Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 1:21:16

armin píše: Petr říká, že se stačí uvolnit a UV to udělá za něj samo


:D

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... %AD#p43501

Světlo je spojení....

PS: Jedná se o čiré, bezbarvé světlo vyplňující vnitřní nekonečný prostor....není prudké, není agresivní.... (vnitřní proto, že je tímto způsobem nejlépe vidět, je tu lepší spojení , nelze si ho splést s něčím jiným.... :D )

Zapomeň na všechny barevné Tary i na barevné bohy, kterých jsi si užíval při té diamantové cestě, na všechna barevná světla včetně bílého, už je nepotřebuješ.....rozpoznej ono bezbarvé čiré světlo a miluj ho jako svého nejlepšího přítele.......... :srdce:

To je jediná rada, kterou ti mohu dát.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 5:09:56

Mně zajímá tvoje skutečná zkušenost tady a teď a ne nějaké odkazy či koncepty vhodné tak akorát k opičení.


Vždyt to furt píšu,

že dzogčhen je popis stavu uvolnění...

Ten největší problém proč nechápete dzogčhen bude nejspíše v tom,

že dzogčhen popisuje "tady" a ani náhodou není popisem "ted"

u Tomášů jste se naučili "ted" ale o "tady" nějak nic nevíte,

tak jako ted znamená věčnost,

tak tady znamená všudepřítomnost,

jinak řečeno neměnná proměnlivost,

neprojev je vyjádřen projevem,

klid je vyjádřen pohybem

Šiva je Šakti

Nirvána je Samsára

ted je tady


Pro jistotu ještě jednou : dzogčhen je popisem tady a není popisem ted
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 5:16:39

Zapomeň na všechny barevné Tary i na barevné bohy, kterých jsi si užíval při té diamantové cestě, na všechna barevná světla včetně bílého, už je nepotřebuješ.....rozpoznej ono bezbarvé čiré světlo a miluj ho jako svého nejlepšího přítele.......... :srdce:

To je jediná rada, kterou ti mohu dát.


Nebo může taky zkusit ty dámský kalhotky,

jsou sice ještě polarizovaný a má to sexuální náboj,

ale na druhou stranu už to není nějaká ta bytost,

na který je tak fixovanej,

a pak by mohl snadněji přejít na to světlo či případně i prostor...

Prostě taková pomůcka aby se už konečně pustil tý máminý sukně...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 5:31:35

PS

VAROVÁNÍ

Pokud se na konci tunelu objeví světlo, nepropadejte duchovní panice,
jedná se s největší pravděpodobností jen o protijedoucí vlak !!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 6:23:19

Před chvílí mi docvaklo, proč ta diamantová cesta pro mne nikdy nebyla určena. Kdysi na samém počátku duchovního bádání jsem se celá rozzářila, když jsem nějaká ta zářivá barevná světýlka zahlédla. JJ, blýskla se všemi barvami....a za pár týdnů jsem málem umřela....a to jsem ještě nic netušila o různých duchovních pěšinkách a nebezpečích na nich číhajících. :D Stručně řečeno - smrt se o mne odřela a zanechala jisté následky, které vnímám při každém kroku....
Takže armin má smůlu - ty nové strakaté kousky mne prostě nenaučí, mám je zakázané...
:lol:
Přílohy
297855_2171635123000_1085240027_n.jpg
297855_2171635123000_1085240027_n.jpg (76.18 KiB) Zobrazeno 9053 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 6:39:25

Já mám taky spoustu věcí zakázaných,

vlastně z těch duchovních technik mám povolený pouze ty dámský kalhotky,

zřejmě se jedná ještě dozvuky karmy z minulých inkarnací,

nejspíše jsem byl v minulém životě Casanova...

Tím by se i snadno vysvětlilo proč mám tak rád katolický pometla...



https://www.youtube.com/watch?v=rSt1NFGgVUs
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 23. srp 2020 8:11:22

vostalpetr píše:
takže něco jiného než že na to zaměřuješ pozornost,

naopak se prostě jen uvolníš...

A myslíš si, že se něco stane - zkrátka tomu věříš. A ono se nic nestane, vše zůstane stejně zamotané, závislé, zamindrákované jako to bylo.
Pořád budeš potřebovat například Janě něco vysvětlovat a nazývat ji idiotkou a pod. - přitom jí vlastně nic nevysvětluješ, jen máš tu potřebu něco vysvětlovat, nad něčím se pohoršovat a tak pleteš páté přes deváté a nijak ti to nevadí, ani o tom pořádne nevíš.
Zkrátka pohoda klídek :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 8:52:50

armin píše:
vostalpetr píše:
takže něco jiného než že na to zaměřuješ pozornost,

naopak se prostě jen uvolníš...

A myslíš si, že se něco stane - zkrátka tomu věříš. A ono se nic nestane, vše zůstane stejně zamotané, závislé, zamindrákované jako to bylo.
Pořád budeš potřebovat například Janě něco vysvětlovat a nazývat ji idiotkou a pod. - přitom jí vlastně nic nevysvětluješ, jen máš tu potřebu něco vysvětlovat, nad něčím se pohoršovat a tak pleteš páté přes deváté a nijak ti to nevadí, ani o tom pořádne nevíš.
Zkrátka pohoda klídek :)


:lol:
Pobavil jsi mne.
Vždyť na ni neplatí vůbec nic....ani slušné vysvětlování, ani sprosté nadávání...je proti všemu, co se jí nehodí do její obchodní výkladní skříně, zcela imunní...vždyť ani ty jsi ji nedokázal řádně vysvětlit a přesvědčit, v čem to má podle tebe jinak, než by to měla správně mít.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » ned 23. srp 2020 9:08:33

Alaja píše:
armin píše:
vostalpetr píše:
takže něco jiného než že na to zaměřuješ pozornost,

naopak se prostě jen uvolníš...

A myslíš si, že se něco stane - zkrátka tomu věříš. A ono se nic nestane, vše zůstane stejně zamotané, závislé, zamindrákované jako to bylo.
Pořád budeš potřebovat například Janě něco vysvětlovat a nazývat ji idiotkou a pod. - přitom jí vlastně nic nevysvětluješ, jen máš tu potřebu něco vysvětlovat, nad něčím se pohoršovat a tak pleteš páté přes deváté a nijak ti to nevadí, ani o tom pořádne nevíš.
Zkrátka pohoda klídek :)


:lol:
Pobavil jsi mne.
Vždyť na ni neplatí vůbec nic....ani slušné vysvětlování, ani sprosté nadávání...je proti všemu, co se jí nehodí do její obchodní výkladní skříně, zcela imunní...vždyť ani ty jsi ji nedokázal řádně vysvětlit a přesvědčit, v čem to má podle tebe jinak, než by to měla správně mít.....


To, co je mezi Janou a Petrem, je mimo běžné lidské chápání. ;) Proto to může armin posuzovat jen tím svým omezeným měřítkem - asi, aby se mohl neustále pohoršovat nad Petrem. :lol:

Co se týče Jany a Petra, tak v tom jedou oba dva a ani jeden to zatím nechce pustit. Všechno, co se děje, má nějaký smysl, i když nám to může připadat nesmyslné a zbytečné.

Ale je také možné, že nic nemá smysl. ;) :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 9:35:18

Trini píše:To, co je mezi Janou a Petrem, je mimo běžné lidské chápání. Proto to může armin posuzovat jen tím svým omezeným měřítkem - asi, aby se mohl neustále pohoršovat nad Petrem.

Co se týče Jany a Petra, tak v tom jedou oba dva a ani jeden to zatím nechce pustit. Všechno, co se děje, má nějaký smysl, i když nám to může připadat nesmyslné a zbytečné.

Ale je také možné, že nic nemá smysl.


Nu co, našla jsem jí, že je ještě další duchovní level, ono Dharmamegha Samadhi, tak má možnost si to naplánovat, propracovat, promyslet a vystoupit nad to zprofanované sahadža samadhi, co už má kde kdo, o kousek výš. Jen jestli k tomu sežene dost vhodného materiálu... :donknow:
Výš snad už žádný guru neoperuje...a v tomhle levelu asi málokdo...takže má velkou šanci....že jí nikdo nebude kontrolovat, zda to má správně nebo ne...... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 9:50:31

A myslíš si, že se něco stane - zkrátka tomu věříš. A ono se nic nestane, vše zůstane stejně zamotané, závislé, zamindrákované jako to bylo.
Pořád budeš potřebovat například Janě něco vysvětlovat a nazývat ji idiotkou a pod. - přitom jí vlastně nic nevysvětluješ, jen máš tu potřebu něco vysvětlovat, nad něčím se pohoršovat a tak pleteš páté přes deváté a nijak ti to nevadí, ani o tom pořádne nevíš.
Zkrátka pohoda klídek


Tak znovu,

páč jsi idiot,

věřit tomu můžeš,

ale v relaxace je stav bez jakékoliv víry...

A to je ten rozdíl oproti jiným způsobům, tam totiž tu víru neustále potřebuješ,

neustále na to musíš zaměřovat pozornost, mít vůli, záměr, cíl, směr, naději...


Co se týče Jany,

tady nejde o nějaký vysvětlování,
jen o to ji hnát do ještě vyšších obrátek její posedlosti nějakým duchovnem,
vono když se to štěstí unaví a odpadne, tak osvícení sedne i na krávu,
páč sedlo i na ty vyblbaný budhistický lumpy co kradli, fetovali, chlastali a šukali a zabíjeli,
a z kterých jsou dnes uctívaní mistři kterým jejich následovníci lezou do zadku...

Nezáleží na činnosti ale na intenzitě té činnosti...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 9:54:32

A kdyby se do toho tobě podobný paka do toho furt nenasrávali,
mohli jsme už bejt i někde jinde,
ale zmrdi musej mazat, banovat, ztěžovat si a mít mindráky a honit si na mou adresu svý pocity že jsem vulgární...

Blb nepochopí, že to není určeno pro něj,
ale dobro se srát musí všude kolem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 9:57:45

Pořád budeš potřebovat například Janě něco vysvětlovat a nazývat ji idiotkou a pod. - přitom jí vlastně nic nevysvětluješ, jen máš tu potřebu něco vysvětlovat, nad něčím se pohoršovat a tak pleteš páté přes deváté a nijak ti to nevadí, ani o tom pořádne nevíš.


Co pletu páté přes deváté ???

To vo tom uvědomění ???

Tak si to zjisti sám jak to je, nebo si to někde naštudýruj...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 10:16:30

Alaja píše:
Trini píše:To, co je mezi Janou a Petrem, je mimo běžné lidské chápání. Proto to může armin posuzovat jen tím svým omezeným měřítkem - asi, aby se mohl neustále pohoršovat nad Petrem.

Co se týče Jany a Petra, tak v tom jedou oba dva a ani jeden to zatím nechce pustit. Všechno, co se děje, má nějaký smysl, i když nám to může připadat nesmyslné a zbytečné.

Ale je také možné, že nic nemá smysl.


Nu co, našla jsem jí, že je ještě další duchovní level, ono Dharmamegha Samadhi, tak má možnost si to naplánovat, propracovat, promyslet a vystoupit nad to zprofanované sahadža samadhi, co už má kde kdo, o kousek výš. Jen jestli k tomu sežene dost vhodného materiálu... :donknow:
Výš snad už žádný guru neoperuje...a v tomhle levelu asi málokdo...takže má velkou šanci....že jí nikdo nebude kontrolovat, zda to má správně nebo ne...... :lol:


Hmm...on je ještě další level, kdo by to do nich řekl.... :lol:


NIRBIJA SAMADHI: nondualní stav vědomí, který je bezpodmínečný, protože byly promítnuty všechny předpokládané podmínky.

Nirbija-samadhi má NO klimatizace příčinu, protože byly všechny překonány a vše podmíněno aktivita byla předána. Myšlenka je nyní zářivá beztvarost prostá jak specifických, tak zobecněných projekcí, viděných a vidících.

Nondualní stav Nirbija-samádhi je často považován za konečný stav. Nondualita je však polárním opakem duality. je tedy také funkcí duality. Osvobození přesahuje dualitu k transcendentálnímu vědomí. Zde se prožívá a překračuje nondualita duality, dualita nualuality. Vyžaduje to očistný proces dharmy-megha-samádhi , kde je tento hlavolam dramaticky zjevný. Nirbija-samadhi NENÍvýsledek provedené praxe. Dochází k němu pouze v praxi, když dojde ke spontánnímu odevzdání praxe a praktikujícího, což závisí na orientaci, která je základem praxe. To stále častěji vyplývá z vyčerpání nesprávné víry v činnosti, které má vůle k dispozici, což zase posiluje orientaci na kapitulaci. Nirbija-samádhi je přirozený vývoj ze sabija-samádhi, jakmile pocit sebe sama začal ztrácet svoji moc. Často se v životě vyskytuje spontánně v důsledku přímé a otevřené prostornosti kultivované v mysli praxí.

Když byly všechny karmické otisky odevzdány, zůstává pouze Nirbija-samádhi. Do té doby je Nirbija-samadhi dočasnou možností v prostoru mezi rozlišením jednoho perceptora a odpálením dalšího. Když jsou všechny karmické otisky vyřešeny, dharma-megha-samádhi neodvolatelně odhalí dualistickou povahu nekonečného prostoru, nekonečné vědomí, čas a já: takto se vytvoří nondualní ztělesnění kaivalya nebo bezbožnosti.
...

https://translate.google.cz/translate?h ... ch&pto=aue


:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 23. srp 2020 10:48:39

vostalpetr píše:
ale v relaxace je stav bez jakékoliv víry...


Ono se dobře relaxuje (spočívá) v nějaké samozřejmé víře - jako třeba když Trini píše:
Petr si to nemyslí, to tak opravdu je.

Ale úplná relaxace v sobě nemá žádnou víru, že něco nějak je.
A když se z úplné relaxace vynoříš, tak hned víš (=věříš) co jak je, třeba že v té relaxaci nebo otevření se, UV něco v tobě rozpouští.

No a s tou Janou se mi to moc nezdá, jak ty si to obhajuješ - že se jí snažíš pomoci (a proč taky)
Podobně totiž reaguješ i na druhé.

A s tím mletím páté přes deváté je to tak, že ty pojmy, které používáš mají obsah proměnlivý, podle toho jak se ti to zrovna hodí abys jako měl vždycky pravdu :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 23. srp 2020 12:23:32

vostalpetr píše:A kdyby se do toho tobě podobný paka do toho furt nenasrávali,
mohli jsme už bejt i někde jinde,
ale zmrdi musej mazat, banovat, ztěžovat si a mít mindráky a honit si na mou adresu svý pocity že jsem vulgární...

Blb nepochopí, že to není určeno pro něj,
ale dobro se srát musí všude kolem...


A proč si nepovídáte mailem? Tam by se vám do toho žádní zmrdi a blbové nenasrávali :donknow:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 16:27:37

Proč bych si povídal mailem ?

Takhle si aspon můžeš přečíst že uvědomění si se děje v mysli,

což je pro tebe zřejmě novinka...


Navíc ty hovadiny píše na forum, tak ji odpovídám na foru a ne někde nějakým mailem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 16:45:47

A když se z úplné relaxace vynoříš, tak hned víš (=věříš) co jak je, třeba že v té relaxaci nebo otevření se, UV něco v tobě rozpouští.


No jasně že to víš,

vždyt je to "cvičení" savikalpa samadhi,

proto jsem zdůraznoval že dzogčhen je o "tady" a ne o "ted"

takže je tam ego a to je tam tak dlouho, dokud se skrze kvality savikalpy nerozpustí...

Není to cvičení nirvikalpy, vo který neustále básní Jana kterou si neustále uvědomuje a ví o ní,

tam samozřejmě nevíš, protože vědět může pouze ego...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 16:54:21

No a s tou Janou se mi to moc nezdá, jak ty si to obhajuješ - že se jí snažíš pomoci (a proč taky)
Podobně totiž reaguješ i na druhé.


Chceš si to fakt vyzkoušet v praxi jak reaguju na Janu ?

Nemám na to nějak moc času a náladu, ale prostě ti zkritizuji každý tvůj názor,
což nebude problém, protože ty toho zas až tak moc nepíšeš,
kdykoliv namastíš něco, napíšu ti vopak toho co jsi napsal...

Dělám to i druhým, pokud píšou vyložený pitominy,
proto jsem psal o těch bombardácích, ale zase nemám takovou snahu u tebe tlačit na pilu abych to nějak rozváděl
a vysvětloval...


A s tím mletím páté přes deváté je to tak, že ty pojmy, které používáš mají obsah proměnlivý, podle toho jak se ti to zrovna hodí abys jako měl vždycky pravdu


Nikoliv abych měl pravdu,
ale aby ty ses mýlil,
což je něco jiného než že já mám pravdu,
mně je pravda vcelku ukradená, to co ale není ukradený je to, když něčemu věříš a stavíš na tom...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 17:05:25

Ještě pro jistotu :

v relaxaci nic nevíš, když vystoupíš z relaxace tak víš

v savikalpě je ego které ví, v nirvikalpě není ego proto nevíš

Když se rozhodnu relaxovat, tak jdu relaxovat ale nemohu praktikovat relaxaci

Když se rozhodnu rozpouštět vasány (jako třeba ty), tak musím praktikovat rozpouštění vasán

Tedy mohu mít představu, naději, záměr, cíl, ale nemohu je v relaxaci použít,

jinde ovšem jsou jaksi nutnou podmínkou duchovní činnosti ega...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků