k diskusi na Poradně

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 6:55:17

No já ti přeju jen to nejlepší, čili prohlédnout tu tvou iluzi. ***
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 9:20:45

Jářek píše:No já ti přeju jen to nejlepší, čili prohlédnout tu tvou iluzi. ***



Jeně přeju to samé co ty, ještě pár takových a možná jí to docvakne :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Nic » úte 14. kvě 2024 9:56:56

Takže , shrnuto podtrženo. Můj svět je absolutně dokonalý, sama existence blažeností, láskou štěstím.

Tvůj svět se Ti jeví takový, jak ho popisuješ.

Jářek píše:Celej den žhavit prdel na židli u tý svý poradny, u googleho a čmuchat stopy, v nihž to nemlaská, tak hned do nich zanořit čumák, a mlet a mlet a omýlat, zahladit je k obrazu ne Boha, ale svému.
Ok, nemůže za to, je to gen farizejství, předzvěst to církve, jež jen pokračovala v ukradeném ukřižování a v dalším mučení, upalování a zvěstvování božského. Tohle je vaše dílo, lupičská bando s očima zaslepenýma přikázáním z prachu "miluj". Jen prach blahochtivých týpků, co v zapomenutí neuchopitelné čirosti, ze samé moudrosti a svých slin uplácali si masku pravdy.
Až se jednou zahlédnou v zrcadle, buď puknou hrůzou, a nebo - jen další steh temnoty, třesoucí se před velkým ohněm.


Doslova a do písmene platí: "Přej a bude Ti přáno."

Cokoliv přejeme z celého srdce druhým, potkává nás samotné.

Proto jsou ty šťastné bytosti tak šťastné, protože jejich přirozeností je přát štěstí bez rozdílu všem.

:srdce:


Proto se každému plní to, co přeje druhým. Láska Ti dává svobodu projít si vším, co potřebuješ.

Přeji všem bez rozdílu hodně štěstí. Proto je můj svět tak šťastný.

Ty přeješ to, co vidíš ze svého pohledu jako to nejlepší:

Jářek píše:No já ti přeju jen to nejlepší, čili prohlédnout tu tvou iluzi. ***


Proto se i Tobě to, co přeješ druhým, nepochybně splní.

Tak hodně štěstí.

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 10:21:02

Problém je, že je to jen tvůj svět (dokonalý, blažený a já nevím co ještě úžasného....) a nikoho tam ve skutečnosti nevpustíš. My ostatní se navzájem dokážeme prolínat a i si porozumět a nemusíme jeden poučovat druhého z pozice osvíceného jak to děláš ty.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod armin » úte 14. kvě 2024 11:25:43

Nic píše:
Ty přeješ to, co vidíš ze svého pohledu jako to nejlepší:

Jářek píše:No já ti přeju jen to nejlepší, čili prohlédnout tu tvou iluzi. ***


Proto se i Tobě to, co přeješ druhým, nepochybně splní.

Tak hodně štěstí.

:srdce:


Tak je to jasné. Ty druhým přeješ taky tu svou namyšlenou "blaženou" nevědomost a proto se jí nemůžeš za boha pustit.
No ještě že to tvoje přání druhým se vrací k tobě a nenadělá ve světě větší škody.
A tak to má být, tak je to správně :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Eva Nada » úte 14. kvě 2024 12:19:14

A tak to má být, tak je to správně :)

Dnes je v TV Tankový prapor :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 15:07:09

Nic píše:Takže , shrnuto podtrženo. Můj svět je absolutně dokonalý, sama existence blažeností, láskou štěstím.

Tvůj svět se Ti jeví takový, jak ho popisuješ.

Jářek píše:Celej den žhavit prdel na židli u tý svý poradny, u googleho a čmuchat stopy, v nihž to nemlaská, tak hned do nich zanořit čumák, a mlet a mlet a omýlat, zahladit je k obrazu ne Boha, ale svému.
Ok, nemůže za to, je to gen farizejství, předzvěst to církve, jež jen pokračovala v ukradeném ukřižování a v dalším mučení, upalování a zvěstvování božského. Tohle je vaše dílo, lupičská bando s očima zaslepenýma přikázáním z prachu "miluj". Jen prach blahochtivých týpků, co v zapomenutí neuchopitelné čirosti, ze samé moudrosti a svých slin uplácali si masku pravdy.
Až se jednou zahlédnou v zrcadle, buď puknou hrůzou, a nebo - jen další steh temnoty, třesoucí se před velkým ohněm.


Doslova a do písmene platí: "Přej a bude Ti přáno."

Cokoliv přejeme z celého srdce druhým, potkává nás samotné.

Proto jsou ty šťastné bytosti tak šťastné, protože jejich přirozeností je přát štěstí bez rozdílu všem.

:srdce:


Proto se každému plní to, co přeje druhým. Láska Ti dává svobodu projít si vším, co potřebuješ.

Přeji všem bez rozdílu hodně štěstí. Proto je můj svět tak šťastný.

Ty přeješ to, co vidíš ze svého pohledu jako to nejlepší:

Jářek píše:No já ti přeju jen to nejlepší, čili prohlédnout tu tvou iluzi. ***


Proto se i Tobě to, co přeješ druhým, nepochybně splní.

Tak hodně štěstí.

:srdce:


Když na veřejných záchodech narazíš na zadělanou mísu, budeš to pokládat za svůj nepořádek? Vyčistíš to, nebo půjdeš vykonat potřebu vedle do čistého? ;-)

Jo na iluzi oddělenosti jsi přebornice přece ty. Já žádnou nevidím. Takže ti přirozeně přeju, ať ji prohlédneš - z toho jde radost a mír.... :-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Nic » úte 14. kvě 2024 16:49:38

Jářek píše:Když na veřejných záchodech narazíš na zadělanou mísu, budeš to pokládat za svůj nepořádek? Vyčistíš to, nebo půjdeš vykonat potřebu vedle do čistého? ;-)


Je to krásné a určitě i záslužné, jestli chodíš čistit zadělané mísy na veřejných záchodcích. Musím se přiznat, že mě něco takového dosud nenapadlo. Nejspíš proto, že jsem na veřejných záchodcích na zadělanou mísu asi nenarazila. Asi mě osud nezavál do míst, kde by bylo zvykem něco takového po sobě zanechávat.

Jo na iluzi oddělenosti jsi přebornice přece ty. Já žádnou nevidím.

To Ti neberu. To se stává, když se iluze oddělenosti považuje za skutečnost (pak je Tvůj svět plný utrpení a starostí) a skutečnost za iluzi (pak chybí to štěstí, klid a mír).

Takže ti přirozeně přeju, ať ji prohlédneš - z toho jde radost a mír.... :-)

To je skvělé, radost a mír je tady.

Tak hodně štěstí.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 17:00:18

Nic píše:
Jářek píše:Když na veřejných záchodech narazíš na zadělanou mísu, budeš to pokládat za svůj nepořádek? Vyčistíš to, nebo půjdeš vykonat potřebu vedle do čistého? ;-)


Je to krásné a určitě i záslužné, jestli chodíš čistit zadělané mísy na veřejných záchodcích. Musím se přiznat, že mě něco takového dosud nenapadlo. Nejspíš proto, že jsem na veřejných záchodcích na zadělanou mísu asi nenarazila. Asi mě osud nezavál do míst, kde by bylo zvykem něco takového po sobě zanechávat.

Jo na iluzi oddělenosti jsi přebornice přece ty. Já žádnou nevidím.

To Ti neberu. To se stává, když se iluze oddělenosti považuje za skutečnost (pak je Tvůj svět plný utrpení a starostí) a skutečnost za iluzi (pak chybí to štěstí, klid a mír).

Takže ti přirozeně přeju, ať ji prohlédneš - z toho jde radost a mír.... :-)

To je skvělé, radost a mír je tady.

Tak hodně štěstí.

No jednou jsem na náměstí musel, a nejblíž byl mekáč, tak tam šupajdím a hle...
No tak jsem vyběh vedle, tam ok. Čas uklízet jsem to fakt neměl :D
To bylo asi to mastný na podmáslí... Ale po sobě jsem uklidil. ;-)

Iluzi rozumíš ty, já ne. Pro mě je Mája jméno ducha svatého... Lásky.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 17:00:50

Nám Jano nemusíš pořád dokola vysvětlovat, jak máš radost a mír, už to tu všichni vědí. Třeba bys nám mohla napsat, komu tvé samomluvy skutečně pomohly, tomu se říká soucit, ale to ty zřejmě neznáš. O tom moc tví probuzení nemluví.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Nic » úte 14. kvě 2024 17:13:56

Paradoxy píše:Nám Jano nemusíš pořád dokola vysvětlovat, jak máš radost a mír, už to tu všichni vědí. Třeba bys nám mohla napsat, komu tvé samomluvy skutečně pomohly, tomu se říká soucit, ale to ty zřejmě neznáš. O tom moc tví probuzení nemluví.


Z absolutního pohledu tady neexistuje nikdo, kdo by ve skutečnosti potřeboval jakkoliv pomoct. Také nemáš určitě pocit, že Tvé ruce při obouvání bot pomáhají nohám ze soucitu.

Je to samo Božství, které si sní svůj sen mnohosti. A to Božství se také v Tobě samo probouzí, tak jako v každém a ve všem.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 17:18:18

Nic píše:
Paradoxy píše:Nám Jano nemusíš pořád dokola vysvětlovat, jak máš radost a mír, už to tu všichni vědí. Třeba bys nám mohla napsat, komu tvé samomluvy skutečně pomohly, tomu se říká soucit, ale to ty zřejmě neznáš. O tom moc tví probuzení nemluví.


Z absolutního pohledu tady neexistuje nikdo, kdo by ve skutečnosti potřeboval jakkoliv pomoct. Také nemáš určitě pocit, že Tvé ruce při obouvání bot pomáhají nohám ze soucitu.

Je to samo Božství, které si sní svůj sen mnohosti. A to Božství se také v Tobě samo probouzí, tak jako v každém a ve všem.

:happy:


Ty seš brepta :) no jo ty seš absolutno, já zapomněla. Je to marný, je to marný. Příklad s obouváním je fakt trapnej. No nic, jdu o dům dál, je mi z tebe na blinkání.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod honzam » úte 14. kvě 2024 17:29:49

Myslím si, že se Jana zbláznila z části kvůli mně, a že ji mám vlastně na svědomí. Už úplně ztrácí kontakt s realitou. Je to rok od roku horší. Nedokáže už vést smysluplnou diskuzi s nikým. :|
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 17:36:32

Jak jsi honzame přišel na to, že v tom máš díl viny? Přijde mi spíš, že se u ní projevuje narcistická porucha v kombinaci s manipulativní poruchou. Možná má strach, že kdyby byla sama za sebe, lidé by ji nepřijímali. Bohužel jí nikdo nepřijímá teď a ona si z toho vytvořila blud, že jí jako osvícené osobě nikdo rozumět nemůže
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod honzam » úte 14. kvě 2024 17:38:43

Určitě do mě ze začátku vkládala naděje, že právě já jí budu rozumět. To jsem nenaplnil a ještě jsem vystupoval proti ní.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 17:46:32

Pokud s tebou už předtím jednala způsobem, kterým jedná s náma ostatníma, tek se ti nemůžu divit, že jsi se zachoval takhle. Možná se takhle chrání sama před sebou, před svým podvědomím a proto si ho personifikuje do nás ostatních
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod honzam » úte 14. kvě 2024 17:52:29

Úplně ze začátku ne. Změnila se. Teď už podvědomě vidí ohrožení i v ostatních a proto se chová tak agresivně. Třeba Tebe nezná, ale jakmile jednou zpochybníš, co Jana píše, už jsi na seznamu nepřátel.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 17:52:55

honzam píše:Určitě do mě ze začátku vkládala naděje, že právě já jí budu rozumět. To jsem nenaplnil a ještě jsem vystupoval proti ní.

Klíd, znal jsi ji už na pradávném fóru Jitřní země? Nevybavuji si tě tam.

Nezměnila se ani o píď. Jen jsme my ji všichni nevědomky přiučili... Z každého si vzala, co se jí líbilo, aby to mohla použít proti nim... když vyřkli nesouhlas... versus s tím, co louskala z Mistrů. Každý šel k ní kamarádsky, a někteří naivkové i opakovaně. Chtěje to smýt a začí znova.... Bohužel.

Tak buď v klidu, nikdo za to nemůže.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 17:56:27

Běží mi hlavou, jestli se člověk jako je Jana, necítí ve skutečnosti opuštěně. Možná to je důvod, proč do všech kope a potřebuje neustálou pozornost.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod honzam » úte 14. kvě 2024 17:57:06

Jářek píše:
honzam píše:Určitě do mě ze začátku vkládala naděje, že právě já jí budu rozumět. To jsem nenaplnil a ještě jsem vystupoval proti ní.

Klíd, znal jsi ji už na pradávném fóru Jitřní země? Nevybavuji si tě tam.

Nezměnila se ani o píď. Jen jsme my ji všichni nevědomky přiučili... Z každého si vzala, co se jí líbilo, aby to mohla použít proti nim... když vyřkli nesouhlas... versus s tím, co louskala z Mistrů. Každý šel k ní kamarádsky, a někteří naivkové i opakovaně. Chtěje to smýt a začí znova.... Bohužel.

Tak buď v klidu, nikdo za to nemůže.

Já jo. Na FJZ jsem psal v roce 2010, než skončilo. S Janou jsem měl osobní kontakty a vím, jak se projevovala tehdy a jaké je to teď. Asi v ní ten fanatismus nějak dřímal a já ho pomohl probudit.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků