Můžete si vždy vybrat

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 19. kvě 2024 10:19:22

Místní básnířka mi na to řekla - síla kořenů... Ale je dost bláznivá. Myslím že mě chtěla jen polychotit... nevím co to bylo, možná síla kořenů... :-)
Naposledy upravil Jářek dne ned 19. kvě 2024 10:51:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » ned 19. kvě 2024 10:30:36

Salmo1cz píše:U té Jany to bylo trochu jinak a vzniklo to po úmrtí její maminky.Prostě tam byla snaha se s tím nějak vyrovnat.
Což ale nemůže být návod obecný.

A kdy se to stalo dodovi? :D
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » ned 19. kvě 2024 10:50:31

Jářek píše:
Salmo1cz píše:Paní, která zařizuje pohřby se mi svěřila, že po úmrtí manžela musela k psychiatrovi.Já jsem se zeptal na důvod.Já jsem si s ním dál povídala.Prostě ta obranná reakce může být všelijaká.
Nicméně paní jsem uklidnil.Já si také povídám s kytkama a šnekama když pleju zahrádku, no a co mám se snad zout.:ahoj:

Jednou jsem na čundru viděl Salmo, nejsi ty Samuel, kouli.. nad smrky. Ale měsíček to nebyl. Co to bylo? Jasná velká koule.

A třeba mi i řekneš, když jsem se o vánocích v rodné vísce topil v řece pod ledem. Co mi podepřelo nohy??? Nebylo tam nic, jen asi dva metry.

To já nevím.Tyhle věci se stávají.Na druhou stranu můj bratranec se pod ledem utopil a nic mu nohy nepodepřelo, bylo mu 7 let.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 19. kvě 2024 10:53:35

Salmo1cz píše:
Jářek píše:
Salmo1cz píše:Paní, která zařizuje pohřby se mi svěřila, že po úmrtí manžela musela k psychiatrovi.Já jsem se zeptal na důvod.Já jsem si s ním dál povídala.Prostě ta obranná reakce může být všelijaká.
Nicméně paní jsem uklidnil.Já si také povídám s kytkama a šnekama když pleju zahrádku, no a co mám se snad zout.:ahoj:

Jednou jsem na čundru viděl Salmo, nejsi ty Samuel, kouli.. nad smrky. Ale měsíček to nebyl. Co to bylo? Jasná velká koule.

A třeba mi i řekneš, když jsem se o vánocích v rodné vísce topil v řece pod ledem. Co mi podepřelo nohy??? Nebylo tam nic, jen asi dva metry.

To já nevím.Tyhle věci se stávají.Na druhou stranu můj bratranec se pod ledem utopil a nic mu nohy nepodepřelo, bylo mu 7 let.

No mě bylo asi 10... mnoho divných věcí.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » ned 19. kvě 2024 11:12:47

Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:U té Jany to bylo trochu jinak a vzniklo to po úmrtí její maminky.Prostě tam byla snaha se s tím nějak vyrovnat.
Což ale nemůže být návod obecný.

A kdy se to stalo dodovi? :D



Stalo se mu to, když se stal fanatikem. A je přeci lepší mít svého vůdce, než myslet sám za sebe :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » ned 19. kvě 2024 11:13:24

Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:U té Jany to bylo trochu jinak a vzniklo to po úmrtí její maminky.Prostě tam byla snaha se s tím nějak vyrovnat.
Což ale nemůže být návod obecný.

A kdy se to stalo dodovi? :D

Pod palbou citátů podlehne ledaskdo, nehledě na to, že probuzení to tak říkají a fertig. :D
Na to stačí jednoduchá otázka, alespoň mě.
K čemu je pak takový Boží den.? *** :cat:
?
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 19. kvě 2024 11:18:18

Paradoxy píše:
Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:U té Jany to bylo trochu jinak a vzniklo to po úmrtí její maminky.Prostě tam byla snaha se s tím nějak vyrovnat.
Což ale nemůže být návod obecný.

A kdy se to stalo dodovi? :D



Stalo se mu to, když se stal fanatikem. A je přeci lepší mít svého vůdce, než myslet sám za sebe :)

Nevím, něco mi tam s tím Dodem nehraje. On je jinak dobrej kluk. Asi tak dobrej, že když vidí útok, jde bránit.
Jenže už nevidí, že ten "útok" byla protiofenzíva... A o jeho cestě já nic nevím, snad že často vzpomíná Buddhu...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » ned 19. kvě 2024 11:36:24

Tak Jana snad taky nikoho nevraždí, jen si myslí, že je probuzená. No a Dodo se v ní asi vidí, to je celý.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Salmo1cz » ned 19. kvě 2024 11:36:47

Buddha duši nenašel, takže tu nikdo není.Fertig.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » ned 19. kvě 2024 11:42:17

Jářek píše:No je to "stav" mezi stavy (když to popsat). Pozoruješ všechna vnitřní hnutí, myšlenka, pocit, představa, vjem, vzpomínka, poznatek.... a takto je identifikuješ, třeba idea, jak meditovat - hle idea - a ona zmizí.. takto po chvíli z mysli zmizí všechny vnímatelné objekty (ani - ani) a pozornost už nemá, co identifikovat. Spočine...
:-)

Jářek píše:A tehdy, ten nejjemnější pocit, co vyvstane, je "já jsem" a provází ho velká radost, čistá síla, láska... ale ani to ještě není úplné, TO nezrozené, o čem se rády vedou ty hašteřivé diskuze... :-)

Takže je to stav, který učí Jana - otočit se zády ke světu a spočinout v Hakuna Matata.

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » ned 19. kvě 2024 11:43:50

Paradoxy píše:
Eva Nada píše:
Salmo1cz píše:U té Jany to bylo trochu jinak a vzniklo to po úmrtí její maminky.Prostě tam byla snaha se s tím nějak vyrovnat.
Což ale nemůže být návod obecný.

A kdy se to stalo dodovi? :D



Stalo se mu to, když se stal fanatikem. A je přeci lepší mít svého vůdce, než myslet sám za sebe :)

Taky to tak vidím. Je lepší uvěřit nějaké víře (jedno jaké), v případě doda tuším je to buddhismus, kde to máš nalajnovaný a hotovo a toho se držíš jak houno košule.

Proto mi tehdy kamarád, když jsem se měla osobně setkat s mladým, zaníceným klučinou, který tehdy ujížděl na učení Lama Ole Nydahla, doslova ho žral, mě varoval: pozor, ať mu neublížíš. Tehdy jsem moc nechápala, co tím chce říct, časem jsem pochopila. Já neřízená střela a jakési učení kohosi :-)

Ale teď vážně.
Podle mě je vždy nejlepší vyhmátnout si KOŘEN. Co je kořenem toho, že vzniká, objeví se následek (toho výsledku si asi všimneme nejdříve) a co bylo příčinou vzniku toho následku.
Tedy rozpoznat od sebe následek a příčinu a snažit se pochopit kořen problému. A platí to úplně u všeho - jak u nemoci, tak u války, tak existence fanatismu, atd.

Uvedu příklad. Já jsem přes ty příběhy.
Mám švagrovou, které 21-letá dcera úmyslně spáchala sebevraždu, nevyrovnala se s odchodem svého přítele, který po havárce na motorce ji zemřel v náručí. Do roka a půl šla dobrovolně za ním.
Rodina švagrové je silně věřící, mají to dané rodem, všechny děti "musely" chodit do kostela, na mše atd.
Pohřeb neteře byl samozřejmě také v kostele. Co na pohřbu říkal kněz, to se mi nesouhlasem prčilo všechno peří na těle. Mluvil o hříchu, který spáchala, jen Bůh dal, Bůh může vzít a takové řeči.
Nicméně tito silní křesťané, věřící, v tom žijí celý život, v takové víře, že jen Bůh, boží království tě může spasit atd., spytuj své hříchy, neprotiv se jeho vůli, jinak budeš potrestán boží vůlí atd.

Neberu jim to a jsem ta poslední, která by jim jejich víru, pokud jim pomáhá a žijí tím celý svůj život, tak, jako jí žili jejich rodiče a rodiče jejich rodičů....., mu věřím, že t útěcha v Boha všemohoucího v tomto případě rodině neteře hodně pomohla a pomáhá, protože to musí být velice, velice těžké se s tím nějak vyrovnat a žít dál...

Ale co tím chci říci a teď se vrátím k tomu fanatismu, aby mi někdo týden co týden klepal na dveře a zval mě do kostela, kde jedině je ta správná víra, boží království, boží láska, tak bych s ním brzy vyběhla.

O to se jedná...

Ctít cestu každého, každý máme něco za sebou i z životů minulých a většina i před sebou, každá cesta je jedinečná a jen duše ví, proč zrovna si takovou vybrala, i takové rodiče, takové zkušenosti...

Ale prosím, jen ji necpěme násilím dalším, kteří jdou očividně trošku jinou cestičkou...

Pěknou neděli, jdu si pilovat nehty, pak oběd, pak cosi popracuji, pak asi nějaký ten seriál a potoooooom hodina noční, kterou mám jen a jen pro sebe a svou duši - hudba ♥
Naposledy upravil Eva Nada dne ned 19. kvě 2024 11:48:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » ned 19. kvě 2024 11:47:49

Salmo1cz píše:Paní, která zařizuje pohřby se mi svěřila, že po úmrtí manžela musela k psychiatrovi.Já jsem se zeptal na důvod.Já jsem si s ním dál povídala.Prostě ta obranná reakce může být všelijaká.
Nicméně paní jsem uklidnil.Já si také povídám s kytkama a šnekama když pleju zahrádku, no a co mám se snad zout.:ahoj:


Včera jsme se zrovna nasmáli navečer, když jsme grilovali. Muž mi říkal, jestli mě slyšej na zahrádce sousedi, tak mě musejí mít za magora. To je furt Amálie nelez mi do síťky, Amálko pocem, tady je hezká pampeliška...já si tam totiž vykopala jezírko a v něm je stará vodní želva, kterou dotáhnul od rybníka. Jenže to jezírko není vidět, protože je mezi zeleninovýma záhonkama.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 19. kvě 2024 11:52:32

honzam píše:
Jářek píše:No je to "stav" mezi stavy (když to popsat). Pozoruješ všechna vnitřní hnutí, myšlenka, pocit, představa, vjem, vzpomínka, poznatek.... a takto je identifikuješ, třeba idea, jak meditovat - hle idea - a ona zmizí.. takto po chvíli z mysli zmizí všechny vnímatelné objekty (ani - ani) a pozornost už nemá, co identifikovat. Spočine...
:-)

Jářek píše:A tehdy, ten nejjemnější pocit, co vyvstane, je "já jsem" a provází ho velká radost, čistá síla, láska... ale ani to ještě není úplné, TO nezrozené, o čem se rády vedou ty hašteřivé diskuze... :-)

Takže je to stav, který učí Jana - otočit se zády ke světu a spočinout v Hakuna Matata.


To vůbec ne, řek jsem že to ještě není celé. A nevím kdo se toho dotkl. A odevzdal i to "jsem".
Prostě, nezáleží ti na sobě vs universum.
A i když na tom někomu záleží, konec bude vždy stejný. Ani hadi, draci, a kočky, tu nebyly věčně, a nebudou zas, a místama budou.
Věčnost je pojem - který podceňujeme.

No tak já se jdu podívat na tu Trojku. Dnes to stihnu. :-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » ned 19. kvě 2024 12:01:47

Stalo se mu to, když se stal fanatikem. A je přeci lepší mít svého vůdce, než myslet sám za sebe :)[/quote]
Taky to tak vidím. Je lepší uvěřit nějaké víře (jedno jaké), v případě doda tuším je to buddhismus, kde to máš nalajnovaný a hotovo a toho se držíš jak houno košule.

Proto mi tehdy kamarád, když jsem se měla osobně setkat s mladým, zaníceným klučinou, který tehdy ujížděl na učení Lama Ole Nydahla, doslova ho žral, mě varoval: pozor, ať mu neublížíš. Tehdy jsem moc nechápala, co tím chce říct, časem jsem pochopila. Já neřízená střela a jakési učení kohosi :-)

Ale teď vážně.
Podle mě je vždy nejlepší vyhmátnout si KOŘEN. Co je kořenem toho, že vzniká, objeví se následek (toho výsledku si asi všimneme nejdříve) a co bylo příčinou vzniku toho následku.
Tedy rozpoznat od sebe následek a příčinu a snažit se pochopit kořen problému. A platí to úplně u všeho - jak u nemoci, tak u války, tak existence fanatismu, atd.

Uvedu příklad. Já jsem přes ty příběhy.
Mám švagrovou, které 21-letá dcera úmyslně spáchala sebevraždu, nevyrovnala se s odchodem svého přítele, který po havárce na motorce ji zemřel v náručí. Do roka a půl šla dobrovolně za ním.
Rodina švagrové je silně věřící, mají to dané rodem, všechny děti "musely" chodit do kostela, na mše atd.
Pohřeb neteře byl samozřejmě také v kostele. Co na pohřbu říkal kněz, to se mi nesouhlasem prčilo všechno peří na těle. Mluvil o hříchu, který spáchala, jen Bůh dal, Bůh může vzít a takové řeči.
Nicméně tito silní křesťané, věřící, v tom žijí celý život, v takové víře, že jen Bůh, boží království tě může spasit atd., spytuj své hříchy, neprotiv se jeho vůli, jinak budeš potrestán boží vůlí atd.

Neberu jim to a jsem ta poslední, která by jim jejich víru, pokud jim pomáhá a žijí tím celý svůj život, tak, jako jí žili jejich rodiče a rodiče jejich rodičů....., mu věřím, že t útěcha v Boha všemohoucího v tomto případě rodině neteře hodně pomohla a pomáhá, protože to musí být velice, velice těžké se s tím nějak vyrovnat a žít dál...

Ale co tím chci říci a teď se vrátím k tomu fanatismu, aby mi někdo týden co týden klepal na dveře a zval mě do kostela, kde jedině je ta správná víra, boží království, boží láska, tak bych s ním brzy vyběhla.

O to se jedná...

Ctít cestu každého, každý máme něco za sebou i z životů minulých a většina i před sebou, každá cesta je jedinečná a jen duše ví, proč zrovna si takovou vybrala, i takové rodiče, takové zkušenosti...

Ale prosím, jen ji necpěme násilím dalším, kteří jdou očividně trošku jinou cestičkou...

Pěknou neděli, jdu si pilovat nehty, pak oběd, pak cosi popracuji, pak asi nějaký ten seriál a potoooooom hodina noční, kterou mám jen a jen pro sebe a svou duši - hudba ♥[/quote]

Né že bych někoho chtěla citovat, ale už to tu bylo řečeno- nejde kuřátku sloupnout skořápku předčasně. Proto se Janě ale děje furt to samý, že se proti ní ostatní staví. Bohužel si ona myslí, že je to tím, že probuzenému málokdo rozumí. Jenže ono je to spíš naopak, probuzený rozumí právě kdečemu. Užij si hudbu Evi :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod honzam » ned 19. kvě 2024 12:05:48

Jářek píše:To vůbec ne, řek jsem že to ještě není celé. A nevím kdo se toho dotkl. A odevzdal i to "jsem".

Ale ano, "TO" je synonymem pro adoraci blažených stavů a popírání existence světa. Nezrozená je jen Pravda sama o sobě bez obsahu a nepodmíněná začátkem nebo koncem a tím, co v mysli mizí nebo se objevuje. Pravda je nepodmíněná lidskou duší a vědomím. Kdo se pro Pravdu obětuje, bude mít věčnou smrt a už se znovu nenarodí.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 19. kvě 2024 12:06:41

"jdu si pilovat nehty"

a k čemu to je dobrý?
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » ned 19. kvě 2024 12:07:21

Dííky, to si určitě užiju, akorát s tím odpolednem je to všechno jinak.
Teď volal syn, přijedou s vnukem a pejsekem a že bychom mohli grilovat, tak honeeeeem aspoň ty nehty :-)
:ahoj2:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Eva Nada » ned 19. kvě 2024 12:08:55

Jářek píše:"jdu si pilovat nehty"

a k čemu to je dobrý?

No přeci nejsem kocúr, co by měl drápy :-)
A pak mi dlouhé nehty vadí při klování do klávesnice a drží se za nima bordel :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 961
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 38
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Paradoxy » ned 19. kvě 2024 12:11:21

Eva Nada píše:Dííky, to si určitě užiju, akorát s tím odpolednem je to všechno jinak.
Teď volal syn, přijedou s vnukem a pejsekem a že bychom mohli grilovat, tak honeeeeem aspoň ty nehty :-)
:ahoj2:


No jo, člověk míní a život mění :D
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Můžete si vždy vybrat

Příspěvekod Jářek » ned 19. kvě 2024 12:17:10

Kurňa, kdo se tady má v tom furt vyznat!
Asi ***
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků