Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 11:23:05

Alaja píše: O manželství Eduarda a Míly je píše jen to že je , ale nikde, že by kdy byla svatba...



Zřejmě se mělo zamlžit, že se Miloš narodil před jejich svatbou. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 11:33:39

Alaja píše:...ale kdysi jsem někde na JZ či kde četla, že ji za svobodna velmi obdivoval J.Vacek a na netu je někde napsáno, že i s F.Drtikolem byli velcí duchovní přátelé....


J. Vacek je o 11 let mladší než M. Tomášová, takže se jí zřejmě obdivoval za svého svobodna. :lol:

S Drtikolem byla spřátelena 15 let před jeho smrtí. Drtikol zemřel 1961, v 78 letech.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 11:44:29

Trini píše:
Alaja píše:...ale kdysi jsem někde na JZ či kde četla, že ji za svobodna velmi obdivoval J.Vacek a na netu je někde napsáno, že i s F.Drtikolem byli velcí duchovní přátelé....


J. Vacek je o 11 let mladší než M. Tomášová, takže se jí zřejmě obdivoval za svého svobodna. :lol:

S Drtikolem byla spřátelena 15 let před jeho smrtí. Drtikol zemřel 1961, v 78 letech.

:)


Já si na rozdíl od tebe dobře pamatuji, jak jsem své překlady Mahárišiho Míle četl v Kotvrdovicích a jak se jí velmi líbily.

https://www.pratelejirihovacka.cz/clank ... -cenu.html


:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 11:59:19

Alaja píše:
Já si na rozdíl od tebe dobře pamatuji, jak jsem své překlady Mahárišiho Míle četl v Kotvrdovicích a jak se jí velmi líbily.

https://www.pratelejirihovacka.cz/clank ... -cenu.html


:donknow:


J. Vacka neberu vážně. Zřejmě jim velmi záviděl jejich úspěch.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 12:06:57

:D zajímavý rok 1955...

V roce 1955 navštívil Petra Klímu, od kterého získal spisy s učením Ramany Mahárišiho v angličtině a začal studovat a praktikovat jeho učení. To spočívá ve zkoumání sama sebe s cílem nalezení naší pravé podstaty neboli pravého Já (Indové je nazývají átman, v křesťanství je to Kristus v nás). Začátek s jeho učením neměl snadný. Zpočátku podle svých slov nechápal, co se pod pojmem pravé Já skrývá a provádět zkoumání sama sebe neboli átmavičáru nebyl schopen. Jelikož se však nevzdal a postavil duchovní stezku na první místo ve svém životě, dostalo se mu mnohé pomoci a milosti. Dostával literaturu z Ramanášramu (ášram, kde dlouhou dobu až do své tělesné smrti žil Ramana Maháriši) a také podle svých slov byl v noci ve snu naučen, jak se správně átmavičára provádí, prostě tak, že v něm byla navozena. Též přišli přátelé, kteří se ubírali stejnou cestou, a hlavně se seznámil se svým prvním mistrem v těle, Jaroslavem Kočím z Ostravy, který dosáhl poznání Já již před válkou. Zevně to byl obyčejný, ničím výjimečný člověk. S jeho pomocí a vnitřním působením samotného Mahárišiho, ke kterému se neustále vnitřně obracel o pomoc, nakonec dosáhl prožitku sama sebe. S pomocí Míly Tomášové, jeho dalšího mistra v těle, pak úspěšně pokračoval v ustalování a prohlubování života v Já a na cestě k Jednotě. Jeho osobní život (zaměstnaný, rodina, děti) nám dokazuje, že pro úspěšný postup na duchovní stezce není třeba odcházet do samoty v ústraní, ale že i při činnostech ve světě lze dosáhnout vysokých duchovních stupňů.


https://www.pratelejirihovacka.cz/clank ... iho-vacka/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 12:12:40

Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 12:16:10

Trini píše:
Eva Nada píše:Někde jsem to četla, že je Miloš dítě Míly z prvního partnerství.


Zřejmě si jí narodil, když byla ještě vdaná s prvním manželem, ale zplodila ho s E. Tomášem, o tom nepochybuji. Ted' už chápu, proč se nedá najít, kdy se vlastně vzali.
Začalo mi jí být moc líto. Musela se dostat do velmi nepříjemné situace - obzvlášt pro tehdejší dobu.

Asi byla za ta leta prvního manželství přesvědčená, že nemůže mít děti. Pak poznala E. Tomáše, který byl rovněž ženat. Psal o tom, že se už stýkali, když byl ještě ženatý s první ženou. Říkala jsem si, jak daleko v tom stýkaní zašli. :roll: Mysleli si, že se nic nemůže stát, ale E. Tomáš má podle HDS kanál rozmnožování, a tak se stal - z jedné strany zázrak, z druhé strany pěkný průšvih.

Oba dva se potřebovali rychle rozvést a dát to do pořádku. Zřejmě to tak rychle nešlo. :?


Jeden můj známý se narodil obdobně. Jeho matka zřejmě nemohla mít děti - tvrdili to i lékaři. Její muž pak padl ve válce a ona si po třicítce našla ženatého milence. A najednou byla těhotná. Byla štastná, že bude mít dítě, ale její milenec se nechtěl dát rozvést. Měl už dvě děti z prvního manželstvá a ve druhém manželství pět dětí. :? Navíc byl silně katolicky založený, takže se cítil být velký hříšník. Začal proto dávat mnoho peněz katolické církvi, ale svoji milenku s dítětem zanedbával. :roll:

Lidské příběhy...

Já si myslím, nejsem o tom ale přesvědčena jako ty :-), že Eduarda poznala, až když byl chlapec na světě, tudíž jeho biologický otec bude první partner Míly...
Možná by armin nebo Lída věděli více, ale není to důležité.... ;)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 12:21:25

Takže se ti naši mystici vlastně znali z té společnosti Psyché.... :D


http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/moje-cesta-k-vyreseni-duchovniho-problemu-jaroslav-koci/

...
Další významnou osobností v souboru našich duchovních učitelů byl JAROSLAV KOČÍ. Narodil se v květnu r. 1908 v Bohumíně. Byl vyučen holičem. Již od mládí měl velký zájem o okultismus, telepatii, hypnózu, parapsychologii, ale i o astrologii. V r. 1928 se přestěhoval do Prahy, kde jej prof. Bořík seznámil s křesťanskou mystikou. Kočí se stal i členem spolku Psyché Karla Weinfurtera. V r. 1936 poznal Fráňu Drtikola, což jej podstatně ovlivnilo. Nastoupil vlastní duchovní cestu, doprovázenou mnoha mystickými stavy a psychickými projevy. Jaroslav Kočí se v r. 1937 oženil a v r. 1945 se přestěhoval zpět do Ostravy ke své ovdovělé matce. Pracoval tam jako odečítač spotřeby elektřiny a jako opravátor elektroměrů. Tam v Ostravě zahájil i svou literární činnost. Kočí byl jedním z poutníků na duchovní cestě, který dospěl k realizaci, ke splynutí svého vědomí se svým „Vyšším Já". Měl řadu stoupenců, kteří jej považovali za svého významného duchovního učitele, srovnatelného i s nejlepšími indickými gurui. Jedním z nich byl i Ing. Jiří Vacek, který také uspořádal jeho literární odkaz.
...


https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C3%ADla_Tom%C3%A1%C5%A1ov%C3%A1

Mystické zkušenosti ji provázely již od útlého mládí. V knize Za čas a prostor uvádí popis hlubokého duchovního ponoření (samádhi), které zažila ve čtyřech letech. Studovala filozofickou a přírodovědeckou fakultu univerzity v Olomouci, studium nakonec dokončila na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Zde také počátkem 50. let 20. století získala doktorát. Pracovala v různých zdravotních zařízeních zabývajících se mikrobiologií. Po roce 1989, kdy se v Československu otevřely podmínky pro šíření duchovní nauky, vedla řadu přednášek a vydala několik knih.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Vacek

Jiří Vacek se narodil v roce 1931 ve Slaném a o duchovní život se začal zajímat již v roce 1945. Jeho první knihou s duchovní tematikou byl Ohnivý keř čili odhalená cesta mystická od Karla Weinfurtera, podle kterého začal provádět mystická cvičení, především tzv. písmenková cvičení a soustředění na duchovní srdce.
Naposledy upravil Alaja dne ned 13. zář 2020 12:28:21, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 12:24:48

Eva Nada píše:Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:



Náhodou, v drbech vedeš ty....jsi úplná královna drbů......my jsme ani netušily, že takový drb o tom, komu se narodil Miloš, vůbec existuje... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 12:31:49

Alaja píše:
Eva Nada píše:Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:



Náhodou, v drbech vedeš ty....jsi úplná královna drbů......my jsme ani netušily, že takový drb o tom, komu se narodil Miloš, vůbec existuje... :P

No ale vy to rozebíráte, já napsala jednu větu.... :-)
Trini je dokonce přesvědčená, že.... chrůůůůůza :-)

Miloš vždy považoval a považuje Eduarda za svého otce, o tom není pochyb, vždyť ho vychoval a byl mu celý život otcem a tím nejlepším, o tom není pochyb, ale biologický otec to není..., si teda myslím :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 12:33:20

Armine, nebo Lído, nemusíte to vůbec rozebírat dopodrobna, stačí napsat, kdo má pravdu, já nebo Trini?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 12:41:36

Eva Nada píše:No ale vy to rozebíráte, já napsala jednu větu....
Trini je dokonce přesvědčená, že.... chrůůůůůza


Znáš to, i jediný chybně uvolněný kamínek může spustit lavinu.... :P

Mě zajímá vlastně rok 1954....období ...asi tak....červen.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 12:44:34

Po 2. svět. válce se předsednictví ujal Weinfurterův žák Otakar Čapek (1893-1967), za jehož vedení spolek změnil název na "Psyche" (shodný s názvem revue). Činnost Čapkem vedeného spolku byla násilně přerušena komunistickými úřady r. 1951 a Čapek byl posléze v politickém monstrprocesu odsouzen na doživotí.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Psych%C3%A9_(spolek)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 12:49:49

Eva Nada píše:

Já si myslím, nejsem o tom ale přesvědčena jako ty :-), že Eduarda poznala, až když byl chlapec na světě, tudíž jeho biologický otec bude první partner Míly...
Možná by armin nebo Lída věděli více, ale není to důležité.... ;)


No, určitě po dvanácti nebo kolika letech manželství konečně otěhotněla a hned se rozvedla. :roll: Tak takový nesmysl nevěřím. ;)

A potom ho nutně museli vydávat za syna E. Tomáše? Proč? K tomu by nebyl žádný důvod. Miloš je syn E. Tomáše.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 12:51:40

Alaja píše:
Eva Nada píše:Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:



Náhodou, v drbech vedeš ty....jsi úplná královna drbů......my jsme ani netušily, že takový drb o tom, komu se narodil Miloš, vůbec existuje... :P


Jo, s tím opravdu nepěkným drbem přišla Eva a ted' se čílí. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 13:02:47

:D

Z díla autorky knih o mystice Míly Tomášové - Za čas a prostor, vydaného nakladatelstvím Duha v Praze r. 1991, se můžeme dozvědět, že poté co tato přišla po válce do Prahy, setkala se zde s několika duchovně pracujícími lidmi na esoterních přednáškách, konaných tehdy v Lékařském domě. Tak se seznámila i s Bohuslavou Heranovou-Panchártkovou, vydavatelkou mystických spisů a čerstvou zakladatelkou Kruhu duchovního bratrstva (jeho členové nosili jako znamení příslušnosti stříbrný odznak). Členové Kruhu měli dle výpovědi pamětníka skupiny pana Cibulky, přímou vazbu na Weinfurterovu společnost Psyche, která se po příchodu nacistů rozštěpila na několik částí (již o něco dříve existovalo např. tzv. Bruntonovské křídlo „vedené“ Josefem Hoznourkem ). Míla Tomášová se pak na čas stala jeho členkou.

https://www.rahunta.cz/news/strucne-o-n ... ve-valce-/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 13:08:38

Kotvrdovice...

20. století

Během první světové války byla z obce povolána více než stovka mužů na fronty do Itálie, Francie, Polska a Ruska. 23 z nich ve válce padlo. Za II. světové války byla obec v roce 1944 vysídlena z důvodu zřízení vojenské střelnice. Druhá světová válka si v obci vyžádala 5 obětí. Po II. světové válce byla obec samostatná až do roku 1980, kdy v rámci integrace byla přičleněna do Jedovnic. Po revoluci v roce 1989 a po prvních komunálních volbách v roce 1990 se obec opět osamostatnila.

https://www.kotvrdovice.cz/historie-obce/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 13:13:59

Alaja píše:
Eva Nada píše:Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:



Náhodou, v drbech vedeš ty....jsi úplná královna drbů......my jsme ani netušily, že takový drb o tom, komu se narodil Miloš, vůbec existuje... :P


Hmm, já v sokole už byla, když jsem chodila na střední.(tebe teprve učili chodit na nočníček) Naučila jsem se tam trochu mávat kordem....
No a všechny chlapy přenechávám s radostí tobě, jsi ještě při síle, já už jsem opravdu stařenka, co se o sexování vůbec nezajímá... :lol:

:meditace:
Naposledy upravil Alaja dne ned 20. zář 2020 10:45:50, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 13:48:59

Eva Nada píše:Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:



Přijdeš s nechutným drbem a pak tě štve, když to vidím jako úplný nesmysl. Takže ten sokol a chlap by bylo to pravé pro tebe.
;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 13:55:51

Trini píše:
Eva Nada píše:Vy dvě byste se měly přihlásit do sokola nebo najít chlapa, aby vás ty drby přešly :lol: :lol:



Přijdeš s nechutným drbem a pak tě štve, když to vidím jako úplný nesmysl. Takže ten sokol a chlap by bylo to pravé pro tebe.
;)


Z internetu ten drb nemá, určitě bych na něj už narazila. takže to má odjinud...a nebo od někoho....nejspíš od někoho z pavlače...... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků