Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » sob 15. srp 2020 19:05:28

Alaja píše:
armin píše:
Alaja píše:
A vůbec...proč jsi si zrušil profil na FB?? :D

Protože to, co tam lidé píšou a jak na to reagujou mne nezajímalo a stále mi chodily maily o odsouhlasení přátelství a podobně a mně to přijde celé jako velká povrchnost vztahů a sebeprezentací - tady k ničemu a ještě obtěžující (těmi emaily)


A profil se svým vlastním jménem tam máš? :D Víš, jsem zvědavá ženská, a když na FB vidím lidi od Tomášů, tak je mi divné, že se tam s nimi, pod jménem pan Vacek, nekamarádíš... :donknow:

Ty pavlačové drbny jsou fakt nejhorší.... :lol: :lol:

Pod svým jménem nejsem na netu nikde.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » sob 15. srp 2020 19:06:48

armin píše:Pod svým jménem nejsem na netu nikde.


Doufejme, že máš pravdu.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » sob 15. srp 2020 19:19:15

Jak psala Trini - úplně jiná liga


Určitě, já o takových pitomostech jako jsou nějaká bytosti nepíšu,

nejsem katolicky nablblej,

já když už, tak o stvoření,

přičemž je mně ukradený jestli se jedná o orly nebo bombardáky...

PS.

Tak co, půjčí ti je ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » sob 15. srp 2020 19:21:48

Pod svým jménem nejsem na netu nikde.


To je rozumný,
já psát takový suchoprdy a vlezdoprdele tak bych taky používal nákej ten nick...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » sob 15. srp 2020 20:08:39

vostalpetr píše:
Jak psala Trini - úplně jiná liga


Určitě, já o takových pitomostech jako jsou nějaká bytosti nepíšu,

nejsem katolicky nablblej,

já když už, tak o stvoření,

přičemž je mně ukradený jestli se jedná o orly nebo bombardáky...

PS.

Tak co, půjčí ti je ???

Co na srdci, to na jazyku. To oceňuji, když člověk takhle spontánně vyjadřuje co v něm je - hlodá, čím žije.
Umožňuje mi tak nahlédnout do svého srdce a já jsem hodně zvídavý, co se lidí a jejich duchovních problémů týče.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » sob 15. srp 2020 22:34:24

Co máš furt s tím srdcem ?

Normálně použij hlavu, ta ti řekne co je co a ne co má jakou hodnotu...



:an-dab:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 16. srp 2020 8:01:59

vostalpetr píše:Co máš furt s tím srdcem ?

Normálně použij hlavu, ta ti řekne co je co a ne co má jakou hodnotu...

To srdce je to, co řídí tvoji spontaneitu.
"Čistého srdce Boha viděti budou" (všude a ve všech)
Nečistého srdce (plného mindráků, závisti, ambice atd) vidí všude a ve všech ty svoje nečistoty a podle toho spontánně reagují a jednají.
Když ty používáš tu hlavu, tak nejspíš máš dojem, že je to z ega.
Když jednáš spontánně, uvolněně, "intuitivně" máš nejspíš dojem, že je to z Boha.
Ale není to z Boha, ale z tvého individuálního srdce (z nevědomí, neb si toho ani nejsi vědom).
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 8:22:50

To je snůška pocitářských nesmyslů,

to je stejný jako kdybych byl buzerant a měl pozornost zaměřenou ke svému zadku tak bych tvrdil že v mém zadku se nachází celý vesmír a můj zadek je má spontaneita...

Takhle to dopadá, když se zaměřuje pozornost nějakým směrem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 8:27:28

Když ty používáš tu hlavu, tak nejspíš máš dojem, že je to z ega.


Ale ne, prostě to pocituji vůči svému tělu v hlavě,

zatímco pocity zase pocituji v srdci,

to ale neznamená že to tam je,

jen to ze zvyku tam umistuji...

Ve skutečnosti to není vevnitř, ale venku (vůči tělu)

či lépe řečeno "všude"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 16. srp 2020 10:48:20

vostalpetr píše:To je snůška pocitářských nesmyslů,

to je stejný jako kdybych byl buzerant a měl pozornost zaměřenou ke svému zadku tak bych tvrdil že v mém zadku se nachází celý vesmír a můj zadek je má spontaneita...

Takhle to dopadá, když se zaměřuje pozornost nějakým směrem...


Víš, jak to tak přebírám ze všech stran, tak docházím k závěru, že cíl vadžrajány je vlastně shodný s cílem křesťanství.....myslím s tím "obecným" cílem.....vrátit se zpět do říše bílého láskyplného milujícího světla a znovu se inkarnovat na zem...pokračovat v koloběhu zrozování....





https://cs.wikipedia.org/wiki/Sukh%C3%A1vat%C3%AD

Sukhávatí
(sa. सुखावती; česky: Čistá země (dosl. Země blaženosti); tibetsky: Dewachen བདེ་བ་ཅན་; čínsky: 極樂, jílè; vietnamsky: Cực lạc; japonsky: 浄土, jōdo) je pojem používaný v mahájánovém a vadžrajánovém buddhismu a označující rajskou zemi nebo sféru, které vládne její zakladatel buddha Amitábha. Sukhávatí je hlavně praktikována ve vadžrajánovém buddhismu, a je také předmětem úcty zejména v mahájánové buddhistické škole Čistá země, jejíž praktikující věří, že se zde mohou spontánně narodit, po nespočetný počet kalp tu žít v blaženosti a věnovat se tak v ideálním prostředí buddhistické praxi vedoucí k realizaci probuzení. Jelikož má být Sukhávatí umístěna na západě, je často nazývána jako Západní čistá země nebo Západní ráj. Podle vadžrajány patří do kategorie vysoké úrovně čistých zemí nirmánakáji nebo se jedná o most z nižší úrovně sambhógakáji.[1]

Nauka o existenci čisté zemi Sukhávatí vychází z mahájánové sútry nazvané Sukhávatívjúha, která se dochovala ve dvou verzích - kratší a delší. Obě sútry měl pronést údajně samotný Buddha. V delší verzi Buddha rozmlouvá se svým žákem Ánandou, i když v určité části rozpravy a na jejím konci se obrací na svého žáka Agitu. V kratší verzi je Buddhův proslov adresován Šáriputrovi.[2] O Amitábhově čisté zemi vyprávěla i ztracená Amitájurbuddhánusmrti (Vzpomínka na buddhu Amitájuse), dochovaná jen v čínském překladu, a velmi populární Aparimitájuš (Nezměrně dlouhověký), či Aparimitájurdžňána (Poznání nezměrně dlouhověkého).[3]

Dle mahájány tyto nauky byly zpracovány a rozšířeny díky Ánandovi, Maitréjovi a Mandžušrímu. Dalšími učiteli nauk Dharmy o čistých krajinách jsou Nágárdžuna, Vasubandhu, Ašvaghoša a bódhisattva Samantabhadra. Buddha předvídal, že lidé v budoucnu budou mít potíže uvěřit tomu, co je napsáno v sútře Sukhávatívjúha, a proto prohlásil: Až dharma zanikne, moc mé bódhičitty pro všechny bytosti zapříčiní, že tato sútra bude známá nejméně dalších sto let.

Budoucí buddha Maitréja ještě jako bódhisattva obdržel nauky dharmy od Gautama buddhy a poté vstoupil do nebeské krajiny Tušita, kde sám učí nauky dharmy. Podle tradice se říká: „900 let po smrti Buddhy sestoupil Maitréja z nebeské krajiny Tušita do Indie, kde 4 měsíce učil Asangu“. Pět traktátů předaných Asangovi jsou základem toho, co dnes známe jako mahájána a vadžrajána. V tomto čase učil Maitréja Asangu také nauku o čistých krajinách. Tím se vytvořil svazek mezi Maitréjou a Asangou a položil základ tradice jógačáry.

Z Indie se doktrína čistých zemí rozšířila do Číny, Koreje, Vietnamu a Japonska, kde je dodnes nejsilnější buddhistickou tradicí. Odhaduje se, že tato tradice má na světě kolem sto miliónů praktikujících. V japonské tradici čisté země Jodo Shu je Nágárdžuna popisován jako první indický patriarcha.

Ve výše zmíněných sútrách je podán popis Čisté země (Sukhávatí). V kratší verzi Sukhávatívjúhy je vládce této sféry či země nazýván Amitájus, kdežto v delší verzi je používáno i jméno Amitábha.[2]

Sukhávatí je blažená země, která podle představy těchto textů leží daleko na západě. Není tam žen a není spojení muže se ženou.[4] Vzduch je zde prosycen rozmanitými sladkými vůněmi, kvetou zde nejrůznější květiny a zrají mnohé plody. Je okrášlena mnohými drahokamy, které se na zemi nevyskytují. Rostou zde zázračné stromy, celé nebo částečně zlaté, stříbrné nebo z drahého kamení. Na stromech zpívají nesmrtelní ptáci, kteří jsou emanací buddhy Amitábhy, o dharmě. Tekoucí vody mají 8. specifických vlastností, uvolňují příjemnou vůni, přičemž voda je hluboká, teplá či studená, jak si kdo přeje. K nasycení není třeba jíst hrubou potravu, ale jakékoli jídlo si kdo přeje, okamžitě se dostaví dle toho ukojení hladu, aniž by jídlo požil. Zemí se line líbezná hudba a každý slyší jen takové tóny, jaké si přeje. Tato čistá země je prostá zla, utrpení i stavu v němž se necítí ani radost ani utrpení. Jediným cílem bytostí v této zemi je duchovní rozvoj, tento rozvoj tyto bytosti dovede k manifestaci všehovědění. Ten, kdo má takovou moc, může pomáhat bytostem na zemi, nebo v jiných sférách samsáry. Tisíce a milióny tvorů se zde rodí v lotosových květech na 9. lotosových úrovních, podle stupně své negativní karmy. Ovšem ti, kteří si přáli narodit se v tomto světě, měli nějaké pochybnosti, musí čekat v uzavřených lotosových poupatech celých 500 let, než se kalich rozevře, přičemž po celou dobu nemohou vidět ani slyšet buddhu Amitábhu.[5] K zrození v lotosovém květu v západní čisté zemi Sukhávatí postačí 4. podmínky, jedna z nich je samotné vzývání Amitábhova jména, především v hodině smrti.[6] Charakter podmínek se v rámci jednotlivých tradic liší, někdy jsou popisovány takto:
1. Představování si západní čisté země spolu s buddhou Amitábhou.
2. Očištění negativní karmy díky nahromadění zásluh a moudrosti.
3. Rozvíjení čisté motivace bódhisattvy a bódhičitty.
4. Modlitby o narození v západní čisté zemi Sukhávatí.



viewtopic.php?f=22&t=3997&p=28668
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 16. srp 2020 11:29:52


Cvičení v metodách jak se zrodit v Čisté zemi Buddhy Amitábhy podle súter a tanter


1.Přijměte Útočiště, pratimókša sliby (laické nebo mnišské) a sliby bódhisattvy. Aby vaše mysl dozrála, rozvíjejte po dobu jednoho měsíce šamathu (šinä, meditaci klidného spočívání), při níž se budete s oddaností soustředit na obraz Buddhy.

2. Přijměte sliby bódhisattvy, které náleží k tradici hlubokého vhledu.

3. Čtěte sútry spojené s Buddhou Amitábhou a studujte komentář Karma Chagmeho o přáních jak se zrodit v Sukhávatí.

4. Hromaďte zásluhy a očistěte negativní karmu prostřednictvím 100.000 darování mandaly a poklon k 35 Buddhům.

5. Soustavně recitujte krátkou sútru darování Buddhovi Amitábhovi.

6. Každý den provádějte praxi Tonglenu Sedmibodového výcviku mysli.

7. Kdo následuje cestu vadžrajány, měl by obdržet iniciaci Buddhy Amitábhy podle tradice Namčhö.

8. Praktikujte Sádhanu Buddhy Amitábhy podle tradice Namčhö a nahromaďte 100.000 recitací mantry.

9. Praktikujte denní Sádhanu podle tradice Namčhö s hromaděním manter v komninaci s cvičením Powy, dokud se neobjeví odpovídající znamení.

10. Provádějte praxi dlouhého života tak, jak je vysvětlena v hlavní sádhaně.

https://www.bodhipath.cz/cviceni-v-meto ... r-a-tanter
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 16. srp 2020 12:11:52

A když to shrnu, tak chápu, že mnozí pak opovrhují bezbarvým světlem savikalpy, protože jsou přitahováni jasným bílým světlem těch Čistých zemí, jenž je milující, mateřské, ochraňující....(snad mi to prominou - ale je to svým způsobem taková ta "mateřská opičí boží láska" ...co nerada propouští své děti z domova....)

Musím je zklamat....bezbarvé světlo savikalpy je až za tím bílým světlem.....a za savikalpou je pak ještě oblast , poslední, nirvikalpa...

Oblast bílého světla je sice úžasná, ale je to s ní podobné jako s vizemi - jedno jakékoli povahy jsou (telepatie, jasnovidnost a pod.) ...chce-li duchovňák opravdu pokročit, musí i tyto oblasti bílého světla překročit, projít jimi dál...

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 16. srp 2020 12:47:54

vostalpetr píše:To je snůška pocitářských nesmyslů,

to je stejný jako kdybych byl buzerant a měl pozornost zaměřenou ke svému zadku tak bych tvrdil že v mém zadku se nachází celý vesmír a můj zadek je má spontaneita...

Takhle to dopadá, když se zaměřuje pozornost nějakým směrem...

Já nepíšu nic o pocitech ani o zaměřování pozornosti nějakým směrem.
Jsi ještě vůbec schopen chápat co ti druzí píší, nebo už jen všude vidíš nějaké své nedohrané bitvy s pocitáři, zaměřovači pozornosti a kdo ví s čím ještě.
Buď to to ani nečti nebo když už, tak pořádně. Jinak jsou ty tvoje odpovědi už jenom blábolením ze sna.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » ned 16. srp 2020 15:20:38

armin píše:
vostalpetr píše:To je snůška pocitářských nesmyslů,

to je stejný jako kdybych byl buzerant a měl pozornost zaměřenou ke svému zadku tak bych tvrdil že v mém zadku se nachází celý vesmír a můj zadek je má spontaneita...

Takhle to dopadá, když se zaměřuje pozornost nějakým směrem...

Já nepíšu nic o pocitech ani o zaměřování pozornosti nějakým směrem.
Jsi ještě vůbec schopen chápat co ti druzí píší, nebo už jen všude vidíš nějaké své nedohrané bitvy s pocitáři, zaměřovači pozornosti a kdo ví s čím ještě.
Buď to to ani nečti nebo když už, tak pořádně. Jinak jsou ty tvoje odpovědi už jenom blábolením ze sna.


Díváš se na Petra jen z velmi povrchního pohledu. Zřejmě ses nechal vydráždit těma bombard'ákama. A za to si můžeš sám. Proč píšeš, že je tvoje žena sexbomba, že je krásná a mladá, že jsi ji vyfoukl ostatním klukům a pod. To vůbec nevypadá na opravdu velkou lásku, ale jako se jiný vytahuje a dokazuje svůj standard super bourákem, tak ty k tomu používáš svoji ženu. Podívejte, jak jsem dobrej - co se mi podařilo urvat.
Kdyby se jednalo o opravdovou, velkou lásku, tak nebudeš druhým předhazovat, že ji nezažili. Pak bys byl pokorný a vděčný jako E. Tomáš, který řekl, že je to zázrak, který se děje jednou za tisíc let - když se dva duchovní lidé setkají v manželství. Jde o tu duchovnost, ne o mládí, krásu, sex-appeal.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 17:53:09

Já nepíšu nic o pocitech ani o zaměřování pozornosti nějakým směrem.


Jistě,

ty jenom blábolíš o srdci, takže ti vysvětluju jak to s tím srdcem asi tak je,

místo těch pitomin co tady píšeš ty nebo Jana...

Že to nejsi schopen pochopit, na to jsem zvyklej vod Jany...

Pocitáři jsou poměrně tupí a blbí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 17:55:49

Díváš se na Petra jen z velmi povrchního pohledu. Zřejmě ses nechal vydráždit těma bombard'ákama. A za to si můžeš sám. Proč píšeš, že je tvoje žena sexbomba, že je krásná a mladá, že jsi ji vyfoukl ostatním klukům a pod. To vůbec nevypadá na opravdu velkou lásku, ale jako se jiný vytahuje a dokazuje svůj standard super bourákem, tak ty k tomu používáš svoji ženu. Podívejte, jak jsem dobrej - co se mi podařilo urvat.
Kdyby se jednalo o opravdovou, velkou lásku, tak nebudeš druhým předhazovat, že ji nezažili. Pak bys byl pokorný a vděčný jako E. Tomáš, který řekl, že je to zázrak, který se děje jednou za tisíc let - když se dva duchovní lidé setkají v manželství. Jde o tu duchovnost, ne o mládí, krásu, sex-appeal.


To ani ne,

bombardáky jsem mu tam přicmrdnul za ty pindy o nějakých bytostech,

to jsou katolicko budhistický pindy,

jako kdyby snad nešlo o celý stvoření,

a ne jen vo nějaký pitomý bytosti...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 17:59:57

Víš, jak to tak přebírám ze všech stran, tak docházím k závěru, že cíl vadžrajány je vlastně shodný s cílem křesťanství.....myslím s tím "obecným" cílem.....vrátit se zpět do říše bílého láskyplného milujícího světla a znovu se inkarnovat na zem...pokračovat v koloběhu zrozování....


Je to možný,

proto taky furt blbnou s nákým srdcem a bytostmi...

Co je mně sakra po nějakej bytostech, když vesmíš je vobrovskej a plnej bůhvíčeho...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 16. srp 2020 18:46:02

Trini píše:
Díváš se na Petra jen z velmi povrchního pohledu. Zřejmě ses nechal vydráždit těma bombard'ákama.

Proč myslíš, že jsem se nechal vydráždit?
Přečti si co Petr píše a jak reaguje na svoje výmysly, které si dosazuje do toho, co píšu i do toho, co píší jiní.
Zkrátka občas je úplně mimo a nevím, jestli je ta momentální zaslepenost jen pod vlivem jeho mindráků nebo že se dal na chlast nebo marjánku a když je pod vlivem tak ty svoje spontánní reakce nekontroluje rozumem a hovoří jen jeho nevědomí.
Když začne fantazírovat zničeho nic o bombarďákách, tak to už je docela signifikantní.
Mně to, co kdokoliv cokoliv píše, nedráždí. Říká mi tím, je-li to upřímné, obvykle něco o sobě, což mne naopak svým způsobem těší a reaguji na to čistě věcně.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 19:16:03

Přečti si co Petr píše a jak reaguje na svoje výmysly, které si dosazuje do toho, co píšu i do toho, co píší jiní.


Vždyt píšeš naprostý pitominy,

a já na pitominy vodpovídám zásadně ještě větší pitominou,

už konečně začni používat hlavu, když tak si na to vem třeba hodinu nebo dvě na rozmyšlenou...

Já mám času dost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 16. srp 2020 19:19:06

Mně to, co kdokoliv cokoliv píše, nedráždí.



No jo, celá Jana,

ta taky žije v bludných představách o sobě,

to bych ale nesměl vědět jak jsi ty a jiní vyváděli kvůli tomu že si na Hydepark mohl každej psát co se mu nechtělo,

zatímco na tom vašem impotentním foru chípnul pes...

Tak jistě, nic tě nedráždí,

a já jsem ředitel zeměkoule...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků