Poradna pro zabanované

Poradna pro zabanované

Příspěvekod armin » stř 21. srp 2024 18:36:52

Tak mne beruška Jana teď pro změnu trvale zabanovala IP adresu.
Pro zajímavost a poučení sem kopíruji, co tomu předcházelo.

Na vlákně (pohádka) O kritice v džňání stavu

Návštěvník píše:Spíme
Obrázek

Čím více se mysl očistí, tím více si člověk uvědomí, že nic není venku, a že všechno je uvnitř. Jedinou překážkou vize Boha je nečistota mysli. Nevíme, co nás drží zpátky a nedovoluje nám realizovat Boha? Víme to velmi dobře - ne-li vždy, alespoň čas od času. K čemu je nám dobré toto poznání? Naše oddanost světu je tak silná, že nás mája hypnotizuje; je to, jako bychom spali, když jsme vzhůru. Opravdu nechceme úplné probuzení. Bůh je skutečný a svět je neskutečný - kdybychom o tom byli plně přesvědčeni, zřekli bychom se neskutečnosti; my se ale zdráháme přerušit své připoutání. Proto spíme, když jsme vzhůru.

Svámí Turijánanda



Více zde: https://ramakrisna.webnode.cz/products/spime/



miroslav píše:
Návštěvník píše:Bůh je skutečný a svět je neskutečný - kdybychom o tom byli plně přesvědčeni, zřekli bychom se neskutečnosti; my se ale zdráháme přerušit své připoutání.


Ano, to je první fáze - odpoutání od zažitých představ o světě. Svět je neskutečný, Bůh je skutečný.
druhá fáze (o které se citovaný zatím nezmiňuje):
A co je Bůh?, Bůh je svět. Tedy Bůh a svět jsou jedno a totéž

Obdobně jako vysvětluje Ramana:
[i]brahman je skutečné, (2) svět je neskutečný a (3) brahman je svět. Nezastavil se u druhého výroku, protože ten třetí vysvětluje dva předchozí. Znamená to, že svět je skutečný, je-li vnímán jako Já, a je neskutečný, když je vnímán odděleně od Já. Mája a skutečnost jsou proto jedno a totéž.[/i]
https://www.ramana-maharisi.cz/article/ ... st-sveta-i

A ty jsi schopna ve svém zápalu oddělovat i vlny od moře, jinak by to byla přece dvojnost, kdyby i vlny byly mořem.

Čteš někdy po sobě co píšeš za hlouposti?


Jana píše:
miroslav píše:To se říkává začátečníkům, že jejich svět je iluzorní, že to, jak vnímají svět je jejich představa o světě. To ale neznamená, že svět neexistuje, jak si to mnozí interpretují v rozporu se svou zkušeností i zdravým rozumem.
Začátečník by se měl napřed odvrátit od světa, aby si uvědomil vlastní podstatu, podstatu jeho mysli, pocitů, předtsav, která je i podstatou ostatních i celého světa.
A pak může vykročit do skutečného světa o kterém ví, že nic neví a začít svět ponávat od začátku bez předsudků, konceptů, vlivů kolektivního nevědomí atd.
A když se takových a podobných slov začátečník mdlého rozumu chopí a ulpí na něm jako na své jistotě sebe sama a své důležitosti, tak to pak dopadá jako s Janou.

Tohle vlákno je zkrátka pohádka "O kritice v džnání stavu" podobně jako je jiná pohádka "O hloupém Honzovi co šel do světa", nebo pohádka "O Smolíškovi Pacholíčkovi".
Nesmí se to brát tak smrtelně vážně. ale jen jako inspirace či poezii v próze pro ještě "malé děti" - jak říkal Ježíš "Nechte maličkých přijíti ke mně."
A když se některá ta holčička pak nafoukne a začne poučovat starší žáky, případně i rodiče, že to je přece tak jak říkal pan učitel, takže má pravdu a basta... :D


Tahle Tvá úvaha by se dala nazvat, že je spekulací o druhém, což je tady na tomhle fóru zapovězeno. Máš mluvit tady výhradně o svých vlastních zkušenostech o tom, co poznáváš sám. A jestli nepoznáváš to, co poznávám, tak o tom nemůžeš spekulovat. Bavíme se o tématu, ne o osobách. Ber to jako první varování, dál už bude nádledovat banování bez varování.

Nejvyšší pravda není osobní pravda o osobách, není pravdou o tom, jaký je kdo jiný, ale o tom, co je stejné. Pro jiný účel, než pro poznání nejvyšší pravdy, která je vždy za všech okolností stejná, tohle fórum zřízeno nebylo.



No a pak jsem napsal něco krátkého což už si přesně nepamatuji jak to konkrétně bylo, snažil jsem se jí vysvětlit proč ti zkušeněšjší kritizují to, co ona píše, že si upravuje slova probuzených k obrazu svému.

A už to bylo :pc2:

Takže tak :kvetina:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 7:43:31

:donknow:
Jana ted zcela podlehla misionářskému fanatismu své osobmí pravdy, Zneužívá k tomu slova probuzených.
Budeme moci "v přímém přenosu" pozorovat, kam to povede.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 7:59:22

Paradoxy píše:Na poradně jsem trvale zabanována, Jana nesnese pravdu o sobě :) .


Už trvale zabanovala i Paradoxy.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 8:04:44

Tara píše:Ještě jsem dnes měla možnost přečíst si dnešní nové příspěvky, než je Jana smazala.

Miroslav včera večer psal na inspiruj.cz http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t ... 106#p45106 , že má trvale zabanovanou IP adresu.



Jana píše:Ano, příspěvky , které porušují pravidla fóra jsou mazány, a IP adresy odesilatelů takových příspěvků jsou banovány.


Tara píše:Ano, Jani, jsou to tvoje stránky a tvá pravidla...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 8:10:42

Jana píše:V iluzi ega se může jevit svět Probuzených jako něco mrtvého,

:)


Mrtvo bude tady na Poradně, až všechny zabanuješ.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » čtv 22. srp 2024 9:14:33

No já už včera a dnes ráno dělala na poradně srandu, protože cokoliv věcnýho jí napíšeš, tak přijde kázání a poučování.

Jen věcnou věc jsem poznamenala na konci a to, že až jednou Dodo nebude s Janou souhlasit, pozná jaká ve skutečnosti je.

No jo no, to je život.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Eva Nada » čtv 22. srp 2024 9:15:43

Takže už i Paradoxy?

Já si myslím, že Jana to moc dlouho nevydrží, vést monolog a že to nebude dlouho trvat, a zase zabanované odbanuje, aby měla "z čeho mlít" :)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » čtv 22. srp 2024 9:33:19

Máš asi pravdu :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » čtv 22. srp 2024 9:50:04

Přichází ke mně takový zvláštní pocit, už ho znám z minulosti, někde povoluje vazba někoho k někomu, možná se to týká mě, nevím. Uvidíme, co nám dnešek a další dny ukážou....
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 10:07:30

miroslav zaban píše:
Jana píše:Je tady vítán každý, kdo přispívá k uvědomění, že svět Probuzených, který popisuje Nisargadatta , svět, který je Brahman, je jediný skutečný.

A k pokusům o potvrzování falešných představ a osobních iluzí tenhle web určen není.


Milá Jano zrovna tenhle tvůj komentář krásně ukazuje jak si přizpůsobuješ slova a pojmy používané Probuzenými ke svým začátečnickým představám.

"svět, který je Brahman, je jediný skutečný" taková maličkost - slovo jediný z původního klasického textu dělá to tvoje "jediný" - a tedy "ostatní" ne". Z advaity dualitu.
Takže ukazuješ, že naprosto nechápeš, co je pojmem Brahman míněno.

A co to tedy je ten tvůj komentář? No to je právěě to potvrzování tvých falešných představ (nepochopení) a osobních iluzí - a pro ty podle tebe tento web určen není. A proč to sem tedy potřebuješ psát? Nejspíš proto, že si to neuvědomuješ, že děláš to, co odsuzuješ.
A když se ti to snaží někdo ukázat, tak ho zabanuješ.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » čtv 22. srp 2024 10:41:08

"Mistře, ukažte mi cestu k osvobození!"

"On tě nějdo spoutal?" zeptal se mistr. "Řekni, kdo?"

"Nikdo," odpověděl žák.

"Tak proč se chceš osvobozovat?"


Tento kóan by si měla přečíst Jana.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 12:01:39

Návštěvník píše:To co existuje jako svět nebo jako sen je Vědomí v pohybu

Tudíž nejsou dva světy, ale jen jeden jediný

Který ovšem může být různě uvědomován


Ano, tak pochopil Nisargadattovo učení např. Rameš Balsekar. A stejně to popisuje Ramana a E. Tomáš.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Trini » čtv 22. srp 2024 12:11:36

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:To co existuje jako svět nebo jako sen je Vědomí v pohybu

Tudíž nejsou dva světy, ale jen jeden jediný

Který ovšem může být různě uvědomován


Ano, tak pochopil Nisargadattovo učení např. Rameš Balsekar. A stejně to popisuje Ramana a E. Tomáš.


Ano, souhlas, skvělé, díky.


Svět je jen jeden a začátečníkům se musí říkat, že je iluzorní - dokud nepoznají jeho podstatu - potom už si nemusí myslet, že svět je iluzorní, protože poznávají, že svět je Brahmán. Nejsou tedy dva rozdílné světy, jen vnímáni tohoto jediného světa může být různé.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5358
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » čtv 22. srp 2024 12:23:56

To skvělé a díky psala skutečně Jana? Že by šla do sebe? To se mi nechce věřit. :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » čtv 22. srp 2024 15:25:33

Sekla jsem se,
Je to tam furt stejný ,
Jana s Dodem perlí,
zase a zase.... :D
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Eva Nada » čtv 22. srp 2024 18:10:03

Paradoxy píše:Sekla jsem se,
Je to tam furt stejný ,
Jana s Dodem perlí,
zase a zase.... :D

Dodo je stejného smýšlení, jako Jana a souzní s každou její větou, ne proto, že by byl Janou nějak okouzlen nebo tak něco, ale on to má skutečně jako Jana, hádám z nějaké cesty , větve budhismu a bere to učení ideologicky, jen hlavou, jako Jana slova probuzených, a pak je z toho taková ideologická teorie, slogan/y, jejich pravda.

ze zkušenosti jsem vypozorovala, že takoví teoretici bývají časem útoční, fanatičtí, což vidíme v přímém přenosu.

Člověk který je blízko Pravdě, se pozná podle LASKAVOSTI. Nejen v projevu, ale hlavně v jeho očích, protože ty oči jsou laskavé, hladící, zvoucí do hlubiny, kde se všichni dobře známe a jednou se v Ní i potkáme ♥
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Paradoxy » pát 23. srp 2024 5:51:32

Eva Nada píše:
Paradoxy píše:Sekla jsem se,
Je to tam furt stejný ,
Jana s Dodem perlí,
zase a zase.... :D

Dodo je stejného smýšlení, jako Jana a souzní s každou její větou, ne proto, že by byl Janou nějak okouzlen nebo tak něco, ale on to má skutečně jako Jana, hádám z nějaké cesty , větve budhismu a bere to učení ideologicky, jen hlavou, jako Jana slova probuzených, a pak je z toho taková ideologická teorie, slogan/y, jejich pravda.

ze zkušenosti jsem vypozorovala, že takoví teoretici bývají časem útoční, fanatičtí, což vidíme v přímém přenosu.

Člověk který je blízko Pravdě, se pozná podle LASKAVOSTI. Nejen v projevu, ale hlavně v jeho očích, protože ty oči jsou laskavé, hladící, zvoucí do hlubiny, kde se všichni dobře známe a jednou se v Ní i potkáme ♥

Dodo psal, že má Janu rád. Těžko říct jak to je. Třeba mu vyhovuje, že mají stejné smýšlení, jak píšeš.

Neznám ho dlouho a jediné, co od něj vidím, je že se vždy objeví jako záchranář u Jany, když je ona v koncích.

Ano, taky vnímám laskavost nebo možná takovou zvláštní tichost za očima. :srdce:
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod armin » pát 23. srp 2024 21:23:29

Když se člověk věnuje nějakému problému, tak se na něj soustředí, ponoří se do něj. Podobně s poradnou, Janou, tím co se tam píše a proč.
Když ten problém jaksi už nesouvisí se mnou, a je v podstatě dořešen, rozpoznán, pozornost a mysl se z něj vynoří a vidí ho v širších souvislostech a "velikostech" a v případě poradny může vidět, jaká je to teď už jenom šaškárna korunního šaška Jany.
No nechám to samozřejmě na každém, jak to vidí a žije, jen referuji, jak to teď vidím já.

Dost bolo poradny (pro doda) :kvetina:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Nic » sob 24. srp 2024 6:29:57

Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Poradna pro zabanované

Příspěvekod Jářek » sob 24. srp 2024 22:57:00

Tak už jsi přišla na to, jestli ta poradna je tvoje nebo není? Vem si napomoc zrcátko. A nezapomeň na šminky,
kdybys jako vždy zapoměla, o čem je řeč, tak si aspoň včasně nakreslíš ten blaženej obličej.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků