Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 26. lis 2018 10:25:27

Obyvatelé Barmy jsou natolik slušní, že na porušení pravidel většinou neupozorní, v žádném případě to však neznamená, že jim to nevadí a že je to nemusí urážet.


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 26. lis 2018 10:45:39

Nic píše:Tenhle paradox, proč můžu držet zmasakrované dítě v nemocnici za ruku, hladit ho po tváři a prožívat s ním společně štěstí a radost, že bolest mizí a na druhé straně nejsem schopná dívat se na masakr ve filmu, když vím, že to je jen film....

A v čem je zraňující ta moje cesta? Zabíjí neexistující ego.

Není to paradox. Spočívá to v tom, že ve filmu nemůžeš sama masakrovat a zabíjet, tak Ti to nepřináší to užívání si. Nedokážeš ještě sama vidět, že to zmasakrované dítě je blahem, protože se Ti to líbí. Až si to budeš plně uvědomovat a budeš s tím v jednotě, ta Satananda v Srdci se ještě více prohloubí.

Tady máš video ode mne, jak lépe komunikovat s kozou.

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 26. lis 2018 10:47:35

Trini píše:No, nazdar. Tobě bych dítě nikdy nesvěřila a to jsem ještě nevěděla, jak krutě a sadisticky zacházíš s Honzamem - který je ti "blízký jako vlastní dítě". :roll:

To je jen taková hra. Doopravdy mě vnímá jako svůj chutný rohatý oběd.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 26. lis 2018 10:49:36

...Obyvatelé Barmy dodržují mnoho pravidel slušného chování a to nejen na veřejnosti, ale i v soukromí svých domů. Veškerá témata, předměty a stavby týkající se náboženství jsou pro ně nedotknutelné.
Trička bez rukávů a krátké kalhoty nejsou vhodné, naprosto nepřípustné jsou při návštěvě náboženských nebo posvátných míst.
Nejvyšším a nejposvátnějším místem těla je hlava a nejspodnější jsou nohy, tedy nejen fyzicky, ale i duchovně, a z toho vyplývá několik důležitých pravidel.

:yes: Pro nás kozy jsou z hlavy nejposvátnější rohy a taky jazyk.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 26. lis 2018 11:26:33

Koukám, že v těch teplých krajinách není žádný problém postavit si vilu s bazénem....jeden šikulka to zvládne levou zadní...

https://www.youtube.com/watch?v=D2x_t9iz4io

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 26. lis 2018 13:36:40

Alaja píše:Koukám, že v těch teplých krajinách není žádný problém postavit si vilu s bazénem....jeden šikulka to zvládne levou zadní...

https://www.youtube.com/watch?v=D2x_t9iz4io

:meditace:


Hm...Proč mu nestačí se vyráchat v tom potoce? Že by krokodýlové? :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 26. lis 2018 13:58:51

honzam píše:
Nic píše:Tenhle paradox, proč můžu držet zmasakrované dítě v nemocnici za ruku, hladit ho po tváři a prožívat s ním společně štěstí a radost, že bolest mizí a na druhé straně nejsem schopná dívat se na masakr ve filmu, když vím, že to je jen film....

A v čem je zraňující ta moje cesta? Zabíjí neexistující ego.

Není to paradox. Spočívá to v tom, že ve filmu nemůžeš sama masakrovat a zabíjet, tak Ti to nepřináší to užívání si. Nedokážeš ještě sama vidět, že to zmasakrované dítě je blahem, protože se Ti to líbí. Až si to budeš plně uvědomovat a budeš s tím v jednotě, ta Satananda v Srdci se ještě více prohloubí.


Ďáblíku, Tvá představivost Ti zkresluje realitu opravdu ďábelsky, už jsi na tom skoro jako Trini.

Štěstí a radost dětí v nemocnici, kterou poznávám, je stejná, jako štěstí a radost našich dětí u nás doma. Nejspíš je to proto, že děti ještě tolik nelpí na svém egu, tudíž ani na svých zraněních a křivdách a nemají problém radovat se ze života a snadno i být nezávisle na představách minulosti a strachu z budoucnosti šťastné.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 26. lis 2018 14:02:04

honzam píše: Doopravdy mě vnímá jako svůj chutný rohatý oběd.


Ty si rád fandíš, viď?
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 26. lis 2018 14:43:38

Trini píše:
Alaja píše:Koukám, že v těch teplých krajinách není žádný problém postavit si vilu s bazénem....jeden šikulka to zvládne levou zadní...

https://www.youtube.com/watch?v=D2x_t9iz4io

:meditace:


Hm...Proč mu nestačí se vyráchat v tom potoce? Že by krokodýlové? :roll:


Nejspíš stavěl podle zadání.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 26. lis 2018 23:52:04

:D

Tenhle hoch si vybudoval přímo celé hospodářství - dům, altánek, bazén, jezírko, zahradu, kurník, vodní filtr, prasečí chlívek, dlážděné chodníčky, vyrábí si dřevěné uhlí, vápno, cihly.....a to vše vlastníma ruka s kamennými nástroji a s tím, co najde kolem v lese....šikulka.. :srdce:

https://www.youtube.com/watch?v=HR7v0em1JQg
tady si staví bozén na koupání...

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 27. lis 2018 11:50:33

Nic píše:Štěstí a radost dětí v nemocnici, kterou poznávám, je stejná, jako štěstí a radost našich dětí u nás doma. Nejspíš je to proto, že děti ještě tolik nelpí na svém egu, tudíž ani na svých zraněních a křivdách a nemají problém radovat se ze života a snadno i být nezávisle na představách minulosti a strachu z budoucnosti šťastné.

Spíš proto, že děti se neumějí bránit jako dospělí a dají se snáz formovat k obrazu Tvému. Nemají takový problém přijmout cizí vidění světa. Prostě je můžeš snáz "podělat" než člověka, který už má za sebou nějaké životní zkušenosti. Ideální pro indoktrinaci satanismem a narcismem. :thumb:
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 27. lis 2018 11:55:52

Nic píše:
honzam píše: Doopravdy mě vnímá jako svůj chutný rohatý oběd.


Ty si rád fandíš, viď?

Je důležité si fandit za všech okolností, jak jinak bys mohla špinit buddhistického mnicha sobectvím a pýchou. Hlavně je důležité nemyslet na to, co to projektujícím myslím ostatních vypovídá o Tobě.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=354&t=8463&start=120
Jana píše:Třeba vůbec nejde o slávu a věhlasnost, které dosáhl Buddha, třeba spíš naopak jde o pokoru, kdy naše sobectví a pýcha, která něco chce a něco nemá ráda, zmizí.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 27. lis 2018 13:11:42

Nic píše:Je zajímavé, že je možné vidět jako hrozné, když se někde píše o tom, kdo si jak uvědomuje cestu Buddhy,



Ty jsi ho pozvala, aby s tebou a jinými laiky diskutoval o jejich představách, jak to měl Buddha, nebo aby případné zájemce učil svou cestu? Jestli je tam kvůli diskutování, tak ještě moc moudrosti nepobral. Ale po téhle zkušenosti se to jistě změní.
Ty jsi neuvěřitelně krutý sadista v tom, jak druhým vnucuješ svoji nesmyslnou "pravdu". Fakt se nedivím, že jsi byla v pekle. Tolik bezohlednosti a krutého, bezcitného zla se hned tak nepotká.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 27. lis 2018 15:00:34

honzam píše:
Nic píše:Štěstí a radost dětí v nemocnici, kterou poznávám, je stejná, jako štěstí a radost našich dětí u nás doma. Nejspíš je to proto, že děti ještě tolik nelpí na svém egu, tudíž ani na svých zraněních a křivdách a nemají problém radovat se ze života a snadno i být nezávisle na představách minulosti a strachu z budoucnosti šťastné.

Spíš proto, že děti se neumějí bránit jako dospělí a dají se snáz formovat k obrazu Tvému. Nemají takový problém přijmout cizí vidění světa. Prostě je můžeš snáz "podělat" než člověka, který už má za sebou nějaké životní zkušenosti. Ideální pro indoktrinaci satanismem a narcismem. :thumb:


Přirozeností dětí je naštěstí, pokud jsou v láskyplném prostředí, radostný a šťastný stav, nikoliv ďábelsky posedlý sadomasochizmus vyžívající se v nelidském zlu, který by se v nich mohl rozvinout v prostředí bez lásky.
Nic
 
Příspěvky: 1766
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 27. lis 2018 18:47:13

honzam píše:
Nic píše:Štěstí a radost dětí v nemocnici, kterou poznávám, je stejná, jako štěstí a radost našich dětí u nás doma. Nejspíš je to proto, že děti ještě tolik nelpí na svém egu, tudíž ani na svých zraněních a křivdách a nemají problém radovat se ze života a snadno i být nezávisle na představách minulosti a strachu z budoucnosti šťastné.

Spíš proto, že děti se neumějí bránit jako dospělí a dají se snáz formovat k obrazu Tvému. Nemají takový problém přijmout cizí vidění světa. Prostě je můžeš snáz "podělat" než člověka, který už má za sebou nějaké životní zkušenosti. Ideální pro indoktrinaci satanismem a narcismem. :thumb:


Ze zamčeného oddělení se velmi špatně v pyžamu utíká, obzvlášť, když nemůžeš třeba chodit. Pacient se pak holt musí bezmocně podřídit tomu, co se kolem jeho postele a i s ním děje.
Zažila jsem kdysi dávno tento stav nemohoucnosti, kdy jsem si nemohla vybrat toho, kdo mne obslouží a byla jsem zcela odkázána na milost a nemilost nemocničnímu personálu. Třeba - při přesunu z postele na vozík, mne obsluha tak smotala do prostěradla, že mi zlámala čerstvě dorůstající zlomenou kost...
Nebo - vrchní sestra rozhodla, že mi mísu nepřinesou, protože za tři hodiny bude vizita a ona si nepřeje, aby v pokoji zůstala mísa s tentonoc....a prášky pro pacienty nosila zásadně nasypané volně v kapse zástěry....
No a co se týkalo koupání a mytí vlasů, tak od toho mám příbuzné a známé, aby při své návštěvě mne vykoupali a umyli vlasy oni sami....nemocniční personál prý nemá čas se starat o nechodící ležící pacienty...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 29. lis 2018 21:58:39

Tak takhle to bylo...a je....v Barmě s buddhismem.... :D


https://www.ikoktejl.cz/lide/barma-budd ... o-duchove/

...Druhý den brzy ráno nasedám na břehu řeky Izravádí do lodi, která mě odveze do Baganu, starého hlavního města a nejkrásnějšího archeologického naleziště Barmy, kde také v 11. století začala moderní historie víry v náty. V té době zde panoval sjednotitel Barmy, král Anawratha, který chtěl základy své nové říše postavit na doktrínách teravádového buddhismu, přivezeného z dobyté monské říše.

Bojoval s existujícím animismem, vírou v duchy. Když se mu ho ale z lidových tradic vykořenit nepodařilo, rozhodl se jej raději do nového náboženství zařadit. Vybral 36 nejvýznamnějších duchů a ustavil jim jako „šéfa“ Thagyar Min, bytost odvozenou od starého hinduistického boha Indry, který je v buddhistické mytologii podřízený Buddhovi. A tak bylo jasno – Buddha je bůh nejvyšší a náti jsou jeho spirituální pomocníci.

Panteon 37 nejvyšších nátů existuje v Barmě dodnes. Kromě toho jsou ale i tisíce dalších, ochránci chrámů, vesnic, lesů, silnic atd. a prakticky po celé zemi narážíte na jejich svatostánky. Asi nejbizarnější je ale jejich přítomnost přímo na půdě každé buddhistické stupy, nejposvátnější baganský svatostánek Švezigon nevyjímaje. Barmánci se sem přijdou pomodlit, několikrát obkrouží hlavní stupu, a pak spolehlivě zaplují do vedlejšího pavilonu určenému jednomu z nátů.

Mezi nejoblíbenější patří ochránce Bobogyi, který je vždy bez výjimky obklopen hromadami mís s banánem a kokosem a ověšen barevnými šálami. „Proč se lidé chodí modlit k nátům, když mají hned vedle Budhu,“ snažím se zjistit od mé kolegyně Jiji. „Buddha je příliš abstraktní, navíc si lidé myslí, že jej zajímají především budoucí životy. Samozřejmě, modlí se k němu, ale když potřebují pomoct se životem současným, chtějí auto, lepší práci nebo lásku, jdou za náty. Věří, že ti je vyslyší, a když se tak stane, přinesou jim jako díky banány s kokosem. Pokud to bylo opravdu velké přání, musí být kokos pozlacený,“ vysvětluje pravidla obchodu.

....
Ani průběh ceremonie není pro našince zcela pochopitelný. Na pódiu je hned několik médií nat kadaw, silně nalíčených travestitů, kteří se klaní plastovým modlám. V určenou chvíli jeden z nich vstane a tanečními nebo teatrálními pohyby projde uličkou na druhou část místnosti, a pak zase zpět. Podle toho, kterého náta představuje, má nat kadaw rekvizity – meč, kterým mává nad hlavou, peří nebo vějíře bankovek.

Někdy se zastaví na druhé straně uličky a od místních přebere obětiny ve formě mís s banány a kokosem nebo finanční dary. Oblíbenou pasáží je, když drobné bankovky z darovaných peněz rozhazuje zpět mezi diváky, kteří se o ně perou jako malé děti. Sekvence se stále opakuje, nat kadaw tančí z jedné strany na druhou, bere dary, hluk hudby neustává. Zhlédnu tedy několik koleček a přesycena dojmy táhnu Kyaw Mina ven.

„Co to celé znamenalo?“ ptám se už v klidu teplé noci. „Do každého z médií se vtělil jiný nát, lidé jim potom nosili obětiny, aby si je usmířili, podplatili nebo poděkovali za služby, které jim prokázali. Velká část ceremonie je také show, má lidi pobavit, při hudbě si můžou zatancovat, zkrátka, jako bys šla do divadla nebo na cirkus.“ říká Kyaw Min.

„A proč se nátové vtělují zrovna do travestitů?“ „To je nový zvyk. Nátové jsou duchy mužů i žen, takže s travestity je to zkrátka praktičtější, umějí dobře zahrát obě pohlaví. Navíc si takto homosexuálové našli ceněné uplatnění v tradiční společnosti, která by je jinak zařadila až na dno svého žebříčku,“ ještě upřesňuje, když se vracíme do hotelu v Mandalay.
.....


.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pát 30. lis 2018 17:43:27

armin píše:
honzam píše:Já tady naopak píšu o dobrovolném zatracení a vydání sebe sama mučení a utrpení. Něco jako nastavení druhé tváře z lásky, ale dotažené až k přijetí Ďábla na poušti jako Ďábla. Pro mě samotného to má hlavně význam překročení systému cukru a biče, na kterém funguje živá bytost v této realitě. Je to můj způsob překročení té role podmíněné blahem a utrpením.


Tohle je součástí praxe jedné z tibetských tajných nauk tantrických "Stezka mystické oběti" - Joga podrobení nižsího já.




Cituji:

PHAT!
26. Vy, duchové osmi řádů sansarického a nesansarického
bytí,
vy elementální bytosti nelidské,
vy zlé škodolibé voje masožravých šotků,
kteří svádíte zbožné na falešnou stopu.
Natažená lidská kůže pokrývající všechen prostor
je naplněna masem, kostmi a krví oběti.
Slabochem bych byl, kdybych pomyslil,
že je to „moje“ a že jsem to „já“.
Nevděčníky pak vy, kdybyste si nedopřáli té oběti.
Pospěšte si a zhltněte ji syrovou,
nebo chcete-li, v klidu uvařenou a jezte ji kus po kusu
a nenechte ani drobeček.


:cooking: :cooking: :cooking:

Při červené obětní hostině patři na sebe jako na hněvivou
černou bohyni,
stáhni si svou kůži, zbytky osobnosti, a rozprostři ji,
až pokryje vesmír trojnásobného prázdna.
K tomu shromáždi své kosti a svou krev,
takže se tvá kůže bude podobat jatečnímu špalku.


Při černé obětní hostině spatřuj,
jako by se v tobě hromadily vlastní i cizí nemoci, zlomyslnost,
hříchy a utrpení všeho druhu,
dílo zlých démonů od pradávných dob,
jako bys zlou karmu podobnou černým mračnům sál
do těla,
jež požíráno genii a démony se proměňuje v čerň jejich
těl.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 30. lis 2018 21:21:08

Armine, tohle mě nijak neoslovuje. Nelibuji si v takových zvrácenostech.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pát 30. lis 2018 21:44:37

honzam píše:Armine, tohle mě nijak neoslovuje. Nelibuji si v takových zvrácenostech.

Jako zvrácenost se to jeví tobě. Zkrátka chceš "překročit", ale nechceš se opravdu vzdát ega. Ego chce překročit aby bylo ...?
Zkrátka jednota s Ďáblem pro ještě větší blaho a moudrost ega :lol:
To je právě to Ďáblovo pokušení, kterému se ti nechce odolat, když je tak svůdné. A proto ti ten had vylézá z plexu solaris.

A v čem si teda vlastně ty libuješ? V tom rodění? A proč? K čemu je takové imaginární rodění dobré pro tebe nebo pro kohokoliv jiného?

Ale jak se říká - Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění... :clock:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 30. lis 2018 22:33:01

Ego chtělo překročit sebe sama, aby mohlo udělat pro jiná ega víc než obyčejné lidské ego. To jsem ale před 11 lety, když jsem omylem odevzdal své vědomí Ďáblu, nevěděl. Souhlasil jsem s tím, že zaniknu a moje tělo bude vést nějaká vyšší síla lépe tak, že bude schopné pomáhat druhým víc, než bych kdy já sám mohl dokázat. Nevěděl jsem, že Ti "ostatní" jsou ega a ta síla je ďábelská, a že se z toho odevzdaného těla stane zdroj dalších eg.

Takové rození je dobré pro ta ega, že mohou existovat a musím přiznat, že si libuji v tom, že z mého ega vznikají další jako moje děti. Libuji si také v té volné lásce mezi stejnými bytostmi, kde každá může být matkou i otcem. Jinak ten had vylézající ze solar plexu jsem já na tělesné úrovní, jako jsem dřív byl lidským tvarem. :D

Neřekl bych, že tomu nechci odolat. Spíš se mi nechce to odmítat, protože to z pozice zdroje eg považuji za prospěšné a naopak klasické duchovní nauky za šílenosti proti přirozenému řádu věcí. Mé existenci dává smysl, když se ze mě narodí co nejvíc eg.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník