Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » pát 14. srp 2020 10:23:24

Naštěstí já nejsem ty a ty nejsi já :-), v čemž je originalita života... i toho setkání.... :-)

Tříštit setkání, energii mezi další osobu nepovažuji za dobré..., dlouhodobě plyne energie jen mezi mnou a arminem ... nějak.... a další energie, prvek by tu linku mohlo narušit a taky by ji narušilo...

Mě přijde, že se armin alibisticky schovává za někoho dalšího, ženu, když už jakoby o něco šlo více a to bych nerada....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » pát 14. srp 2020 10:33:52

Shrnu to ohledně našeho setkání za rok a víc už se k tomu nebudu vyjadřovat.

Armine, naše setkání podmiňuji setkáním jen nás dvou, bez třetí osoby. (Není to nová podmínka, brala jsem jako samozřejmost, že tak to bude...)

13.8.2021.

Pro nás oba by bylo dobré setkání na neutrální půdě, bližší místo vyselektujeme před setkáním.



A děkuji :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 11:27:25

Eva Nada píše:
Tříštit setkání, energii mezi další osobu nepovažuji za dobré..., dlouhodobě plyne energie jen mezi mnou a arminem ... nějak.... a další energie, prvek by tu linku mohlo narušit a taky by ji narušilo...


Chceš ho mít jenom pro sebe - aspon na chvíli. ;) Pokud plyne mezi tebou a arminem energie na dálku, tak ji nic nemůže narušit, i když budete u sebe. Mezi arminem a jeho manželkou je neustále velmi silné energetické spojení - podle toho, jak o ní mluví - a přesto tím vaše dálkové energetické spojení není narušováno. :donknow:


Eva Nada píše:Mě přijde, že se armin alibisticky schovává za někoho dalšího, ženu, když už jakoby o něco šlo více a to bych nerada....


Mně přijde, že mu jeho žena je nejdůležitější. I po smrti. ;) Aspon to je na něm chvályhodné - podle mne. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 14. srp 2020 11:43:08

Trini píše:
Kdybych byla (štastně) vdaná, tak bych se s ním v žádném případě nesetkala. To by bylo navíc nefér k mému manželovi. Taky bych nepovažovala za správné, aby se sám setkával se ženou, která k němu má silné city. Kdyby mne miloval, tak to neudělá.

Nedovedu si představit, že by se např. E. Tomáš setkával sám se ženami, jen protože by potom strašně toužily. :roll: :donknow:


Nerad to říkám, ale v tomhle máš pravdu. :)
Já či my jsme se setkávali s Tomášovými vždy s oběma najednou a bylo to určitě přínosnější než by to bylo jenom s jedním z nich. Velmi se doplňovali. Oni spolu tvořili něco více, něco silněji působícího, než by byl každý zvlášť. Byl tam navíc ten jejich vzájemný duchovní vztah. U nich to bylo naopak než u nás, Míla byla přísná, ostrá na mnohé nepříjemná a pan Tomáš naopak velmi tolerantní, otevřený a lidsky chápající.
Miloš kdysi, když byl malý, maloval symbolické obrázky lidí, jak na něj působili. Paní Tomášovou namaloval jako červené ostré plameny se silnými modrými okraji. Pana Tomáše jako rudé zářící srdce.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 11:44:31

Eva Nada píše:Naštěstí já nejsem ty a ty nejsi já :-),


Naštěstí. Mne by nikdy nenapadlo někoho, kdo se se mnou nechce setkat, leta přemlouvat a žadonit o setkání.

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 11:55:20

Eva Nada píše:
Tříštit setkání, energii mezi další osobu nepovažuji za dobré...,



Možná ti jde o něco jiného.

Připomínám:

27.5.2020
Eva Nada píše:
Alaja píše: Tak vidíš.....a jak jsi si tuhle přečetla, tak armin dělá vše společně s manželkou...nejspíš s ní prokonzultuje i to, co tu napíše... nemá před ní žádné tajnosti... :lol:


Ajo, nemyslím si... už tomu tak delší dobu není... tak to vyciťuji...



;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 12:06:40

29.4.2020 Koronavirus zblízka


armin píše:
Alaja píše:Ale na Voloďu mi nesahej....toho jsem už potkala tváří v tvář, tebe ale ještě neééé, ..... :lol: :lol:

No, klidně se můžeme potkat tváří v tvář. Ale ty o to asi zas tak moc nestojíš. Nebo ano?
Samozřejmě bychom se setkali nejen my dva, ale i s mojí nedělitelnou polovičkou, mojí drahou ženou.
Já jsem se také setkával s panem Tomášem - ne "soukromě" ale zároveň i s jeho drahou nedělitelnou polovičkou.
Kdo tohle nechápe a chce si "urvat" pro sebe (alespoň na chvíli) jen toho jednoho, neví co je velká, věčná láska...



29.4.2020
Eva Nada píše:Alajo!!!!! Kurňa taková nabídka a ty ji tak odmítneš!!!!!!
:-)
:-)

Už jen kvůli mě bys to mohla přetrpět a pak mi písnout, co a jak :-)))))

PS: On ale stejně jen popichuje, jak už to v tom věku bývá :-)))

Mě by takovou nabídku ze strachu neučinil. Tak jako jáčko říkal kdysi, že by se mnou sám nejel výtahem.... :-))

Bojsové!!!


;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 14. srp 2020 14:58:55

:D

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:Však se uvidí.

Jsem fakt zvědavá, kdo kam za kým pojede....nebo jestli to bude setkání na půl cesty.... :lol:


To podle mne už armin vysvětlil. Do roka budou mít duchovní středisko, kde on jako odpuzující a nepřijemný bude sedět na trůně, jeho nepracující, polštářová žena bude zajištovat komunikaci s obdivovateli a žáky. Tím je vytvořen rámec pro setkání s Evou, která si zřejmě bude muset sednout mezi obdivovatele, a pak si všichni dohromady pěkně zameditují. A bude vymalováno. :lol:

;)

Vypadá to, že by jsi mohla mít pravdu....jen jestli budou mít před svým domem i dost velkou parkovací zónu pro vozidla svých návštěvníků.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 14. srp 2020 19:26:09

Eva Nada píše:Shrnu to ohledně našeho setkání za rok a víc už se k tomu nebudu vyjadřovat.

Armine, naše setkání podmiňuji setkáním jen nás dvou, bez třetí osoby. (Není to nová podmínka, brala jsem jako samozřejmost, že tak to bude...)

13.8.2021.

Pro nás oba by bylo dobré setkání na neutrální půdě, bližší místo vyselektujeme před setkáním.



A děkuji :-)



Takže se nesetkáte... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 14. srp 2020 19:51:36

Alaja píše:
Eva Nada píše:Shrnu to ohledně našeho setkání za rok a víc už se k tomu nebudu vyjadřovat.

Armine, naše setkání podmiňuji setkáním jen nás dvou, bez třetí osoby. (Není to nová podmínka, brala jsem jako samozřejmost, že tak to bude...)

13.8.2021.

Pro nás oba by bylo dobré setkání na neutrální půdě, bližší místo vyselektujeme před setkáním.



A děkuji :-)



Takže se nesetkáte... :donknow:

No, jestli Evu ty podmínky do roka a do dne nepřejdou, tak bohužel ne.
Proto mne asi napadlo to do roka a do dne ... zvu tě na Boží súd, Lomikare :lol:
Třeba se to v ní za tu dobu změní. Teď takhle, jak to chce a si to představuje, by to opravdu nebylo k ničemu dobré ani pro nás ani pro ni :(
P.S. Ona ta pokora... to je pro některé lidi neskousnutelné. Já, když něco po někom chci, tak se před ním skloním, pokořím. On je ten, který mi dává - může a nemusí. Nejsem revolucionář ani fašista ani násilník, abych si násilím bral i když druhý dávat nehodlá. Ale většinou po nikom nic nechci, tak mohu druhým připadat ve svých projevech velmi pyšný, nadřazující se. Není to pýcha, je to jen skutečná hluboká svoboda, nezávislost.
Naposledy upravil armin dne pát 14. srp 2020 20:00:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 14. srp 2020 19:59:47

armin píše:No, jestli Evu ty podmínky do roka a do dne nepřejdou, tak bohužel ne.
Proto mne asi napadlo to do roka a do dne ... zvu tě na Boží súd, Lomikare
Třeba se to v ní změní. Teď takhle, jak to chce a si to představuje, by to opravdu nebylo k ničemu dobré ani pro nás ani pro ni


Tak ji pošli jen fotku, stejně tu o víc nejde, než že chce vědět, jak vlastně vypadáš. Na té fotce můžeš být klidně i s manželkou... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 14. srp 2020 20:24:32

Alaja píše:
armin píše:No, jestli Evu ty podmínky do roka a do dne nepřejdou, tak bohužel ne.
Proto mne asi napadlo to do roka a do dne ... zvu tě na Boží súd, Lomikare
Třeba se to v ní změní. Teď takhle, jak to chce a si to představuje, by to opravdu nebylo k ničemu dobré ani pro nás ani pro ni


Tak ji pošli jen fotku, stejně tu o víc nejde, než že chce vědět, jak vlastně vypadáš. Na té fotce můžeš být klidně i s manželkou... :lol:

To je dobrý nápad. Fotku mohu poslat i když na ní manželka nebude. Myslím, že Eva není zas tak hrozná, aby ji publikovala. Teda jestli bude mít zájem a důvěru, že jsem to opravdu já.
Jestli si vzpomínáš, tobě jsem fotku poslal. A že umíš si to nechat pro sebe :poklona:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 14. srp 2020 20:31:08

Jakou fotku? Nic si nepamatuji....a stejně mi už párkrát odešel pc i s fotkama do věčných lovišť...... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 14. srp 2020 20:42:57

Trini píše:Armin bude vystupovat jako duchovní učitel (je přesvědčen, že je probuzený) a podle toho se k tobě bude chovat.

Co máš furt s tím probuzením?
Já si nemyslím ani nejsem přesvědčený, že jsem probuzený. Ani o nikom jiném - včetně Tomášových, Ježíše si nic takového nemyslím.
Když nastane nějaké probuzení nebo osvobození, tak cesta vede stále dál, do nedohledna, od probuzení-osvobození k dalšímu probuzení-osvobození, k dalšímu Poznání. Nikde žádný konec ani začátek. Ale to pro ego není dost motivující aby kvůli něčemu takovému bylo ochotné skončit, obětovat se. Proto ty cíle duchovních cest, který jsme buď už dosáhli (jsme probuzení) (nebo alespoň náš Mistr od kterého se učíme ), nebo na tom ještě pracujeme.
Ty máš asi dojem, že jsi se nějak probudila a z toho pohledu se díváš a posuzuješ - to je v pohodě a když na tom ulpíš - t.j. "už to je", tak se cesta dál (naštěstí jen dočasně) zastaví. Ale ani na tom není nic špatně. To je naše svoboda, náš osud.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pát 14. srp 2020 21:29:08

A tenhle znáš?? :lol:
Přílohy
82739849_1509995452487763_5474323048708440064_n.jpg
82739849_1509995452487763_5474323048708440064_n.jpg (110.68 KiB) Zobrazeno 5758 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 21:36:54

armin píše:
Trini píše:Armin bude vystupovat jako duchovní učitel (je přesvědčen, že je probuzený) a podle toho se k tobě bude chovat.

Co máš furt s tím probuzením?
Já si nemyslím ani nejsem přesvědčený, že jsem probuzený. Ani o nikom jiném - včetně Tomášových, Ježíše si nic takového nemyslím.
Když nastane nějaké probuzení nebo osvobození, tak cesta vede stále dál, do nedohledna, od probuzení-osvobození k dalšímu probuzení-osvobození, k dalšímu Poznání. Nikde žádný konec ani začátek. Ale to pro ego není dost motivující aby kvůli něčemu takovému bylo ochotné skončit, obětovat se. Proto ty cíle duchovních cest, který jsme buď už dosáhli (jsme probuzení) (nebo alespoň náš Mistr od kterého se učíme ), nebo na tom ještě pracujeme.
Ty máš asi dojem, že jsi se nějak probudila a z toho pohledu se díváš a posuzuješ - to je v pohodě a když na tom ulpíš - t.j. "už to je", tak se cesta dál (naštěstí jen dočasně) zastaví. Ale ani na tom není nic špatně. To je naše svoboda, náš osud.
:)


V tomhle si určitě neporozumíme. Tobě jde pořád o tebe, o tvůj vývoj. O to mně nikdy nešlo. Proto se zřejmě mohlo objevit to, co mne zcela přesáhlo. Od té doby není co řešit. Nějaká cesta, nějaký vývoj existují jen v projeveném. Koho by to zajímalo? :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 22:07:02

Trini píše:V tomhle si určitě neporozumíme. Tobě jde pořád o tebe, o tvůj vývoj. O to mně nikdy nešlo. Proto se zřejmě mohlo objevit to, co mne zcela přesáhlo. Od té doby není co řešit. Nějaká cesta, nějaký vývoj existují jen v projeveném. Koho by to zajímalo? :donknow:

:)

P.S.

Můj "milovaný učitel" rozlišoval tři "pozornosti". Na té třetí už není co řešit. Před tou třetí musí člověk žít jako "bojovník" - pak se stane "vědoucím". Možná to nevhodně překládám. Ale to není až tak důležíté, protože je potřeba se do toho ponořit, inhalovat to. Potom už ta pojmenování nejsou tak podstatná.
Já bych jeho učení nikomu nedporučovala. Je hodně zvláštní. Ze začátku jde hlavně o to zbavit se "přecenování vlastní osoby" - např. toho "já se musím vyvíjet, já musím jít pořád dál" ;) :lol: . Proto si nikdy nemůžeme porozumět.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 14. srp 2020 22:19:36

Trini píše:V tomhle si určitě neporozumíme. Tobě jde pořád o tebe, o tvůj vývoj.

Mně o mne a o můj vývoj nejde. To jen pro info.
Projevené-neprojevené to jsou výživné pojmy tak akorát pro úvahy a úhyby Jany.
Ty jsi neprojevená? Cítíš se být neprojevenou? Tebe nic nezajímá - "koho by to zajímalo?" Nebo dokonce už vůbec nejsi?
To, že tě něco přesahuje nebo přesáhlo, to je dobře, ale není to konec. Je to konec něčeho v tobě, ale ne konec všeho, cesty...
Ty pořád jsi.
Nebo si myslíš že už nejsi?
Nebo si už ani nic nemyslíš? Už tě nic nezajímá? (Koho by to zajímalo?)
Už si nic nemyslíš ani o mně, ani o Evě, ani o Janě?
To, co tu píše pod tvým nickem nejsi ty, ale tvoje Šauma?
:lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pát 14. srp 2020 22:27:27

Trini píše:Ze začátku jde hlavně o to zbavit se "přecenování vlastní osoby" - např. toho "já se musím vyvíjet, já musím jít pořád dál" ;) :lol: . Proto si nikdy nemůžeme porozumět.


No já nemám pocit, či nutkání, že se musím vyvíjet, že musím jít pořád dál. To se prostě přirozeně děje.
To je přirozená evoluce bytosti, podobně jako voda v řece jde pořád dál, dokud se úplně neztratí v oceánu a řeka - cesta zůstává. A žádný pocit, že se musí vyvíjet, jít pořád dál mít nemusí, dokonce ho nejspíš ani nemá.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pát 14. srp 2020 22:36:50

armin píše:
Trini píše:V tomhle si určitě neporozumíme. Tobě jde pořád o tebe, o tvůj vývoj.

Mně o mne a o můj vývoj nejde. To jen pro info.
Projevené-neprojevené to jsou výživné pojmy tak akorát pro úvahy


O tom bych nikdy neuvažovala, kdybych si to někde přečetla. S těmi výrazy jsem se setkala až po zkušenosti a bylo mi hned jasné, co se snaží pojmenovat/popsat.
armin píše:Ty jsi neprojevená? Cítíš se být neprojevenou? Tebe nic nezajímá - "koho by to zajímalo?" Nebo dokonce už vůbec nejsi?
To, že tě něco přesahuje nebo přesáhlo, to je dobře, ale není to konec. Je to konec něčeho v tobě, ale ne konec všeho, cesty...
Ty pořád jsi.
Nebo si myslíš že už nejsi?


A kdo/co jako má být?
Co je to "já", co je to "ty"? Osobní zájmena, která se používají v komunikaci?

:donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník