Duchovní cesta

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » stř 29. črc 2020 22:52:35

Tohle povídání a snaha o učení, promiň armine, mi připomíná román od Bulgakova Mistr a Markétka.
Kdysi mi ho doporučil jáčko k přečtení.
Bichle jak hrom a taky jsem knihu dost dlouho sháněla, než se ke mně dostala.
Přečetla jsem ji celou, až se tomu dnes divím.
Šíííílený příběh, šííílený...

Ale!
Skončil hepiendem (nebo jak se to píše).
Prozřením.
Smířením...

I ptala jsem se jáčka, no neptala, spíše jsem konstatoval, bože, proč to všechno k prožití, když!!!!!

Když je to tak jednoduché. Prosté....

Odpověděl mi něco v tom smyslu, že je to třeba všechno si odžít, aby se to nakonec vyjevilo ve své pravé podstatě. Pravdě.

Pravda je jednoduchá...

Brou, dobrou ♥
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 30. črc 2020 10:49:59

Eva Nada píše:Tohle povídání a snaha o učení, promiň armine, mi připomíná román od Bulgakova Mistr a Markétka.


O učení se nesnažím. zkrátka mi to někdy ujede, když se zapomenu a soudím podle sebe, kdy já jsem a jsem byl vždy vděčný za každou dobrou radu či upozornění či upřímné vyjádření.
Skutečnost je ale taková, že většině lidí nějaké rady či upozornění vadí, protože mají nejspíš dojem, že se dotyčný nad ně povyšuje.
Tenhle problém jsem nikdy neměl.

A tak si to, jak si psala, většina lidí raději pos.... sami než podle někoho druhého.

A asi to tak má být, aby si to svoje prožili a prošli tím čím musí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 30. črc 2020 11:14:10

armin píše:
Eva Nada píše:Tohle povídání a snaha o učení, promiň armine, mi připomíná román od Bulgakova Mistr a Markétka.


O učení se nesnažím. zkrátka mi to někdy ujede, když se zapomenu a soudím podle sebe, kdy já jsem a jsem byl vždy vděčný za každou dobrou radu či upozornění či upřímné vyjádření.
Skutečnost je ale taková, že většině lidí nějaké rady či upozornění vadí, protože mají nejspíš dojem, že se dotyčný nad ně povyšuje.
Tenhle problém jsem nikdy neměl.

A tak si to, jak si psala, většina lidí raději pos.... sami než podle někoho druhého.

A asi to tak má být, aby si to svoje prožili a prošli tím čím musí.

Víš, ono se to "učení" taky musí udít v "připraveném" prostředí, tak jako to setkání s tím pravým, s tou pravou, musí být nastoleno to správné prostředí, aby k takovému setkání došlo, protože to musí být setkání hlavně a především na úrovní duší, srdcí, jinak to prostě není to plnohodnotné, přínosné nebo jak bych to nazvala, setkání..., tzn. připravenost prostředí je připraveností na obou stranách, vyladění frekvencí, vln....
Otevřeností na obou stranách, připraveností, pak se děje opravdu požehnaná výměna.... Setkání...

Ty jsi pro tu OTEVŘENOST neudělal nic. Stále zůstáváš v anonymitě, o svém životě, vnitřních pohnutkách nepíšeš nic, jen tu hážeš jakési citace, což působí skutečně jako kalkul = CHTÍT učit, CHTÍT předat atd. Ale skutek utek, tak se to prostě neděje a nemůže dít, ta skutečná výměna, chceš-li pomoc, je to agresivní a zbytečné.
A mysli si, co chceš, o mě, o komkoli, nepomáháš, ani té maríči jsi svým vysvětlováním a tlačením nepomohl, a vlastně nikomu, když posoudím jen okruh lidí, s kterými se potkáváme tady v diskuzi...

Někdy méně je více...

Máš zavřené srdce. Proto to tak je. Nevím, kde se u tebe stala chyba, v uvozovkách, je to teď takové jaké to je, čeho se bojíš tím, že by ses otevřel.

Odhalil. A to doslova.

Mluva srdce je jiná, než mluva jen hlavy... Může mi to být líto, ale to je tak všechno, co můžu...

Nejlépe o tom, co teď k tobě píšu, vypráví příběh o Kukurípovi, tož třeba taky jednou zapějí andělé v nebesích aleluja :-)

http://www.lampa.cz/povidky/milacek.html


:yellowflower: :give_flower:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 30. črc 2020 14:35:38

Eva Nada píše:Někdy méně je více...

Nevím proč, ale nějak jsem ho přecenila.
Asi jsem si myslela, že on, jako mužskej, má mozek bystřejší a i paměť lepší než i ta nejlepší ženská. Ale skutek utek... :donknow:
A to si ještě o něm myslím jen tu nejlepší z dalších možností......kdybych jen trochu slevila, tak bych použila taková slova, jako ignorant...ecetera.... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 30. črc 2020 15:12:21

I ty, Brute? :)

No bystrejsi mozek a lepší paměť, čoveče, nevím, jestli to je to, co bych si nejvíce cenila ;) :lol:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 30. črc 2020 15:29:03

Eva Nada píše:I ty, Brute? :)

No bystrejsi mozek a lepší paměť, čoveče, nevím, jestli to je to, co bych si nejvíce cenila ;) :lol:


To víš, i průměrně bystrý mozek a aspoň trochu slušná paměť, přece pochopí, že šlape vedle, dřív, než příspěvek odešle...a to pak má ještě možnost ho okamžitě stornovat..... :lol:
A nebo upravit... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 30. črc 2020 15:46:16

Možná, že zase jen zkouší ty své provokace. :donknow:

Měl možnost normálně odpovědět, kam to vlastně až došel, co tam našel. Ale nabízet mi ke čtení zrovna tibetskou knihu mrtvých, notabene, když ví, že jsem ji musela číst už mockrát, než jsem ji tu uveřejnila a on sám k tomu pak dodal další doplnění...to je fakt už známka toho, že se mu nějak zhoršila paměť. Měl by si zajít do nějaké té biolékárny a koupit si tam pilulky s jinanem dvoulaločným (ginko biloba) . Na posílení paměti. V Praze bývala jedna taková lékárna i na Smícháči, manželovy rodiče si tam ty pilulky také kupovali...
:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod honzam » čtv 30. črc 2020 17:03:55

armin píše:
Eva Nada píše:Tohle povídání a snaha o učení, promiň armine, mi připomíná román od Bulgakova Mistr a Markétka.


O učení se nesnažím. zkrátka mi to někdy ujede, když se zapomenu a soudím podle sebe, kdy já jsem a jsem byl vždy vděčný za každou dobrou radu či upozornění či upřímné vyjádření.
Skutečnost je ale taková, že většině lidí nějaké rady či upozornění vadí, protože mají nejspíš dojem, že se dotyčný nad ně povyšuje.
Tenhle problém jsem nikdy neměl.

A tak si to, jak si psala, většina lidí raději pos.... sami než podle někoho druhého.

A asi to tak má být, aby si to svoje prožili a prošli tím čím musí.

Je to páchání dobra. Ostatním pak vadí, že je obtěžuješ jako nějaký Jehovista, který podle sebe ví, co je pro ostatní to správné. Spíš tou nevyžádanou nevhodnou radou snižuješ sám sebe.
Můžeš napsat neutrálně: "Tak si to většina lidí zařídí podle sebe, a tak to má být." Tím bys sám sebe nesnižoval.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 30. črc 2020 17:24:48

armin píše:
To je v pohodě. Co jsi "udělala" to jsi "udělala" a teď už je před tebou zásadní změna a k tomu je dobré si ještě přečíst a pochopit Bardo Thedol.
Abys věděla, do čeho jdeš. :)
Tedy jestli ti mohu něco poradit.


Takže znovu, po x-té.....oblast dévů už mám za sebou (buddhistické nebe Tušita) ....odtud jsem se na zem zpět inkarnovala, abych našla savikalpu a nirvikalpu....a pak možná skončím v tom zlatém světle nirvikalpy, i když Bardo Thedol nabízí jako nejvyšší dosažení pouze bezbarvé světlo savikalpy... :P ...všimsisi toho?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 30. črc 2020 18:08:10

Alaja píše:
armin píše:
To je v pohodě. Co jsi "udělala" to jsi "udělala" a teď už je před tebou zásadní změna a k tomu je dobré si ještě přečíst a pochopit Bardo Thedol.
Abys věděla, do čeho jdeš. :)
Tedy jestli ti mohu něco poradit.


Takže znovu, po x-té.....oblast dévů už mám za sebou (buddhistické nebe Tušita) ....odtud jsem se na zem zpět inkarnovala, abych našla savikalpu a nirvikalpu....a pak možná skončím v tom zlatém světle nirvikalpy, i když Bardo Thedol nabízí jako nejvyšší dosažení pouze bezbarvé světlo savikalpy... :P ...všimsisi toho?


Přečetla, opsala, ale ještě úplně nepochopila.
Všude sleduješ jenom světla, samadhi. A pro samá světla a samadhi nevidíš, o čem to vlastně je. Takový mám z tebe dojem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 30. črc 2020 18:18:02

armin píše:Přečetla, opsala, ale ještě úplně nepochopila.
Všude sleduješ jenom světla, samadhi. A pro samá světla a samadhi nevidíš, o čem to vlastně je. Takový mám z tebe dojem.


Rád podléháš dojmologii? :lol:

Také, jako ty, nepíšu o všem, co vím... :P Nikoho tu neučím, tak není třeba o tom psát... Ale kdo má oči, tak si ty kousky, co už jsem sem tam za ty roky utrousila, přečetl. Kdo si všímá i pamatuje...a má nějaké ty zkušenosti, tak už si něco z toho poskládal. Ale ty, jak už si mnozí všimli, se zajímáš jen a jen o sebe....takže na tvém dojmu ze mne mi tudíž pramálo záleží... :lol: ...ostatně, jak dáváš všem najevo, tak nikdo z těch, co tu píší, ti přece nesahá ani po tvé kotníčky...natož ke kolenům... :church:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 30. črc 2020 18:19:41

Ještě že nevím, co to je to samanti a sarvi a nirva kalpa, nebo jak se to říká :-)

Míla říkala takovou jednu pravdu, že přímý člověk jde vždy přímo...., toho si nejvíce vážím na lidech. I když a právě když něco vidí jinak než někdo jiný, tak to = tak se vyjadřuje, jak to on cítí, vidí, vnímá. Tak se sebevyjadřuje Alaja (jakési světla mi nic neříká, natož jejich pozorování, atd.), Honzam, vostál, Jana. Jsou čitelní. Jednoznační.

Ty armine buď provokuješ, záměrně, nebo poučuješ... To není přímé jednání...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 30. črc 2020 18:23:08

honzam píše:Je to páchání dobra. Ostatním pak vadí, že je obtěžuješ jako nějaký Jehovista, který podle sebe ví, co je pro ostatní to správné. Spíš tou nevyžádanou nevhodnou radou snižuješ sám sebe.
Můžeš napsat neutrálně: "Tak si to většina lidí zařídí podle sebe, a tak to má být." Tím bys sám sebe nesnižoval.


Snižování se nebo zvyšování se v očích druhých mi nevadí ani mi nijak neškodí. To je problém těch, kteří jsou na tohle nastražení, poměřují, protože je to odvádí od věcnosti ve sděleních.
Třeba Vostál mi často radí abych šel do pr.... a vůbec mi to nevadí, ani se tím můj pohled na něj nemění.

Dokonce mi ani nevadí Jehovisti, které jsi zmínil, když u nás zazvoní. Chápu je a mám je rád stejně jako všechny ostatní lidi.
Tobě jehovisti vadí? Ruší tě z něčeho? Nebo v čem je problém?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 30. črc 2020 18:37:12

Alaja píše:
Rád podléháš dojmologii? :lol:

Také, jako ty, nepíšu o všem, co vím... :P Nikoho tu neučím, tak není třeba o tom psát... Ale kdo má oči, tak si ty kousky, co už jsem sem tam za ty roky utrousila, přečetl. Kdo si všímá i pamatuje...a má nějaké ty zkušenosti, tak už si něco z toho poskládal. Ale ty, jak už si mnozí všimli, se zajímáš jen a jen o sebe....takže na tvém dojmu ze mne mi tudíž pramálo záleží... :lol: ...ostatně, jak dáváš všem najevo, tak nikdo z těch, co tu píší, ti přece nesahá ani po tvé kotníčky...natož ke kolenům... :church:


Dojmologii nepodléhám, ale dojmy mám. A píšu co mne zrovna napadne i jaký mám třeba dojem. Nic tím nesleduji ani se tím o nic nesnažím.
Ani se s nikým nepoměřuji.
Ale hodně lidí to na mně vidí - a co to tedy vidí, když to ve mně není? No asi soudí podle sebe, podobně jako já. Proto jsem takový optimista :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 30. črc 2020 18:43:13

Pokud má někdo problém a zároveň pokoru si to přiznat a přiznat si, že potřebuje pomoci, tak se pokusím pomoci.

No zkrátka ty se umíš decentně a mile ptát. :happy:
Ale abych neodpovídal jenom já.
Takže jak to máš ty. Tvoje cesta vede dál?
Když upřímně odpovíš, odpovím i na další tvoje otázky.

O učení se nesnažím. zkrátka mi to někdy ujede, když se zapomenu a soudím podle sebe, kdy já jsem a jsem byl vždy vděčný za každou dobrou radu či upozornění či upřímné vyjádření.
Skutečnost je ale taková, že většině lidí nějaké rady či upozornění vadí, protože mají nejspíš dojem, že se dotyčný nad ně povyšuje.
Tenhle problém jsem nikdy neměl.

A tak si to, jak si psala, většina lidí raději pos.... sami než podle někoho druhého.

A asi to tak má být, aby si to svoje prožili a prošli tím čím musí.

Dojmologii nepodléhám, ale dojmy mám. A píšu co mne zrovna napadne i jaký mám třeba dojem. Nic tím nesleduji ani se tím o nic nesnažím.
Ani se s nikým nepoměřuji.
Ale hodně lidí to na mně vidí - a co to tedy vidí, když to ve mně není? No asi soudí podle sebe, podobně jako já. Proto jsem takový optimista

Co tedy vidí, když to ve mně není?

Co tedy vidí, když to ve mně není?

Co tedy vidí, když to ve mně není?

Když to ve mně není.

Když to ve mně není.

Když to ve mně není.

Když to ve mně není.

Jak si můžeš být tak jistý, že v tobě není demagogie, arogance, duchovní pýcha?????????????????????????????????????????????????????????

Bože, ty to vidíš! :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Eva Nada za tento příspěvek:
Trini

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 30. črc 2020 18:45:43

Eva Nada píše:
Ty armine buď provokuješ, záměrně, nebo poučuješ... To není přímé jednání...


Provokuji, poučuji a kdo ví co ještě, ale ne záměrně. Zkrátka co mne zrovna napadne, to napíšu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Alaja » čtv 30. črc 2020 18:46:15

armin píše:
Alaja píše:
Rád podléháš dojmologii? :lol:

Také, jako ty, nepíšu o všem, co vím... :P Nikoho tu neučím, tak není třeba o tom psát... Ale kdo má oči, tak si ty kousky, co už jsem sem tam za ty roky utrousila, přečetl. Kdo si všímá i pamatuje...a má nějaké ty zkušenosti, tak už si něco z toho poskládal. Ale ty, jak už si mnozí všimli, se zajímáš jen a jen o sebe....takže na tvém dojmu ze mne mi tudíž pramálo záleží... :lol: ...ostatně, jak dáváš všem najevo, tak nikdo z těch, co tu píší, ti přece nesahá ani po tvé kotníčky...natož ke kolenům... :church:


Dojmologii nepodléhám, ale dojmy mám. A píšu co mne zrovna napadne i jaký mám třeba dojem. Nic tím nesleduji ani se tím o nic nesnažím.
Ani se s nikým nepoměřuji.
Ale hodně lidí to na mně vidí - a co to tedy vidí, když to ve mně není? No asi soudí podle sebe, podobně jako já. Proto jsem takový optimista :)


Domnívala jsem se, že to, že když se chci s někým bavit o těch duchovňáckých vjěcech, tak se sluší mu nabídnout něco ze svých zkušeností a na oplátku že bych mohla uslyšet či si přečíst, zase ty jeho. To abychom se mohli dál na něčem domluvit. Jo...a bourá to zábrany, ostych... Zatím mi to tak fungovalo - až na pár případů. Tebe, Janu..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 30. črc 2020 18:52:34

Nenabídne, bo nemá co!!!!

Na přímou otázku napíše, ať mu nejdříve co nejopravdověji odpovíš ty, a pak možná napíše i on :-)

To mi připomnělo hru u malých dětí, kluka a holčičky: "Ukaž mi to". "Ne, až ty mi to ukážeš" :-)

Nooo, obvykle pak následovalo rychlé sundání kalhotek, trenýrek, údivné koukání a bylo :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod Eva Nada » čtv 30. črc 2020 18:54:14

Ájo, jen popichuje. :-)

Co už, v jeho věku :D :ahoj2:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Duchovní cesta

Příspěvekod armin » čtv 30. črc 2020 18:54:51

Eva Nada píše:Jak si můžeš být tak jistý, že v tobě není demagogie, arogance, duchovní pýcha?????????????????????????????????????????????????????????


K čemu by mně (nebo skrze mne druhým) byla demagogie, arogance, duchovní pýcha?
Já nemám nějaký mindrák, který bych si tím snad potřeboval hojit. Nebo nějaký vidíš?
Já zkrátka píšu, co mne zrovna napadne a nic tím nesleduji.
Proč bych tím vším něco sledoval? Abych nějak vypadal? Nebo proč???
Ty bys to mohla vědět (třeba podle sebe), mne zatím žádný důvod nenapadá, proč bych něco takového dělal nebo se o něco takového snažil.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků