Můžete si vždy vybrat

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 18. kvě 2024 13:04:00

Zkušenosti máme holt každý jiné a je to dobře:) bysme pak byli jak přes kopírák a to by byla nuda. Ale jednu zkušenost máme všichni přece stejnou a to je to čisté já nebo uvědomění nebo jak to nazvat a to vlastně není ani zkušenost, to je prostě fakt.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 14:31:40

Paradoxy píše:Zkušenosti máme holt každý jiné a je to dobře:) bysme pak byli jak přes kopírák a to by byla nuda. Ale jednu zkušenost máme všichni přece stejnou a to je to čisté já nebo uvědomění nebo jak to nazvat a to vlastně není ani zkušenost, to je prostě fakt.

Nic není fakt. Jak tohle někdo uzme, je ve faktu ohledně sebe, a tím se "fakt" ohledně druhých smísí s naučením, a pak už to já slyší jen sebe. Neuvedoměneno, že jen poplatno své naučenosti, tedy své "pravdy"..
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 18. kvě 2024 14:38:30

Fakt? :) Napsala jsem něco o sobě a jenom o sobě a nebo je prostě pravdivé, že v každém z nás je nějaké uvědomění. Píšu z uvědomění ne z naučenosti. A to, že si někdo neuvědomuje to čisté já přece neznamená, že jím není.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 14:43:58

Paradoxy píše:Fakt? :) Napsala jsem něco o sobě a jenom o sobě a nebo je prostě pravdivé, že v každém z nás je nějaké uvědomění. Píšu z uvědomění ne z naučenosti. A to, že si někdo neuvědomuje to čisté já přece neznamená, že jím není.

To budou ty erupce na ***
Vůbec nepíšu o tobě, o někom. Jen o tom.

O tobě já psát nemohu, o sobě může je každý sám.

Jen ta Jana poradenská k tomu naváděla. Tady to je díkybohu jinak. :-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 15:11:49

honzam píše:
Salmo1cz píše:37 Jeho učedníci řekli: Kdy se nám ukážeš a kdy tě uvidíme? Ježíš řekl: Až se svléknete bez studu a vezmete své šaty a položíte si je pod nohy jako úplně malé děti a stoupnete si na ně. Pak uvidíte syna Živého a nebudete se bát.

Je to tak. Chodím bez šatů a své obojí přirození vystavuji na odiv světu. Naštěstí to lidé nevidí. :)
Jinak ego je hadí hlavička samce ukotvená v lidské hlavě, proto si lidé přijdou jako by byli tam vzadu v hlavě. U mě už je to teď jinak a hlavičku mám před čelem.

Jsou tři hadi v nás. Vlastně čtyři. Jeden sní, druhý ty sny boří, ten třetí dává zároveň "všim", že jsou tu ti dva. Ten čtvrtý je na nich nezávislý, proplétá se mezi nimi a nikdy stržen... Ten první jde v těle ze sakrální kosti a končí v jedné straně hlavy. Ten druhý z bříška a končí v druhé straně hlavy, Ten třetí z podbříšku, a končí v středu hlavy... A ten čtvrtý, ten prostupuje až nad hlavu. Lotosové jezero.
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 15:41:32

Je to kundalini v okřídleném hadím těle místo v sušumně. Žádné šimrání v páteři. Jsem had, místo rukou a nohou mám křídla a v těch křídlech navíc klubíčko haďat jako plod. Celý zářím jako hadí bohyně matka - Tvá matka a všech ostatních. Uvědomuji si sám sebe jako jedinou prastarou bytost, které patří celý svět. Všechno, čeho se vědomí dotkne, mi patří. Je to od Boha, ale přivlastnil jsem si to. Sám jako osoba jsem teď bůh, protože moje hadí tělo to obsahuje.


Ale co to je, ta Kundalini? A co je kolem toho teorií... Buď ji cítíš, a nebo ne.
A já ji cítím. A nikdo nikdo, kdo by si chtěl říkat bůh, či ďábel, či démon, nemůže sem vrazit něco jiného.
Ani ten, kdo ještě neví, že se přeměňuje v dénona, či anděla. Já v tvém jazyku Honzame, zabíjím démony, .. co proniknou do mého vědomí. Jinde nemohu. Neb matka Kundalini. A ta v každém, co paprsek velké bohyně, ví, co a jak. Nebo to snad mám vědět já, co pedro? :D Ani náhodou.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » sob 18. kvě 2024 16:03:30

Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 16:16:31

Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Vědění je jako nálepka na etiketě.. Chutnat a cítit.
Já znal Kundalini dřív, než jsem o ní čet a slyšel vyprávět.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 18. kvě 2024 16:24:20

To se nám tu rozjely diskuze z vlastních zkušeností, líbí se mi to :). Tolik mystických zkušeností na jednom místě. To jste oba to všechno co tu píšete zažili nebo ucítili nebo jak to je? Něco přečteného o tom mám, ale třeba vůbec nevím jak meditovat nebo co vlastně skutečně meditace je. Chápu, že to má být o zastavení mysli, to znamená ve smyslu zastavení představ?

Vzpomínám, jak jsem jednou měla vizi, že uvnitř mě je srdce kulaté, žlutozářící, na povrchu rudé. Vnímala jsem u toho soucit se vším, ale zároveň jsem měla strašný strach, že to srdce se rozstřelí do všech stran a já umřu.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » sob 18. kvě 2024 16:31:01

Jářek píše:
Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Vědění je jako nálepka na etiketě.. Chutnat a cítit.
Já znal Kundalini dřív, než jsem o ní čet a slyšel vyprávět.

Mě třeba ten pojem nic neříká, vím, že existuje, že nějak v těle působí.... v rámci trasformace, ale více jsem se o to nezajímala... podle mě, jak to já vyciťuji, je to především Síla, která probouzí transformační centra ve fyzickém a tím i psychickém těle a kdybych ji měla jednoslovně a obrazně vyjádřit, tak je to Had....

Kdysi jsem četla knížku Anděl zavolal mé jméno: https://www.megaknihy.cz/nabozenstvi/99 ... jmeno.html, ale už je to hodně let.
A tehdy jsem z ní pobrala, co jsem tehdy byla schopna pobrat a vím, že se v ní téma kundalíni hodně rozvíjelo, jak působí, co způsobuje, jaké stavy hlavní postava (žena) zažívala, atd.
Pořád ji v knihovně mám, i když už si ji někdo před lety ode mě chtěl koupit - sháněl na netu tuto knížku a už nebyla dostupná. Nechala jsem si ji. Možná instinktivně, možná tím, že je to kniha psaná stylem příběhu a o ženě....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Eva Nada za tento příspěvek:
Salmo1cz

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » sob 18. kvě 2024 16:38:20

Jářek píše:
Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Vědění je jako nálepka na etiketě.. Chutnat a cítit.
Já znal Kundalini dřív, než jsem o ní čet a slyšel vyprávět.

To já taky.
Já se jenom ptám jestli je to ta samá, celá, část, půlka.
Se smrtí jako takovou zkušenost nemám.
Vnímal jsem smrt a byla blízko to ale není smrt jako taková.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » sob 18. kvě 2024 16:38:56

Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Možná o i není třeba nic vědět, než že je. Že existuje jakási energie = síla, v každé živé bytosti, která nějak v těle působí, podle stupně uvědomění bytosti a docela bych řekla, že s tou smrtí to má taky nějakou spojitost, jak se říká, že při odchodu duše z těla nějaká síla, energie vystřelí (asi nejlépe) hlavou ven.
To mám samozřejmě vyčtené, ale smysl by mi to dávalo....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 16:49:20

Salmo1cz píše:
Jářek píše:
Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Vědění je jako nálepka na etiketě.. Chutnat a cítit.
Já znal Kundalini dřív, než jsem o ní čet a slyšel vyprávět.

To já taky.
Já se jenom ptám jestli je to ta samá, celá, část, půlka.
Se smrtí jako takovou zkušenost nemám.
Vnímal jsem smrt a byla blízko to ale není smrt jako taková.

Jak vnímat Boha živého v sobě, Ducha svatého? K tomu nikdo návod nedá.
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » sob 18. kvě 2024 16:53:54

Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Možná o i není třeba nic vědět, než že je. Že existuje jakási energie = síla, v každé živé bytosti, která nějak v těle působí, podle stupně uvědomění bytosti a docela bych řekla, že s tou smrtí to má taky nějakou spojitost, jak se říká, že při odchodu duše z těla nějaká síla, energie vystřelí (asi nejlépe) hlavou ven.
To mám samozřejmě vyčtené, ale smysl by mi to dávalo....

Důvodem je, že jsem včera uložil do hrobu mámu.
Udělal jsem všechno co si přála a všechno co jsem věděl že udělat musím.Držel jsem jí za ruku a všechno co jí trápilo jsem uvedl na pravou míru.
Cítila se u mě v bezpečí.
Takže rekapituluju.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Salmo1cz za tento příspěvek:
Eva Nada

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » sob 18. kvě 2024 17:02:27

Pokud jsi udělal všechno, co se dalo podle tvého nejlepšího vědomí a svědomí, není třeba dál o tom špekulovat...

Upřímnou soustrast. Vím, jaké to je ztratit rodiče...., či velmi blízkého člověka...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 17:06:05

Fafra porte, mám tu hlavu v duchovnu a zapomělě jsem si vsadit!
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » sob 18. kvě 2024 17:06:42

Eva Nada píše:Pokud jsi udělal všechno, co se dalo podle tvého nejlepšího vědomí a svědomí, není třeba dál o tom špekulovat...

Upřímnou soustrast. Vím, jaké to je ztratit rodiče...., či velmi blízkého člověka...

Když už jsme u toho odchodu...

Nevím proč, a docela bych byla ráda za vaši zpětnou vazbu, pokud jste znali Alaju, Áju.
Já nevím proč, už je to to dost dlouho, co odešla na druhý břeh, v září to budou 2 roky a já ji tady, u sebe, kolem sebe, tady na těch stránkách pořád živě vnímám.
Nevím, jestli to tak někdo taky pociťujete.
Což by znamenalo, že je tady s námi pořád....

Přitom lidé a docela mě blízcí lidé, kteří odešli později a byli mi taky hodně blízcí, ty už tady tak citelně nevnímám, ale Alaju docela dost, až bych řekla fyzicky...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 18. kvě 2024 17:16:50

Salmo1cz píše:
Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Možná o i není třeba nic vědět, než že je. Že existuje jakási energie = síla, v každé živé bytosti, která nějak v těle působí, podle stupně uvědomění bytosti a docela bych řekla, že s tou smrtí to má taky nějakou spojitost, jak se říká, že při odchodu duše z těla nějaká síla, energie vystřelí (asi nejlépe) hlavou ven.
To mám samozřejmě vyčtené, ale smysl by mi to dávalo....

Důvodem je, že jsem včera uložil do hrobu mámu.
Udělal jsem všechno co si přála a všechno co jsem věděl že udělat musím.Držel jsem jí za ruku a všechno co jí trápilo jsem uvedl na pravou míru.
Cítila se u mě v bezpečí.
Takže rekapituluju.


Upřímnou soustrast, to si hned člověk uvědomí, že nikdy neví kdy ten jeho plamínek bude sfouknutý.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » sob 18. kvě 2024 17:18:56

Eva Nada píše:
Eva Nada píše:Pokud jsi udělal všechno, co se dalo podle tvého nejlepšího vědomí a svědomí, není třeba dál o tom špekulovat...

Upřímnou soustrast. Vím, jaké to je ztratit rodiče...., či velmi blízkého člověka...

Když už jsme u toho odchodu...

Nevím proč, a docela bych byla ráda za vaši zpětnou vazbu, pokud jste znali Alaju, Áju.
Já nevím proč, už je to to dost dlouho, co odešla na druhý břeh, v září to budou 2 roky a já ji tady, u sebe, kolem sebe, tady na těch stránkách pořád živě vnímám.
Nevím, jestli to tak někdo taky pociťujete.
Což by znamenalo, že je tady s námi pořád....

Přitom lidé a docela mě blízcí lidé, kteří odešli později a byli mi taky hodně blízcí, ty už tady tak citelně nevnímám, ale Alaju docela dost, až bych řekla fyzicky...



Je to zvláštní, byly jste si blízké? Jakým způsobem máš ten pocit?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » sob 18. kvě 2024 17:22:06

Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:Hmm a je to ta samá síla, která se uvolňuje cca.15 minut po smrti těla.Červená odspodu od matky, bílá pak seshora od otce.
Jak to mám asi vědět? :koukam:

Možná o i není třeba nic vědět, než že je. Že existuje jakási energie = síla, v každé živé bytosti, která nějak v těle působí, podle stupně uvědomění bytosti a docela bych řekla, že s tou smrtí to má taky nějakou spojitost, jak se říká, že při odchodu duše z těla nějaká síla, energie vystřelí (asi nejlépe) hlavou ven.
To mám samozřejmě vyčtené, ale smysl by mi to dávalo....

Vědět, něvědět... Cítíš to, tak je ti nějaké vědění či nevědění už jak ti ptáci v povětří.

Vůbec přece nejde o to, jak to kdy a kde bylo někým nazváno, a co se kolem toho vyšpekulovalo, ale jak to cítíš ty,
jak v tom hoříš, jak se tomu ohni dáváš... To je to, co si po jeho žáru a úpalu na své kůži, můžeš vybrat. S názvem i beze jména...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků