k diskusi na Poradně

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod honzam » úte 14. kvě 2024 18:43:12

Paradoxy píše:A já jsem zase totálně mimo :) vím, že něco takovýho jako malý princ existuje, ale snad nikdy jsem to nečetla.

Expert nejsem, ale přijde mi to jako taková křesťanská mystika v podobenstvích pro děti.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 18:47:19

Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 18:50:43

honzam píše:
Paradoxy píše:A já jsem zase totálně mimo :) vím, že něco takovýho jako malý princ existuje, ale snad nikdy jsem to nečetla.

Expert nejsem, ale přijde mi to jako taková křesťanská mystika v podobenstvích pro děti.


Třeba si na to někdy udělám čas, abych věděla o čem je řeč, ale jak se znám, tak spíš ne :D .

Znám člověka, který se chová stejně jako Jana. Dlouhá léta se nemění a pak znám jiného, který se naopak hodně změnil. Jsou to můj bývalý manžel a současný manžel. Ten potenciál ke změně je tam vždy, ale záleží asi na člověku, jak hluboce je v tom zakořeněný.

Na druhou stranu v každém vztahu, ať je jakýkoli, jsou vždycky dva. Takže mě obojí hodně vzalo, ale taky hodně dalo.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 18:55:36

Paradoxy píše:
honzam píše:
Paradoxy píše:A já jsem zase totálně mimo :) vím, že něco takovýho jako malý princ existuje, ale snad nikdy jsem to nečetla.

Expert nejsem, ale přijde mi to jako taková křesťanská mystika v podobenstvích pro děti.


Třeba si na to někdy udělám čas, abych věděla o čem je řeč, ale jak se znám, tak spíš ne :D .

Znám člověka, který se chová stejně jako Jana. Dlouhá léta se nemění a pak znám jiného, který se naopak hodně změnil. Jsou to můj bývalý manžel a současný manžel. Ten potenciál ke změně je tam vždy, ale záleží asi na člověku, jak hluboce je v tom zakořeněný.

Na druhou stranu v každém vztahu, ať je jakýkoli, jsou vždycky dva. Takže mě obojí hodně vzalo, ale taky hodně dalo.

Dominanta, tónika, subdominanta, to je matematika hudby... A lidi jsou z tónů.
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 18:59:13

Přelož mi to prosím do češtiny:). Já to zase popisují pro sebe tak, že je ticho a na něm jsme jako přívěsek my jako květiny a každá kvete jinak, některé voní, jiné jsou jedovaté a tak všelijak.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 19:14:02

Jen jeden zpívá, ač tišší nežto nejtišší. Jen jeden pěvec, a jeden hlas... Ani já ani ne já. To jsou jen slova písně - bytí.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 19:27:58

Jářek píše:Jen jeden zpívá, ač tišší nežto nejtišší. Jen jeden pěvec, a jeden hlas... Ani já ani ne já. To jsou jen slova písně - bytí.

Ale to jsem nechtěl, tady má smysl, říkat si, co nás v žití trápí, a tím to uvidět a nebýt toho vězněm.
To je velká věc. Co pomáhá. V absolutnu si ani nesedneš. Proto se stalo tebou. I s těmi bolestmi. :-) Láska.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 19:37:09

honzam píše:
Jářek píše:Tak to prr, na Exuperyho jsem kadet já :D :D

To jsem zvědavý, jak si popovídáte. :D

Já si chci s každým povídat jen hezky. Já za to nemůžu! Že já o hostině a druhý o bolení břicha.

Copak, kdo za to může, že se přežral?
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 14. kvě 2024 19:40:53

Jářek píše:
Jářek píše:Jen jeden zpívá, ač tišší nežto nejtišší. Jen jeden pěvec, a jeden hlas... Ani já ani ne já. To jsou jen slova písně - bytí.

Ale to jsem nechtěl, tady má smysl, říkat si, co nás v žití trápí, a tím to uvidět a nebýt toho vězněm.
To je velká věc. Co pomáhá. V absolutnu si ani nesedneš. Proto se stalo tebou. I s těmi bolestmi. :-) Láska.


Ano, je to absolutno na božím světle. K čemu by bylo dostat se jinam, když jsme teď tady :) Tady máme přetvářet svět v boží království, být tu spolu a brát to jak to je se vším všudy. To je nedualita :) a každej můžem být klidně sám za sebe :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 20:06:28

Paradoxy píše:
Jářek píše:
Jářek píše:Jen jeden zpívá, ač tišší nežto nejtišší. Jen jeden pěvec, a jeden hlas... Ani já ani ne já. To jsou jen slova písně - bytí.

Ale to jsem nechtěl, tady má smysl, říkat si, co nás v žití trápí, a tím to uvidět a nebýt toho vězněm.
To je velká věc. Co pomáhá. V absolutnu si ani nesedneš. Proto se stalo tebou. I s těmi bolestmi. :-) Láska.


Ano, je to absolutno na božím světle. K čemu by bylo dostat se jinam, když jsme teď tady :) Tady máme přetvářet svět v boží království, být tu spolu a brát to jak to je se vším všudy. To je nedualita :) a každej můžem být klidně sám za sebe :)

Bať. Jen ulitlá pozornost to vidí na obláčku, jen si neuvědomuje, že ten obláček je jejím prdem.
Tady je teď. A tady je život. A tady je zdroj života. A tady jsou duše, jak hlasy Jediného. Jako ze Země rostou miliardy stromů. Celek, žádná iluze. Šrí Mahamája je to samé co Pravda. Jen duchovnem zblblé trdlo v tom může vidět elaborát. A v Exuperyho růže bez těbe uvadne... Ano, růže, co jsem zasadil, a zapoměl na ní, uvadne. Stejně jak věčné dětství uvadne v v zapomění a nezájmu dospělosti. Ale ta dospělost v tomto příměru znamená vědění. Co přikryla dětskou nevinnost. A jsou to děti, co jsou spontánní, a bezprostřední... Ne páprdové zakládající si na svých vyyznáních, s třesocím ukazovákem mířícím do své knihovny...
Naposledy upravil Jářek dne úte 14. kvě 2024 20:23:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 20:20:48

Aha, už jsem zaregistroval to "thanks" .. :D
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 20:58:20

Nevím jestli jsem to na to 6 palců displeji někdy nezmáčk. No kontrolovat to nebudu, beztak bych všude musel opravit chyby...

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:
Miroslave, jestli sis všiml, tak zdrojem štěstí nejsou myšlenky a rozmanité pocity, ale uvědomění sat-čit-ánandy.

:)


To, co ty považuješ za štěstí, je pocit - který u tebe třeba pramení z "uvědomění" sat-čit-anandy.
Uvědomění sat-čit-ánandy pokud je skutečné a ne jen vžívání se do ideje, je jedním z výsledků první - začatečnické fáze poznání, pro kterou bývá hlavní motivací potřeba štěstí.


Ó Bože

:D

Miroslave, obdivuji Tvou odvahu psát o tom, o čem nemáš ani ánunk.


Cha, chacha che, chachechucha, chochi, bžou...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 21:13:24

Vymyká se to vší zhovadilosti, co jsem kdy poznal. Je to jářku výzva, nebýt sprost. Ale už ti tu radost neudělám.
Jen pro případné ty, co tě neznají:

Žádná sebereflexe
Žádné svědomí
Žádný soucit
Žádná láska
krom té "sebe" (ale to není láska, to je vyšinutý egocentrismus)
Nic

Mordor
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » úte 14. kvě 2024 21:34:06

To je až neuveriteľné, aké scestné teórie si možno vytvoriť o šťastí v duchovnom ponímaní. Keby som to čo píšeš nečítal, tak tomu neuverím.

Tak pán Tomáš ti povie, že (pravé) trvalé šťastie nie je v žiadnom z predmetov sveta, ale že je v nás a ty z toho vydedukuješ, že príjemných pocitov a kľudu v nás, ktoré sú vlastne šťastím, o ktorom pán Tomáš hovorí, sa treba zbaviť.

A to je podľa teba pre pokročilejších. No nazdar...


Zdar! Ty vždy když něco vyloudíš, je to změť pochybností a předsudků inteleltualistického přežvykování.
Máš holt dobrou učitelku.
Dobře ti tak!
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » stř 15. kvě 2024 0:51:26

miroslav píše:"V nás" si jako správný začátečník představuješ, že to jsou tvoje myšlenky a pocity. My "pokročilejší" už máme zkušenost, že myšlenky a pocity jsou jedním z předmětů světa, že jsou součástí těla.
Tady vidíš příklad jak jinak tatáž slova chápou začátečníci a jak pokročilejší.


Miroslav mi na Poradně připadá jak Sám voják v poli. Umožnuje návštěvníkúm přečíst si něco, co už se týká pokročilých. To, o čem píše, učil jak Nisargadatta, tak E. Tomáš, ale začátečníci to zcela pomíjejí. Zřejmě nevědí so s tím, a tak to prostě ignorují. S podobným postojem duchovních "kolegů" se setkával během svého života setkával i E. Tomáš, jak vypráví v Pamětech mystika.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » stř 15. kvě 2024 6:32:28

Nojo, zůstal tam na ni sám, mě banuje, a mnozí holt nemaj takovou trpělivost... ale čistá duše není nikdy sama...
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » stř 15. kvě 2024 6:36:02

Trini píše:
miroslav píše:"V nás" si jako správný začátečník představuješ, že to jsou tvoje myšlenky a pocity. My "pokročilejší" už máme zkušenost, že myšlenky a pocity jsou jedním z předmětů světa, že jsou součástí těla.
Tady vidíš příklad jak jinak tatáž slova chápou začátečníci a jak pokročilejší.


Miroslav mi na Poradně připadá jak Sám voják v poli. Umožnuje návštěvníkúm přečíst si něco, co už se týká pokročilých. To, o čem píše, učil jak Nisargadatta, tak E. Tomáš, ale začátečníci to zcela pomíjejí. Zřejmě nevědí so s tím, a tak to prostě ignorují. S podobným postojem duchovních "kolegů" se setkával během svého života setkával i E. Tomáš, jak vypráví v Pamětech mystika.


Asi je dobře, že tam Miroslav ještě pořád píše. Je fakt, že věci, které píše, i mě pomáhají ujasňovat si to. Ale poradna je prostě asi pro začátečníky.

A stejnak si myslím, že kdyby tam nechodil ani ten Míra, že by možná byla aspoň malá šance, aby se to změnilo. Člověk kolikrát přijde na různé věci, až když je úplně sám a nemůže zrcadlit do jiných. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » stř 15. kvě 2024 7:37:04

Paradoxy píše:Asi je dobře, že tam Miroslav ještě pořád píše. Je fakt, že věci, které píše, i mě pomáhají ujasňovat si to. Ale poradna je prostě asi pro začátečníky.

A stejnak si myslím, že kdyby tam nechodil ani ten Míra, že by možná byla aspoň malá šance, aby se to změnilo. Člověk kolikrát přijde na různé věci, až když je úplně sám a nemůže zrcadlit do jiných. Mluvím z vlastní zkušenosti.


Jana si chce udělat z Poradny ašrám své osobní pravdy, kterou neustále zaštituje tím, že to samé říkají probuzení. No, neříkají. Obzlášt dobře je to vidět na tom, že kdo jí nevyhovuje, toho do svého osobního seznamu probuzených nezařadí, ani když je celosvětově uznáván.
Naposledy upravil Trini dne stř 15. kvě 2024 7:38:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » stř 15. kvě 2024 7:37:43

Tara píše:
“Zůstaňte bez myšlenek; dokud existuje myšlení, bude existovat strach.”

Málo kdy se pouštím do polemiky na taková témata, protože jsem četbou, promluvama atd. nepolíbena a taky a to hlavně proto, že vše si lze, každý výrok, vyložit jinak. Podle sebe. Jak kdosi řekl, prostě si ten výrok naroubovat na mé aktuální smýšlení a je to! (Pat a Mat) :-)



Je na strachu něco špatného?

Chci žit beze strachu...
Nechci cítit strach...
Pocit strachu je nepříjemný, a proto ho nechci prožívat....

Kdo je ten, kdo si tohle myslí? :)

Na druhou stranu - zvířata nemyslí, a přesto mají strach...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » stř 15. kvě 2024 7:42:52

Trini píše:
Paradoxy píše:Asi je dobře, že tam Miroslav ještě pořád píše. Je fakt, že věci, které píše, i mě pomáhají ujasňovat si to. Ale poradna je prostě asi pro začátečníky.

A stejnak si myslím, že kdyby tam nechodil ani ten Míra, že by možná byla aspoň malá šance, aby se to změnilo. Člověk kolikrát přijde na různé věci, až když je úplně sám a nemůže zrcadlit do jiných. Mluvím z vlastní zkušenosti.


Jana si chce udělat z Poradny ašrám své osobní pravdy, kterou neustále zaštituje tím, že to samé říkají probuzení. No, neříkají. Obzlášt dobře je to vidět na tom, že kdo jí nevyhovuje, toho do svého osobního seznamu probuzených nezařadí, ani když je celosvětově uznáván.


Jojo, je prostě egoistická a nabubřelá. Proto na její ašrám kašlu jako všichni ostatní. Když tam nakouknu, tak stejně jako ty zachytávám to dobré od Míry a vlastně i od tebe a jiných, od ní ale určitě ne.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků