Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 17:26:05

vostalpetr píše:Ještě pro jistotu :

v relaxaci nic nevíš, když vystoupíš z relaxace tak víš

v savikalpě je ego které ví, v nirvikalpě není ego proto nevíš

Když se rozhodnu relaxovat, tak jdu relaxovat ale nemohu praktikovat relaxaci

Když se rozhodnu rozpouštět vasány (jako třeba ty), tak musím praktikovat rozpouštění vasán

Tedy mohu mít představu, naději, záměr, cíl, ale nemohu je v relaxaci použít,

jinde ovšem jsou jaksi nutnou podmínkou duchovní činnosti ega...


A nevíš, jak se jmenuje to, když v meditaci vím naprosto všechno , ale když skončím, tak vím zase úplné kulové, protože okamžitě zapomenu, co jsem v meditaci věděla a vím jen, že jsem všechno věděla...?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 17:40:47

Tak to nevím,
mně se to tedy obvykle stává v hospodě když přeberu,
tak to taky vím všechno,
ale ráno už z toho nic nevím...

Musíš tedy počkat, až se namažu a hnedka se mě na to zeptat,
páč později bych to už zase nevěděl..
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » ned 23. srp 2020 17:46:20

vostalpetr píše:Tak to nevím,
mně se to tedy obvykle stává v hospodě když přeberu,
tak to taky vím všechno,
ale ráno už z toho nic nevím...

Musíš tedy počkat, až se namažu a hnedka se mě na to zeptat,
páč později bych to už zase nevěděl..


:lol:

Díky.

Třeba to bude vědět armin....
:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 18:06:20

Třeba to bude vědět armin....


Ten to vědět nebude, protože mu to Tomášovi zakázali aby to věděl...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 23. srp 2020 20:20:13

vostalpetr píše:Proč bych si povídal mailem ?

Takhle si aspon můžeš přečíst že uvědomění si se děje v mysli,

což je pro tebe zřejmě novinka...


Navíc ty hovadiny píše na forum, tak ji odpovídám na foru a ne někde nějakým mailem...

Ona spousta lidí píše hovadiny na fóra.
Proč zrovna ty Janiny hovadiny tě tak motivují?
Myslím, že si neuvědomuješ co tě k tomu víže, protože si to ani nechceš uvědomit. Jinak by ti to bylo jasný jak facka a dál by ses takovou nesmyslností nezabýval, neseberealizovalo by tě to.
A jestli tě to zajímá, co tě opravdu motivuje, tak ti to klidně napíšu, ale tebe to nejspíš nezajímá. To by už nebylo ono protože by sis nemohl připadat jako ........ :)

A navíc chudinka Trini nebo Honzam by ztratili svého Mistra a to bych jim přece nemohl udělat.

Takže neřešitelná situace :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 20:39:01

Myslím, že si neuvědomuješ co tě k tomu víže


Nic zvláštního,

prostě jsem se řídil Luckyho radou a pečlivě jsem si přečetl co kdo píše,
to víš, když takhle na něco zaměříš pozornost,
přidáš si k tomu nějakou tu emoci,
tak pak už to lítá...

Prostě,
jsem se řídil tou duchovní radou tvých oblíbených mistrů,
zaměřil jsem pozornost (hahahaha) a přidal jsem si emoci

Přesně takhle se toiž nalákávaj lidičky na to duchovno

Takže,
co mně chceš vosvětlovat ???
Já žádný sebepozorování neprovádím, ale stejně vím co se děje a co dělám,
a to nejsem žádnej tomášovec co by si honil triko na zahrádce..

No a pak už to znáš, naskočíš si na tu vlnku a pěkně serfuješ,
což je moje voblíbený, vykopírovat to vaše pojetí duchovna se vším všudy,
čili oko za oko atd.

Tak jestli tě to zajímá co mě motivuje,
tak jsou to ti tví voluntarističtí mistři kterým lezete do zadku
(šmankote, jen jsem místo pozitivistických žvástů použil žvásty negativní,
to je lepší, kdejakej pocitář se z toho může pak jen posrat)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 20:40:34

A navíc chudinka Trini nebo Honzam by ztratili svého Mistra a to bych jim přece nemohl udělat.


Toho ztratit nemohou, protože jejich mistrem jsou oni sami a ne já,

já jsem mistr jen sám pro sebe...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 20:41:25

Takže neřešitelná situace


To je moje nejoblíbenější situace...

:Coffee:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 20:42:30

A jestli tě to zajímá, co tě opravdu motivuje, tak ti to klidně napíšu, ale tebe to nejspíš nezajímá.


Klidně napiš, ale jsi to ty a tobě podobní dobroserové...

Mám pocit, že jsi tady někde o mě založil dokonce nějáký to vlákno,
tak to máš kam napsat...

Ale moc mě to nezajímá, podobně jako tebe nezajímá co tebe motivuje zajímat se o motivace,
prostě na to seru stejně tak jako ty ..

Ale klidně to napiš, já tady jen ted opět nákej čásek nebudu,
tak až se objevím tak mně to připomen...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » ned 23. srp 2020 21:33:33

Dík za upřímné reakce.
Asi jsem tě dobře inspiroval, žes mi toho o sobě hodně řekl.
Už tě celkem dobře chápu.
Byl jsi pro mne do nedávna otázkou. Ten rozpor tvého smyslu pro humor, který vysoce vysoce oceňuji jako základní charakteristiku svobodné duše a těch osobnostních závislostí a mindráků, které se stále ještě v tvých reakcích projevují.
Člověk se hold (když je tomu ochoten) stále učí :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod vostalpetr » ned 23. srp 2020 22:59:38

Asi jsem tě dobře inspiroval, žes mi toho o sobě hodně řekl.


Vždyt to vysvětluji kde komu,

Janě nejméně desetkrát a tobě jsem to vysvětloval nejméně třikrát,

jenže já nejsem žádný duchovní pako abych si myslel, že se to nesmí dělat,

(navíc jak jsem psal tak všechny duchovní paka to dělaj jen s tím rozdílem že jsou nastaveni pozitivisticky)

je to prostě jen serfování...

Ale aby to za něco stálo, tak to musí bejt tvoření a ne kopírování a vopičárny a definování...


rozpor


Jednota je dána bojem protikladů,
takže tak, naopak a ještě jinak, dva protiklady a třetí je ta "jednota"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pon 24. srp 2020 3:16:59

https://www.youtube.com/watch?v=3uzWbuIUkIM

Dharma Megha Samadhi und Kaivalya – YVS632 – Yoga Sutra Kap. 4, Verse 29-34

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pon 24. srp 2020 3:49:22

Strojový překlad:

Raja Yoga Samadhi

Podle

Sri Swami Sivananda

Úvod
Savitarka a Nirvitarka Samadhis
Savichara a Nirvichara Samadhis
Sananda Samadhi nebo Blissful Samadhi
Asmita Samadhi
Asamprajnata Samadhi nebo Nirbija nebo Nirbikalpa Samadhi

Úvod

Podle Raja jógy je Samadhi dvou druhů, tj. Samprajnata a Asamprajnata. V prvním případě nejsou semena Samskaras zničena. Ve druhém případě jsou Samskarové smažené nebo zničené tímto. To je důvod, proč se první jmenuje Sabija Samadhi (se semeny) a druhý jako Nirbija Samadhi (bez semen nebo Samskaras). Samprajnata Samadhi vede k Asamprajnata Samadhi.

Samprajnata Samadhi je také znám pod názvem Savikalpa Samadhi nebo Sabija Samadhi. Toto Samádhi přináší dokonalou znalost předmětu meditace. Mysl neustále a bez vyloučení všech ostatních objektů nabývá na povaze a stává se jednotkou s předmětem její kontemplace. Jogín získá v tomto Samádhi všechny pravomoci ovládat přírodu.

Samprajnata Samadhi je čtyř druhů, viz. Savitarka, Savichara, Sananda a Asmita Samadhi. Všichni tito Samadhis mají co pochopit. Existuje Alambana nebo argumentace nebo výslech. Dávají intenzivní radost, ale nejsou nejlepšími a nejlepšími formami Samádhi. Pokrývají hrubé nebo jemné prvky přírody a smyslové orgány. Poskytují přímou znalost prvků, předmětů a nástrojů poznání a určitou svobodu.

Tyto stupně jsou ve formě stupňů stoupajícího schodiště. Začněme meditací v hrubé formě. Když postupujete v této meditaci, můžete se věnovat abstraktní meditaci nebo meditaci o jemných věcech nebo nápadech. Mysl by měla být postupně disciplinována a trénována v meditaci. Nemůže najednou vstoupit do nejvyššího Asamprajnata Samadhi nebo do toho, co tvoří nejvyšší jemnou podstatu. To je důvod, proč Patanjali Maharshi předepsal praxi různých druhů nižších Samadhis. Když je mysl extrémně připoutána k hrubým objektům, není možné ji upevnit na jemné objekty najednou. V žebříku jógy musí být postupný výstup. V každé příčce žebříku byste měli opatrně umístit krok. Měli byste projít po sobě jdoucími etapami, než dosáhnete nejvyššího Asamprajnata nebo Nirvikalpa Samadhi. Jóga-Bhrashtové, kteří prošli nižšími etapami svého předchozího narození, však mohou dosáhnout nejvyšší úrovně od samého počátku prostřednictvím milosti Pána. Pokud student Yogic dosáhl vyššího stupně, nemusí se vrátit do nižších stupňů.

Všechny formy Samprajnata Samadhi jsou Salambana jóga (s podporou) a Sabija jóga (se semenem Samskara). Jogínové mají jistou formu svobody. Dharma Megha v Raja Yoga znamená „oblak ctnosti“. Stejně jako mraky sprchují déšť, tak i tato Dharma Megha Samadhi se vrhá na všední vědu jogínů a na všechny druhy Siddhi nebo sil. Yogi má určitou formu svobody. Proto se tento Samádhi nazývá sprchou nebo mrakem (megha) ctnosti (Dharma). Yogi se těší rozšířené vizi Boha.

Ritambhara, Prajnaloka, Prasannavahita jsou tři stádia neboli Bhumikas ze Samprajnata Samadhi. V Ritambhara je obsahem mentálních Vritti Satchidananda. Stále existuje samostatný znalec. Získáte Yatharthu Jnanu nebo skutečnou moudrost. Ve druhém je odstraněn každý druh Avarany (zahalený). Třetím státem je stav míru, ve kterém je mysl zbavena všech mentálních modifikací. Znalosti, které získáte ze svědectví a inference, jsou nad předměty světa; ale vědění, které získáte od Samadhi, je Božské poznání. Je to super-smyslné, intuitivní poznání, kde rozum, odvozování a svědectví nemohou jít.

Savitarka a Nirvitarka Samadhis

Savitarka Samadhi je Samádhi s uvažováním. Je to povrchní pokus mysli uchopit jakýkoli předmět. V tomto Samádhi se mísí Sabda (zvuk), Artha (význam), Jnana (vědění).

. aspirant může meditovat na těle Virat nebo Lord Vishnu se čtyřmi rukama nebo Pána Krišny s flétnou v ruce nebo s jakýmkoli běžným předmětem. Získá přímé vnímání všech zvláštních rysů, excelencí (Gunas) a defektů (Doshas) předmětu meditace. Bude mít úplné znalosti o objektu. Bude obdařen všemi rysy objektu neslýchaného a nepochopeného. Získá je prostřednictvím Savitarky Samadhi. Yogic student přemýšlí o objektu znovu a znovu tím, že izoluje to od jiných objektů.

Můžete také meditovat o hrubých prvcích. Získáte nad nimi moc prostřednictvím intenzivní meditace. Prvky vám odhalí jejich pravdy.

Stejně jako nový lukostřelec se nejprve zaměřuje pouze na velký objekt a pak na menší, postupně se začátečník v józe soustředí na hrubé předměty, jako je pět Maha Bhutů, lorda Hari se čtyřmi rukama a pak na ty jemné. Tímto způsobem se uchopení objektů myslí stane jemným. Yogi přímo vnímá skutečné tělo Pána Višnua, když žije ve Vaikuntha, silou jeho meditace, přestože zůstává od Pána ve velké vzdálenosti.

V Savitarce Samadhi se soustředí na hrubé předměty a jejich povahu ve vztahu k času a prostoru. Toto je hrubá forma Samádhi. Když Yogi medituje o prvcích tak, jak jsou, tím, že je odstraní z času a prostoru, pak se nazývá Nirvitarka Samadhi bez zpochybňování, zdůvodnění nebo argumentace. To je jemná forma Samádhi.

V Savitarce je Vikalpa nebo vymyšlené pojetí slova (Sabda), objektu (Artha) a nápadu (Jneya). V Nirvitarka Samadhi neexistuje žádná taková představa. V chápání slova existují tři faktory, např. Kráva - (1) kráva, slovo, (2) kráva, objekt, (3) kráva, myšlenka v mysli. Když si meditující představí, že jsou tito tři stejní, jedná se o instanci Vikalpy nebo vymyšleného pojmu slovo, předmět a myšlenka.

Savichara a Nirvichara Samadhis

Pokud meditujete o jemných tanmatrách (jemné prvky hmoty) a jejich povaze ve vztahu k času a prostoru, jedná se o Savichara Samadhi s rozvahou nebo diskriminací. Tohle je Sukšma nebo subtilní. To je jemnější než Savitarka a Nirvitarka Samadhis. Tanmatras jsou kořenové prvky nebo Sukshma Bhutas. Pět hrubých prvků je odvozeno od Tanmatras procesem quintuplikace nebo míchání. Meditace jde o krok výše v tomto Samádhi než v předchozím. Yogi se seznámí s Tanmatry. Získá kontrolu nad Tanmatrasem. Dostane přímé vnímání různých jemných forem předmětu kulminujícího v pravěké hmotě nebo Mula Prakriti.

Slovo „jemný“ označuje příčinu obecně. Zastupuje všechny takové kauzální principy, jako jsou Tanmatras nebo primární prvky egoismus nebo Ahankara, Mahat Tattva nebo intelekt a Prakriti.

V meditaci je tajemná moc Achintya Sakti. Přestože je běžná meditace možná pouze způsoby, které již byly slyšeny a přemýšleny, přesto i takové věci, které nebyly slyšeny nebo myšlenky, mohou být přímo vyvolány silou meditace.

Mezi příčinou a produkty není žádný rozdíl. Všechny hrubé předměty jsou produktem dvaceti šesti principů. Jsou skutečně stejné povahy jako u dvaceti šesti principů.

Pokud meditujete o jemných tanmatrách tím, že je přemýšlíte o čase a prostoru přemýšlením tak, jak jsou, bude to Nirvichara Samadhi představovat bez uvažování nebo diskriminace. Jelikož je čistá Sattva pouze v mysli díky eradikaci Rajas a Tamasu, Yogi si užívá vnitřního míru nebo spokojenosti (Adhyatmic Prasada) a subjektivní jasnosti. Mysl je velmi stabilní.

Sananda Samadhi nebo Blažený Samadhi

Nyní popisujeme radostného Samadhiho. To je radostné Samadhi a dává to intenzivní radost. V tomto Samádhi se hrubý a pět živlů vzdají. Yogi medituje o samotné sattvické mysli. Přemýšlí o mysli, která postrádá Rajase a Tamase. V Yogi vzniká zvláštní vnímání ve formě intenzivní radosti prostřednictvím tohoto typu Samádhi.

Asmita Samadhi

V tomto Samádhi je mysl předmětem meditace. Poskytuje znalosti předmětu všech zkušeností. Já zná Já. Sattvický stav ega zůstává pouze. Yogi si nyní může myslet jako bez jeho hrubého těla. Cítí, že má jemné tělo. Tento Samádhi přivede jogíny do kořenů zkušeností a ukazuje cestu ke svobodě.

Yogi cítí "já jsem (Asmi) jiný než tělo". Zažívá, že hrubý, jemný a radostný Samadhis není nejvyšší Samadhis. Také v nich najde vady a znechucení s nimi. Pokračuje dále a praktikuje Asmitu Samadhi. Prožívá sebevědomí (Asmita). Zažije pocit „dost“ a rozvine nespokojenost ve své nejvyšší podobě (Para Vairagya). To nakonec vede k vývoji Asamprajnata Samadhi.

Asamprajnata Samadhi nebo Nirbija nebo Nirbikalpa Samadhi

Toto je nejvyšší forma Samádhi. K tomu dochází po Viveka-khyati nebo po konečné diskriminaci mezi Prakriti a Purushou. Všechna semena nebo dojmy jsou spáleny ohněm poznání. Toto Samádhi přináší Kaivalyu nebo Absolutní nezávislost. Toto je vyvrcholení nebo vyvrcholení jógy nebo závěrečná Prasankhyana, která uděluje nejvyšší, nehynoucí mír nebo poznání. Yogi si užívá transcendentální slávy Já a má dokonalou svobodu od mentálního života. Smysl času je nahrazen smyslem Věčnosti.

V tomto Samádhi není ani Triputi, ani Alambana. Samskarové jsou smaženi v tomto. Jen tento Samádhi může zničit smrt při narození a přinést nejvyšší znalosti a blaženost.

Když získáte plný úspěch nebo dokonalost (Siddhi) v jógě Raja zadáním do Asamprajnata Samadhi (stát Nirvikalpa), jsou všechny Samskarové a Vasanas, kteří přinášejí znovuzrození, zcela smažení. Všechny Vrittis nebo mentální modifikace, které vzniknou z mysli-jezera, jsou pod kontrolou. Pět utrpení, viz. Avidya (neznalost), Asmita (egoismus), Raga-dvesha (láska a nenávist) a Abhinivesha (přilnutí k životu), jsou zničeny a pouta Karmy jsou zničena. Toto Samádhi přináší nejvyšší dobro (Nihsreyasa) a povznesení (Abhyudaya). Dává Mokshovi (vysvobození z kola narození a smrti). S příchodem poznání Já, nevědomost mizí. Se zmizením kořenové příčiny, viz., Neznalost, egoismus atd. Také zmizí.

V Asamprajnata Samadhi jsou všechny modifikace mysli zcela omezeny. Všechny zbylé Samskary jsou úplně smažené. To je nejvyšší samádhi z raja jógy. Toto je také známé jako Nirbija Samadhi (bez semen) a Nirvikalpa Samadhi.

V tomto Samádhi vidí jogín bez očí, chutí bez jazyka, slyší bez uší, voní bez nosu a dotýká se bez kůže. Jeho Sankalpové dokážou zázraky. Prostě chce a všechno přichází do bytosti. Tento stav je popsán v Taittariya Aranyaka - I-ii-5: „Slepý muž propíchl perlu, bezprstý do ní vložil nit; bez krku ji nosil a bezdotykový ji ocenil.“

Purusha si nakonec uvědomí svůj vlastní rodný stav Boží slávy, izolace nebo absolutní nezávislosti (Kaivalya). Úplně se odpojil od Prakriti a jeho účinků. Cítí svou absolutní svobodu a dosahuje Kaivalyi, nejvyššího cíle Raja Yoga. Všechny Klesha Karmy jsou nyní zničeny. Gunové, kteří splnili své objekty Bhoga a Apavarga, nyní zcela přestávají jednat. Nyní má současné znalosti. Minulost a budoucnost se mísí s přítomností. Všechno je „teď“. Všechno je „tady“. Překročil čas a prostor. Součet všech znalostí všech tří světů, všech světských věd není ve srovnání s nekonečným poznáním jogína, který dosáhl Kaivalyi, pouhým loupáním. Sláva, sláva takovým vznešeným jogínům!

https://translate.google.cz/translate?h ... ch&pto=aue

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pon 24. srp 2020 6:58:46

vostalpetr píše:Ale klidně to napiš, já tady jen ted opět nákej čásek nebudu,
tak až se objevím tak mně to připomen...


A kde se budeš flákat?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pon 24. srp 2020 11:39:27

vostalpetr píše:
Ale aby to za něco stálo, tak to musí bejt tvoření a ne kopírování a vopičárny a definování...


rozpor


A za co by to jako mělo stát,
proč to muší bejt?
To jako by měla bejt svoboda??
Vidíš tam nějakej cíl nebo co?
Chceš snad předělávat lidi k obrazu svému tak jak ti to vadí u druhejch, když se o to také snaží?
:donknow:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » pon 24. srp 2020 20:35:55


https://www.kinotip2.cz/clanky/postava- ... =pravednes

Záhadná postava, která se celý seriál schovávala za plotem. Jak ve skutečnosti vypadá soused Wilson z Kutila Tima?

Wilson patří tak trochu k záhadám populárního seriálu Kutil Tim. Ačkoli se v něm objevoval pravidelně, nikdy jsme ho neměli možnost pořádně vidět. A kdo je vlastně jeho představitel?

Kariéra Earla Hindmana

Pravou podobu moudrého souseda nám seriáloví tvůrci nikdy neodtajnili. Vždy z něj za plotem byl vidět jen známý klobouk.

Pokud tak chcete zjistit více, musíte se podívat do titulků. V nich zjistíte, že se představitel Wilsona jmenuje ve skutečnosti Earl Hindman. Americký herec se narodil v roce 1942 v arizonském městě Bisbee.

Vystudoval herectví na University of Arizona. Debut před kamerou absolvoval ve snímku Teenage mother v roce 1967. Mezi dalšími filmy, v nichž se objevil, najdeme například snímek Pohled společnosti Parallax nebo Přepadení vlaku z Pelhamu. Objevil se i ve snímku Greased Lightning.

Hindman si zahrál i v seriálech, několik let účinkoval v mýdlové opeře Ryan's Hope. Vidět jste ho mohli též ve War and Remembrance. Objevoval se spíše v menších rolích, restart kariéry pro něj znamenal až právě seriál Kutil Tim, kde si zahrál postavu Wilsona W. Wilsona, jehož tvář je vždy pečlivě skrytá.

Soukromý život

O tom, proč tomu tak bylo, fanoušci vášnivě spekulují, pravda je však údajně prostá: Tim Allen se inspiroval vlastním zážitkem z dětství, když si podobně přes plot povídal se sousedem a jako dítě z něj zkrátka neviděl víc. Současně na něj tyto rozmluvy udělaly výrazný dojem.

Po roli ve známém seriálu se už Earl Hindman podobně výrazného úspěchu nedočkal. V civilním životě sbíral známky a mince. Ví se o něm rovněž to, že miloval country a věnoval se hraní pokeru. Ženatý byl s herečkou Molly McGreevey, která ho také přežila. Herec v roce 2003 zemřel na rakovinu plic. Osudnou se mu stala jeho vášeň pro cigarety.

Je tak už jisté, že kultovní seriál přišel o svou zásadní postavu. A ačkoli se mluvilo o pokračování seriálu a spekulace dokonce rozdmýchal samotný Tim Allen, není jisté, jestli skutečně ke comebacku dojde. Zůstává tak i otázkou, jak by případně tvůrci navázali na původní dějovou linii s Wilsonem. Patricia Richardson, představitelka Jill, další natáčení bez Earla rázně odmítla.

Mrkněte do galerie, jak Wilson vypadá, když se zrovna neschovává za plotem!



Máme také naději, že se armin jednou odmaskuje? :P
:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Trini » pon 24. srp 2020 20:52:16

Alaja píše:
Máme také naději, že se armin jednou odmaskuje? :P
:D


A co by měl odmaskovat? :donknow: Vždyt' toho o sobě už dost napsal.

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » pon 24. srp 2020 20:53:56

armin píše:
vostalpetr píše:Ale klidně to napiš, já tady jen ted opět nákej čásek nebudu,
tak až se objevím tak mně to připomen...


A kde se budeš flákat?

Armine, asi jsem už zjistil, proč to mezi vostalpetrem a Tebou tak jiskří. Jedná se tzv přenos.

https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enos_(psychologie)
Přenos je psychoanalytický fenomén, který je popisován jako nevědomé přesměrování pocitů z jedné osoby na druhou. Jedna z definic přenosu je: „nevhodné opakování vztahu, který byl důležitý v dětství člověka, v jeho současném životě.“[1] Další definice zní: „ přesměrování pocitů a přání, zvláště těch nevědomých zachycených v dětství, směrem k novému objektu.“[2] Přenos je také popisován jako: „reprodukce emocí, týkajících se potlačovaných zkušeností, zejména z dětství, a jejich nahrazení jinou osobou... místo původního objektu, jenž představuje tyto potlačované podněty.“[3] Popsán byl Sigmundem Freudem, který potvrdil jeho důležitost pro lepší pochopení pacientových pocitů v rámci psychoanalýzy.

Dělá to ta Tvá přezdívka "armin", která je zkráceným anagramem jména Arnold Rimmer...

Lister: Ale klidně to napiš, já tady jen ted opět nákej čásek nebudu, tak až se objevím tak mně to připomen...
Rimmer: A kde se budeš flákat?

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » pon 24. srp 2020 21:18:44

honzam píše:Dělá to ta Tvá přezdívka "armin", která je zkráceným anagramem jména Arnold Rimmer...

Já jsem si přezdívku "Armin" vybral podle postavy Armina z filmu Údolí včel.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » pon 24. srp 2020 21:26:35

armin píše:
honzam píše:Dělá to ta Tvá přezdívka "armin", která je zkráceným anagramem jména Arnold Rimmer...

Já jsem si přezdívku "Armin" vybral podle postavy Armina z filmu Údolí včel.

Film jsem kdysi viděl, už si z něj moc nepamatuji.

https://www.csfd.cz/film/9353-udoli-vcel/prehled/
Fanatický rytíř Armin von Heide (Jan Kačer) pronásleduje svého přítele Ondřeje (Petr Čepek), potomka českého zemanského rodu, jenž uprchl a vrací se zpátky na rodnou tvrz. Rytíř je rozhodnut jej potrestat za provinění proti regulím řádu a během Ondřejovy svatební noci vnikne do ložnice jeho nevěsty...
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků