Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » úte 04. čer 2024 18:54:56

SMRT

Každý z nás

smrt prožívá

když jde spát.



Hluboký spánek

je tím klíčem

k pochopení,

že smrti není.



Kdekdo říká: ,,já vím to a nebo ono'',

ale v mysli mlčení se pravda sama vyjeví....
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 04. čer 2024 19:07:16

Vědění, že nevyhnutelně navždy zemřu a už nikdy nic nebude, je ta nejvíc osvobozující věc, co jsem kdy zažil. Tahle jistota úplného zániku je v tomhle směru zázračná.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » úte 04. čer 2024 19:37:37

Souhlasím s tebou, ta jistota je úžasná a dodává klid.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » úte 04. čer 2024 19:47:46

Pedrito zlatej prosímtě až budeš mít čas mrkneš prosím na posezeníčko na můj profil? Zapomněla jsem heslo a několikrát jsem se snažila obnovit, přišel mail, klikla jsem na odkaz a nešlo to. Nespěchá to, prostě až budeš mít čas. Já mám stejnak teď starostí nad hlavu v práci.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 04. čer 2024 19:48:49

Na druhou stranu je ta proměna v archona čistým zlem. Je to vůbec to nejhorší, co se živé bytosti může stát. Ze všech pádů a zel, co můžou bytost na cestě úrovněmi existence potkat, je tohle to nejčistší. Je tak přímočaré a čisté, až je zvláštním způsobem krásné. Naštěstí nejsou archoni potvory a člověk jim musí dát souhlas to jeho duši spáchat.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » úte 04. čer 2024 19:53:06

Mě občas přijde, že jestli nějakou duši mám, tak je to jen pro tuhle fyzickou úroveň, takové jakoby mé vlastní vybarvení pro žití tady. Dejme tomu svědomí :)
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Jářek » úte 04. čer 2024 20:03:55

Paradoxy píše:Pedrito zlatej prosímtě až budeš mít čas mrkneš prosím na posezeníčko na můj profil? Zapomněla jsem heslo a několikrát jsem se snažila obnovit, přišel mail, klikla jsem na odkaz a nešlo to. Nespěchá to, prostě až budeš mít čas. Já mám stejnak teď starostí nad hlavu v práci.

Aha, ale moc asi nevím co s tim, no jsem do noci v práci, tak kouknu zítra. Ale možná by bylo nejednoduší se registnout znova. To bych z mobilu asi zvlád tě smáznout, aby ses mohla znovu registnout.
:)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » úte 04. čer 2024 20:07:19

Hele teď to neřeš, koukneme na to o víkendu :), sama toho mám nad hlavu.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 04. čer 2024 20:29:31

Přesto z toho mám rozporuplné pocity. Přijde mi, že kvůli jisté komunikační bariéře nemusí být ten souhlas vždycky dostatečně informovaný. Také je možné, že opravdu vyhledávají krizové situace, kdy na člověka těžce dopadá tíha jeho vlastního bytí a je té proměně přístupnější. Jedno je jisté. Když už je proměněný, je se svou novou podobou plně v souladu.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 05. čer 2024 6:15:07

Jářek píše:
Nádherná nevěsto stromů
Jsi samý květ, ale přesto znáš nemoci kmene,
A ze slz, co proudí v řeku, vyhlížíš moře.
Nevěříš v nalodění za zemí zaslíbenou.
Viděla jsi háj třešní, a na větvích ráda vyplivuješ pecky.
Na hlavy těch, co se ti smějí.
Málo kdo tě poznal. Neb to ani nečekáš.

To je jen předehra .

Krása je sbírka poezie
jež v okřídleném srdci žije
v ní každý verš a každý rým
chce rozletět se souhvězdím
dokud vše skryté neodkryje
A pak vždy šeptá duši
to, co jí nevíc sluší
Mír
Láska
Harmonie.

Den vzal nám čas
Mezi stromy v zádech kameny
A cihly, líbali jsme se zas.

V objetí krás
Očí, co táží se na lásky hlas
Chmýrko na tvém rameni.

Je 3. Červen.

Ok

Ptám se tě, volám
A slyším jen ticho

Pláču pro tebe
A tvou odpovědí
Je ticho

A tu slyším krásný hlas
"Kdo jsi?"
A v mé odpovědi
mlčí i Bůh.

Pro Petru:

Zrození - vše kolem promění
Dítě - já, nebo ty
od teď až do smrti
Vše kolem vlní se
Ve tmě i ve světle
Myšlenky, ticho, sny
Kdo tomu rozumí
Obzor jak bublina
Vše kolem objímá
Putuje sem a tam
V očích, jež zavírám
To proto spatřit se
Ve tmě i ve světle
Myšlenky, ticho, sny
To, co je pod nimi
Pod nimi v hlubinách
Kam překračuješ práh.



Nevím, jestli to je všechno pro mne, ale díky, Jářku/Pedrito, díky, je to překrásné. Obrázek :srdce:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 05. čer 2024 6:33:06

honzam píše:Vědění, že nevyhnutelně navždy zemřu a už nikdy nic nebude, je ta nejvíc osvobozující věc, co jsem kdy zažil. Tahle jistota úplného zániku je v tomhle směru zázračná.


Co zanikne? Dosavadní vzpomínky a tím dosavadní idendita? To je jistě úleva, a proto se to neustále děje. Zkušenost mi ukázala, že ve skutečnosti nikdy nic nekončí (trochu mi trvalo se s tím smířit) - protože nikdy nic nezačalo. Naštěstí, když zmizí vzpomínky na bývalou identitu, tak je to jedno - je to jako úplný zánik, kterého si ale nikdo není vědom. Vlastně to není zánik, ale zapomnění. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2024 9:34:57

Trini píše:Co zanikne? Dosavadní vzpomínky a tím dosavadní idendita? To je jistě úleva, a proto se to neustále děje. Zkušenost mi ukázala, že ve skutečnosti nikdy nic nekončí (trochu mi trvalo se s tím smířit) - protože nikdy nic nezačalo. Naštěstí, když zmizí vzpomínky na bývalou identitu, tak je to jedno - je to jako úplný zánik, kterého si ale nikdo není vědom. Vlastně to není zánik, ale zapomnění. :)

Píšeš o něčem jiném než já. Zanikne všechno. Je to, jako když se to plátno vědomí propálí a pak celé shoří. Tím film skončí a dál už nic není.
Stát se archonem je taková jednosměrná odbočka od cesty vzhůru do vyšší úrovně existence.

běžný směr (nebeské světy)
^
|
Země -> archon (pekelně dlouhé věky) -> RIP
^
|
(nižší světy)

Bytost má svobodu se tomu "ve skutečnosti nikdy nic nekončí (trochu mi trvalo se s tím smířit)" vzepřít. Bůh tuhle svobodu dává.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2024 9:38:04

:angelwing:

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2024 22:59:06

Do třetice je ta proměna v archona čistým dobrem. Je tím nejlepším, co může živá bytost udělat pro ostatní bytosti tady na Zemi. Ze všech pomocí ostatním bytostem je tahle tou největší. Svoboda božského zvířete a proměna celé Země na společný domov je prostě nádherná. Lidské veřejně dostupné duchovní nauky zabývající se dosahováním nějakých existenčních výhod pro sebe sama jsou s touhle miliony let starou evolucí vytvořenou duchovní transformací nesouměřitelné.

Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2024 7:58:05

Paradoxy píše:Vůbec nevím, kouknu tam :). Poslední týden byl hodně náročný v pracovním směru, seběhly se tam takový věci, že vyletěla moje šéfová a jedna kolegině a málem i oba skladníci, nakonec vzali zpět, co podepsali. Nějak blíž to rozebírat nemůžu, ale v podstatě to bylo tak, že šéfovou buď vyhoděj nebo odejdu já. Jednalo se tam o nějaké její manipulace s doklady a já to nenechala být.


Já bych v takové situaci začala používat ochranu Nadjá tak, jak ji popisoval Eduard Tomáš. Jsem opatrník - Opatrnosti nikdy nezbývá. :)
Naposledy upravil Trini dne čtv 06. čer 2024 8:35:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2024 8:00:44

honzam píše:Do třetice je ta proměna v archona čistým dobrem. Je tím nejlepším, co může živá bytost udělat pro ostatní bytosti tady na Zemi.


Z tvého pohledu to tak jistě je, ale pochybuji, že tvůj pohled bude někdo sdílet. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 06. čer 2024 8:32:38

Souhlasím. Vím, že už v tom popisu nemůžu objektivní.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » čtv 06. čer 2024 19:10:14

Trini píše:
Paradoxy píše:Vůbec nevím, kouknu tam :). Poslední týden byl hodně náročný v pracovním směru, seběhly se tam takový věci, že vyletěla moje šéfová a jedna kolegině a málem i oba skladníci, nakonec vzali zpět, co podepsali. Nějak blíž to rozebírat nemůžu, ale v podstatě to bylo tak, že šéfovou buď vyhoděj nebo odejdu já. Jednalo se tam o nějaké její manipulace s doklady a já to nenechala být.


Já bych v takové situaci začala používat ochranu Nadjá tak, jak ji popisoval Eduard Tomáš. Jsem opatrník - Opatrnosti nikdy nezbývá. :)


Ochranu si nedělám, spíš se modlím, aby ty osoby kterých se to týká, prohlédly klam svého egoismu. Ze zkušenosti vím, že někdy prohlédnou a někdy ne. Já už v životě zažila hodně extrémních situací a tak věci beru jak přicházejí. Jsem šťastná, že jsem zatím fyzicky i psychicky v pořádku, ale i to se může změnit, to je holt život.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » čtv 06. čer 2024 19:10:17

Trini píše:
Paradoxy píše:Vůbec nevím, kouknu tam :). Poslední týden byl hodně náročný v pracovním směru, seběhly se tam takový věci, že vyletěla moje šéfová a jedna kolegině a málem i oba skladníci, nakonec vzali zpět, co podepsali. Nějak blíž to rozebírat nemůžu, ale v podstatě to bylo tak, že šéfovou buď vyhoděj nebo odejdu já. Jednalo se tam o nějaké její manipulace s doklady a já to nenechala být.


Já bych v takové situaci začala používat ochranu Nadjá tak, jak ji popisoval Eduard Tomáš. Jsem opatrník - Opatrnosti nikdy nezbývá. :)


Ochranu si nedělám, spíš se modlím, aby ty osoby kterých se to týká, prohlédly klam svého egoismu. Ze zkušenosti vím, že někdy prohlédnou a někdy ne. Já už v životě zažila hodně extrémních situací a tak věci beru jak přicházejí. Jsem šťastná, že jsem zatím fyzicky i psychicky v pořádku, ale i to se může změnit, to je holt život.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 260
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 07. čer 2024 5:44:49

Paradoxy píše:
Ochranu si nedělám, spíš se modlím, aby ty osoby kterých se to týká, prohlédly klam svého egoismu. Ze zkušenosti vím, že někdy prohlédnou a někdy ne. Já už v životě zažila hodně extrémních situací a tak věci beru jak přicházejí. Jsem šťastná, že jsem zatím fyzicky i psychicky v pořádku, ale i to se může změnit, to je holt život.


Tak to mám jinak. Nikdy bych se nemodlila za to, aby se druzí změnili podle mých představ. Jsem přesvědčená, že mám právo měnit jen sama sebe, a že do mého života přicházejí takoví lidé a takové situace, které mi mají pomoci v mém pochopení, v mém vývoji. A když to bude nepříjemné, tak je budu potkávat tak dlouho, dokud v sobě něco nezměním. Kdybych měla v druhých vidět egoismus, tak by to bylo proto, že nevnímám vlastní egoismus.

E. Tomáš tu ochranu Nadjá velmi dpopručoval - už jen proto, že si člověk přítomnost Nadjá tak stále uvědomuje - a pak řekl, že se dá rozšiřovat dál a dál až na celý svět. Myslím, že má smysl modlit se za to, aby druzí byli štastni. Jakým způsobem se to stane, přenechávám principu dobra - ten jediný ví, co opravdu potřebují. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Eva Nada

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků