlačí a jinej na pilu netlačí...

Akoráte jaksi nechápu tvou nablblost podobnou jako u Jany,
která nás obvinuje z neštastného ega zatímco ty nás obvinuješ z osvíceného ega,
já například mám ego hezký,
ani ne neštastný a ani ne osvícený...

Tak už si to zapamatuj, nebot ti natluču aby se ti otevřely voči,
to totiž umím taky, chovat se agresivně,
to je vcelku primitivní způsob jednání....


PS.
Mimochodem jak si přišel na to klepejte ?



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 18. pro 2019 0:42:43

armin píše:
Alaja píše:
armin píše:"...všichni ti účastníci už našli nějakou svou pozici v duchovním světě a jsou s ní víceméně spokojeni. Už nic vlastně nehledají, i když je občas něco zaujme. Trini, vostál, honzam, nic čili jana, alaya, nada eva, to jsou všechno lidi, kteří prakticky nic nehledají, spíš se snaží druhým vysvětlit, v čem se ti druzí mýlí. Což není ani dobře, ani špatně, prostě tak to maj. "


A tebe vynechal....no tohle.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Asi proto, že vídí, že to mám nejspíš jinak. Že stále ještě hledám.
Pan Tomáš hledal také až do smrti a to je pro "duchovňáky" "důkaz" že vlastně do smrti nenašel. Jinak by přece už nehledal. :donknow:

Mistr nehledá pro sebe nebo kvůli sobě, jako to dělají "duchovňáci", kteří když zažijí sebemenší duchovní zážitek, tak na něm ulpí a vybudují si na něm svoje duchovní (posuzovací a odsuzující) ego a tím končí.

Cesta je nekonečná stejně jako vesmír, jako cesta od červa k člověku a dále. Ne "moje" cesta...


Zřejmě bys zase potřeboval nějakého Mistra. Nějak si uvíznul ve studánce a tvojí jedinou starostí je, jak to ostatní mají blbě. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 18. pro 2019 3:21:16

Trini píše:
Zřejmě bys zase potřeboval nějakého Mistra. Nějak si uvíznul ve studánce a tvojí jedinou starostí je, jak to ostatní mají blbě. :lol:


Žijící mistři v Česku nějak docházejí.....asi by měli jejich místa postupně zaplnit jejich bývalí příznivci a pokračovat veřejně v jejich stopách, než se na ty, co už tady nejsou, postupně zapomene...

...třeba se jednou dočkáme i odhození anonymní netové masky u armina a spatříme ho i na vlastní oči....třeba na nějakém videu z nějaké duchovní přednášky .....pochopitelně, když nám to dá vědět...... :starik:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » stř 18. pro 2019 6:55:50

Trini píše:
Nic píše:Možná sis nevšimla, že nikdy nepíšu nic v tom smyslu, že by Trini, Vostalpetr, Alaja a další byli těmi, kdo to mají špatně.


Jo, kritizuješ je a haníš je holt navíc pokrytecky.

Nic píše:Nicméně tady připoutanost, temnota mysli může být, kdy není jasné, že jsi láska, že to všechno, co je , je láskou.


Když s tebou nechtějí sdílet tvé osobní božství - lásku, a mají jiný pohled než ty, tak je kritizuješ a haníš, že jsou připoutaní, nevědomí a mají temnotu v mysli.

Nic píše:Může tady být ztotožnění s osobou, která si tohle bere osobně, tím pádem si to může vykládat jako osobní kritiku.


Třeba když Jana nechce, aby ji někdo nazýval hloupou. ;)

Nic píše:Bez téhle nevědomosti si to jako kritiku nikdy nemůže brát osobně.



A už zase haníš ty, kdo to vidí jinak než ty, že jsou nevědomí. :lol:

Prostě ty ve své neomylnosti a dokonalosti smíš ostatní kritizovat a hanět - jsi moudrá a rozumná. Nejsi maličká.

:)

Poznání, kdo jsi, kdo jsem, čím to všechno je, je v mnohem větší hloubce, než může poskytnout mysl, která kritizuje, haní a opovrhuje. S pozorností připoutanou k sféře mysli není šance připustit, natož poznat, že jsi Já, že to, co mysl kritizuje, haní, opovrhuje tím, není nic skutečného, nic, co by se dalo kritizovat, odmítat, opovrhovat tím s plným poznáním, kdo jsi.

:D

Jako milující matka to jistě znáš, že Tvé dítě je láskou ať bdí, spí a klidně se mu může zdát i jakýkoliv sen. Za to, že zrovna spí a zdá se mu sen, bys ho nekritizovala, ani neodmítala, ani jím neopovrhovala.

Tvé dítě Tě mohlo i rozzlobit, mohla jsi ho i kritizovat, ale v hloubi nitra ani to rozzlobení nenarušilo skutečnost, že to dítě je Tvou láskou. Když se mraky rozzlobené mysli rozehnaly, přestala jsi myslet na to, co je špatně, vyjasnilo se, že jeho samotná existence je láskou. A v nejčistší nejryzejší podobě bez projekce mysli, když si o něm nic nemyslíš je stejným "Já jsem", stejnou existencí, jako je ta Tvoje, když si nemyslíš ani nic o sobě.

Jsi šťastná, že "je" a to jen díky tomu, že "jsi". Není tady žádná rozdělenost. Je to láska, co umožňuje poznat jednotu existence, co umožňuje poznat skutečnost.

Nepotřebuješ si o nikom a o ničem nic myslet, abys mohla poznat nejhlubší pravdu.

Božské "jsem" je stejným jsoucnem v každé bytosti, je stejným Bytím v celé existenci. Je dokonale stejné. Je jen jedno. Nezakryté snem mysli je "sat-čit-ánandou".
:idea2:

Maharadž: Z myšlenek na to, že jste se narodil a musíte zemřít. Že jste tělo a mysl a všechny ty ostatní nesmysly. V mém světě se nikdo nerodí a nikdo neumírá. Někteří lidé se vydávají na cestu a vracejí se, jiní se nikdy znovu neobjeví. Jaký je v tom ale rozdíl, když stejně všichni cestují ve snové zemi, každý z nich zabalen do svých vlastních snů. Důležité je jenom probuzení. Stačí jenom vědět „já jsem“ a to je skutečnost a láska.


Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 18. pro 2019 7:32:40

Nic píše:Poznání, kdo jsi, kdo jsem, čím to všechno je, je v mnohem větší hloubce, než může poskytnout mysl, která kritizuje, haní a opovrhuje.


A kdy tedy s tím kritizováním a haněním přestaneš? :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » stř 18. pro 2019 9:05:27

Trini píše:
Nic píše:Poznání, kdo jsi, kdo jsem, čím to všechno je, je v mnohem větší hloubce, než může poskytnout mysl, která kritizuje, haní a opovrhuje.


A kdy tedy s tím kritizováním a haněním přestaneš? :donknow:

Tobě to hanění a kritizování vadí??
Já to mám naopak rád, když mne někdo haní a kritizuje. Proto často provokuji. Kdo haní, kritizuje, odsuzuje - tím, jak to dělá, ukazuje jak to má "pod povrchem", jaký má třeba mindrák. Jak je na tom s tím svým poznáním atd. Je to taková upřímnější, pravdivější neformální odpověď duše.

V osobním kontaktu to může často nahradit pohled do očí a to tady nejde.

V poslední době, když jedu třeba metrem (hlavně brzo ráno), tak občas najednou cítím svět toho každého, na koho se podívám. Jak jak jsou ty světy a jejich nastavení, omezení rozličné, A když se to probudí, je to tak intenzivní, že se to skoro nedá fyzicky vydržet, tak se musím přestat na druhé dívat a spočinout zase ve svém těle a světě.

Připomnělo mi to přítele pana Tomáše (myslím, že to byl pilot), který se učil číst myšlenky druhých lidí až se to naučil a pak mu to bylo tak nepříjemné, že se to musel zase dlouho odnaučovat :lol:

Ale to poznávání duší druhých je přínosné pro pochopení jak to na tom světě a v lidech chodí, proč to je tak, jak to je.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 18. pro 2019 10:58:59

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
obě to hanění a kritizování vadí??
Já to mám naopak rád, když mne někdo haní a kritizuje. Proto často provokuji. Kdo haní, kritizuje, odsuzuje - tím, jak to dělá, ukazuje jak to má "pod povrchem", jaký má třeba mindrák. Jak je na tom s tím svým poznáním atd. Je to taková upřímnější, pravdivější neformální odpověď duše.


.............................................................................................................................................................................................

Proč bys to neměl mít rád ?
Vypadá snad Jana nějako nespokojeně když se tady zacyklovává do kritizování kritizování ?
Psychopatům způsobuje jimi řízené utrpení sobě samému nevýslovnou blaženost,
Jana je celá bez sebe když ji zkritizuješ,
proto vo tom taky furt mele jen proto, aby ji někdo zkritizoval

Řekneš-li zacyklovanému psychopatovi že je psychopat,
je štěstím bez sebe páč se tím může ještě více zacyklovat...

Prostě si takto vytvoříš svůj malý soukromý svět,
páč ten velký svět jsi nezvládal....
A pak s takovouhle hovadinou tady roky prudíš,
páč utrpení je nejrychlejší duchovní cesta (ovšem cesta k vytvoření malé soukromého světa)

Jsi štastnej že jsem ti napsal že si psychopat ?
Já vím že jo....



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 18. pro 2019 11:17:00

armin píše:
Trini píše:
Nic píše:
Poznání, kdo jsi, kdo jsem, čím to všechno je, je v mnohem větší hloubce, než může poskytnout mysl, která kritizuje, haní a opovrhuje.


A kdy tedy s tím kritizováním a haněním přestaneš? :donknow:


Tobě to hanění a kritizování vadí??


:koukam: Jak jsi na to přišel??

Hanění a kritzování (hlavně její osoby) vadí Janě. Zakázala si to a banuje za to na Poradně. Ale sama kritizuje a haní ostatní zcela bezostyšně. To mám s Ježíšem společného, že nemáme rádi pokrytectví, farizejství - kázat vodu a pít víno.

armin píše:Já to mám naopak rád, když mne někdo haní a kritizuje. Proto často provokuji.


To je hodně psychopatické. Proto u tebe nemám dobrý pocit. Působíš na mne jako silně rozpolcená, frustrovaná osobnost, která mlží, vymlouvá se, jen aby si nemusela uvědomit, jak na tom opravdu je.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 18. pro 2019 11:22:58

armin píše:Ale to poznávání duší druhých je přínosné pro pochopení jak to na tom světě a v lidech chodí, proč to je tak, jak to je.


Jenomže ty to "poznáváš" jen přes své pokřivení. A takové "poznávání" je na nic. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 18. pro 2019 11:36:49

Trini píše:
armin píše:Ale to poznávání duší druhých je přínosné pro pochopení jak to na tom světě a v lidech chodí, proč to je tak, jak to je.


Jenomže ty to "poznáváš" jen přes své pokřivení. A takové "poznávání" je na nic. ;)


Mě by spíš zajímalo, jak se pak vyptává těch druhých duší, co s nimi jede v metru, zda je to tak, jak to on cítí, nebo jestli to není náhodou úplně jinak.... :donknow:

A vůbec, kam jezdí tak brzo po ránu? Do práce? :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » stř 18. pro 2019 12:09:35

Alaja píše:
Trini píše:
armin píše:
Ale to poznávání duší druhých je přínosné pro pochopení jak to na tom světě a v lidech chodí, proč to je tak, jak to je.


Jenomže ty to "poznáváš" jen přes své pokřivení. A takové "poznávání" je na nic. ;)


Mě by spíš zajímalo, jak se pak vyptává těch druhých duší, co s nimi jede v metru, zda je to tak, jak to on cítí, nebo jestli to není náhodou úplně jinak.... :donknow:

A vůbec, kam jezdí tak brzo po ránu? Do práce? :P


K doktorovi (občas).

Když jsi prázná a zároveň otevřená, tak v tobě přirozeně rezonuje to, na co se zaměříš. Stáváš se částečně tím, na co se zaměříš a zároveň máš svobodný nadhled nad tím, čím se stáváš.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 18. pro 2019 12:18:12

armin píše:K doktorovi (občas).

Když jsi prázná a zároveň otevřená, tak v tobě přirozeně rezonuje to, na co se zaměříš. Stáváš se částečně tím, na co se zaměříš a zároveň máš svobodný nadhled nad tím, čím se stáváš.


Díky.

:)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 18. pro 2019 12:20:32

Alaja píše:
armin píše:K doktorovi (občas).

Když jsi prázná a zároveň otevřená, tak v tobě přirozeně rezonuje to, na co se zaměříš. Stáváš se částečně tím, na co se zaměříš a zároveň máš svobodný nadhled nad tím, čím se stáváš.


Díky.

:)


Ale přesto - jak si ověřuješ, zda je to opravdu tak, jak to ty vnímáš?
Když se mi něco takového stalo, tak jsem se pak vyptávala, ověřovala jsem si to.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník