k diskusi na Poradně

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » čtv 20. čer 2024 6:38:24

Návštěvník píše:
Průvodce píše:Pedro mně přesvědčil, že bych měl napsat omluvu pro vás

Jana mmně požádala, ať už ničím k vám nepřispívám, že si to už více nepřeje.

Já ji rád vyhovím.


To je škoda.

Jsi přihlášený na inspiruj.cz? Tam také většina z nás píše a nikdo tě tam vyhazovat nebude. Majitel fora je velmi charakterní. A poslední dobou tam čte mnohem víc návštěvníků než tady. Bylo by prima, kdybys psal tam, pokud tady přestaneš psát. :)

index.php
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » čtv 20. čer 2024 9:32:02

Jana píše:Z pohledu ega jsme těmi, kdo se mohou cítit být méněcenní a můžeme se považovat za nadřazené, kteří mohou druhé kritizovat, hodnotit, pomlouvat, můžeme tvrdit, že víme, co je na těch druhých špatně, můžeme být přesvědčeni, že to, co si myslíme, víme, že je pravda. Ale je to pohled z iluze oddělenosti, je to nepoznávání, kým skutečně jsme.

S probuzeným poznáním je jasné, že naše skutečné Já je ničím nepodmíněnou láskou, která nikoho nepomlouvá, nekritizuje, neposuzuje.

Proto IP adresy, odkud budou pocházet příspěvky, které směřují k prohlubování a utvrzování se v nevědomosti, budou banovány.

Jinými slovy, bavíme se tady o poznávání a uvědomění nejvyšší pravdy, kterou poznáváme, nikoliv o tom, co si kdo o kom myslíme, že je.

Díky a nádherný den všem




miroslav píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Zmizí potřeba posuzovat druhé jako ty druhé. Zmizí sebestředné sebepotvrzování ega poukazovat na nedostatky druhých a vidět sebe jako toho lepšího.


Tohle jsou starosti a problémy ega, které se cítí méněcenné, a proto nesnese žádnou kritiku.

Není hold návštěvník jako navštěvník. :)
Jak ty to dovedeš jasně a jednoduše vysvětlit, proč se bráníme "poukazování na naše nedostatky" To by mohla pochopit i ta Jana, které to stále tak vadí.


A vadí jí to tak, že už zase hrozí banováním. Ale to je pro diktátory, kteří zakazují demokratický projev, běžné.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » čtv 20. čer 2024 9:32:38

Návštěvník píše:
Jana píše:Z pohledu ega jsme těmi, kdo se mohou cítit být méněcenní a můžeme se považovat za nadřazené, kteří mohou druhé kritizovat, hodnotit, pomlouvat, můžeme tvrdit, že víme, co je na těch druhých špatně, můžeme být přesvědčeni, že to, co si myslíme, víme, že je pravda.


Ukaž jeden citát probuzeného, kde se něco takového říká. A proč se tím neřídíš sama, když tomu věříš?To, co čím dál častěji píšeš Miroslavovi, je tím důkazem. Takové typické farizejství. Kázat vodu a sama pít víno.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » čtv 20. čer 2024 9:35:33

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše: Už teď jsem v tom světě, ve kterém nikdo neumírá a nikdo se nerodí.



V tom světě nikdo není, tak je jasné, že se tam nikdo nerodí a nikdo neumírá.


Ale jde o svět, v kterém jsi přesvědčená, že máš moc, protože vlastníš forum - a v tomto světě samozřejmě jednou umřeš jako každý jiný, včetně všech realizovaných/probuzených. Na tom nic nezměníš. Pak už nebudeš v tomto světě moci psát svoje pohledy, názory, posuzovat Miroslava, že o duchovnu nemá ani páru, nebudeš už nic vlastnit, žádné forum, ve kterém ted můžeš po libosti mazat a banovat. Bude to naprostý konec tvého konatelství v tomto světě, at už si konatelství myslíš, co chceš.

Tohle, co píšeš, je jen představa


To není představa. To je fakt, před kterým realizovaní/probuzení neutíkají, ale zcela normálně o tom dokáží mluvit. Jen ten, kdo má z tohoto faktu strach, se schovává do svých představ, že to je jinak.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod honzam » čtv 20. čer 2024 19:19:46

To se prostě nedá. :D Osvíceným se opravdu nemá odporovat. Vostalpetr má pravdu. http://vp.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=2&t=833

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=79&t=8906&start=8820#p206160
Veil píše:
Návštěvník píše:Kdo to posuzuje, když není žádné já?
Kdo vidí, když není žádné já?
Kdo si možná něco může myslet, když není žádné já?



Tady se prostě jen objevují slova. Že se objevují ustálená slovní spojení (no vidíš), nebo se všechno nepřepisuje do řeči bez zájmen, nebo se v rámci zdánlivé diskuze tyká, nebo se zdánlivě mluví na jedince, nebo se vůbec něco objevuje, je stejně jako všechno ostatní jen to, co se zdánlivě děje. Není tu někdo osvícený, kdo by nemohl používat zájmena. Je jen to, co se zdánlivě děje bez toho, aby to někdo dělal.

Přítel je skutečný? Nebo je skutečný jen strach a sevřená energie?


Nic není skutečné, příteli.

Jana píše::D

Veile, jsi Boží.

:D

Díky




https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/weird-al-yankovic/smells-like-nirvana-483539

Smells Like Nirvana

O čem tenhle song vůbec je?
Nemůžu přijít na žádný text
Jak jen ta slova jsou?
Kéž bys mi poradil, já nevím
Nevím, nevím, nevím, ach jo!
Nevím, nevím, nevím...

Teď mumlám a teď křičím
A nevím, o čem zpívám
Přidej hlasitost, uši krvácí
A já furt nevím, o čem zpívám
Jsme tak hlasití a nesouvislí
Chlapče, tohle nasere tvoje rodiče
Jo!

*říh*

poing!

Je to nesrozumitelný
Prostě to nemůžu dostat skrz lebku
Je těžký blábolit nawdle zouss
Se všema těma kuličkama v puse
Nevím, nevím, nevím, ach jo!
Nevím, nevím, nevím...

No, nezníme zrovna jako Madonna
Teď jsme tu my, jsme Nirvana
Zpívat zřetelně? To nechceme
Kup si album, jsme přece Nirvana
Garážová kapela ze Seattlu
Určitě lepší než zpěv skotu
Jo!

Bůůů..

Béé...

A zapomněl jsem další sloku
Hmm, asi se vyplatí cvičit
Papír s textem nejde najít
Jak jsou ta slova, no, to je fuk
Nevím, nevím, nevím, ach jo!
Nevím, nevím, nevím...

No, já řvu a my hrajem
Ale nevím, co říkám
Jakou zprávu vlastně předávám?
Můžeš mi říct, co to povídám?
Máš nějakej nápad?
Nemyslím si
No, na viděnou
Sayonara, sayonawa
Ayonawa, hodinawa
Odinaya, yodinaya
Yaddayadda, yaaahyaaah
Ayiyaaaaaah!
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3206
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 68
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 7:41:15

Návštěvník píše:
Jana píše:
Jestli je tady zájem rozkrývat pravdu, nikoliv se umanutě držet představy, že "mám pravdu", tak je konfrontace radostí, nikoliv obtíží.

:)


Tak proč nechceš, aby tady psal průvodce? Byl ti snad na obtíž?

Pravdu můžeš najít jen v sobě. Slovní "rozkrývání" je jen zábava pro mysl, to k Poznání nevede. Akorát když opravdový Mistr mluví o Pravdě, může síla jeho Poznání, která je za slovy, pomoci hledajícímu - který už ale musí být připraven ji přijmout. Ale tady v diskuzi je to jen vyměnování informací, a také domněnek a představ. Prostě jen zábava pro mysl.

Pravda se nedá naučit. Proto chodí hledající za opravdovými Mistry i do jiných světadílů, aby jim síla jejich Poznání, která je za jejich slovy, mohla pomoci. Když je někdo už hodně citlivý, tak mu může pomoci si přečíst Mistrova slova a ta síla z nich na něho působí. Tak, jak to popisuje Eduard Tomáš v Pamětech mystika - přečetl si Tajnou stezku od P. Bruntona a hned na to, došlo k tak hlubokému samadhi, že jej později Míla Tomášová ohodnotila jako nefalšované nirvikalpa samadhi. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 7:42:07

Návštěvník píše:
Jana píše:
Moudrá diskuze nespočívá v umlčování druhého


Tak proč umlčuješ druhého tím, že si nepřeješ, aby tady psal? Pro umlčuješ tím, že mažeš příspěvky a banuješ?


Návštěvník píše:
Jana píše:
Jako Probuzení, jsme oceánem, se kterým, ať se jeví vlnobití sebevětší, se vůbec nic neděje. Být začátečník je z tohohle celistvého pohledu stejně nesmyslné, jako být pokročilý.


Jsou to právě Mudrci a Mistři, kteří mluví o začátečnících a pokročilých. Podle tebe to tedy dělají nesmyslně. Ale jestli sis všimla, tak tady většina píšících věří Mudrcům a Mistrům a tobě ne. Mudrci a Mistři se nechtějí chlubit tím, co všechno vědí, ale chtějí každému hledajícímu pomoci - a to podle jeho úrovně, jinak to nemá smysl. Proto rozlišují na začátečníky, pokročilé a hodně pokročilé - jako třeba Eduard Tomáš v Pamětích mystika.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 7:43:10

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Jak had, tak provaz jsou součástí projevu, který Jana považuje za iluzi. Realizovaní vidí projev jako To Jediné/Brahmána.


Tak to prozkoumejme detailněji.

Vidíš na zemí hada, protože zrovna v té chvíli nerozpoznáváš skutečnost od iluze. Děsíš se ho.


Ale jaká iluze, prostě blbě vidím. Navíc se mi to stalo opačně. Myslela jsem, že je to provaz a byl to had. Ale jen jsem se lekla a pak přemýšlela, jak ho dostat pryč, protože byl v předsíni. Byl to zajímavý příběh a žádné utrpení. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 7:43:36

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:Ale jaká iluze, prostě blbě vidím. Navíc se mi to stalo opačně. Myslela jsem, že je to provaz a byl to had. Ale jen jsem se lekla a pak přemýšlela, jak ho dostat pryč, protože byl v předsíni. Byl to zajímavý příběh a žádné utrpení.


Při ztotožnění s tělem je to přesně tak jak popisuješ,


Ale kdež, i probuzený se lekne, když chce zvednout provaz a on je to zatím had. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 14:49:49

Návštěvník píše:
Jana píše:
Všimni si například Eduard Tomáš, ještě dříve, než se v něm probudilo Poznání, tak pilně sháněl Ramanovo promluvy, o které se dělil s ostatními hledajícími.


O tom nic nevím, můžeš citovat, kde to řekl? Pokud vím tak za svého učitele považoval Paula Bruntona, kterého si velice vážil a osobně se s ním setkal. A právě po přečtení Bruntonovy Tajné stezky měl nejhlubší zážitek, jak vypráví v Pamětech mystika.

Jana píše:Nisargadatta všechny promluvy svého gurua sám ručně sepsal a dal je k dispozici hledajícím ještě dříve, než začal sám přednášet.


O tom také nic nevím. V I AM THAT o tom nic neřekl. A to, co dělal, bych v žádném případě nenazvala, že přednášel. Setkával se v malé místnosti na rušné ulici s pár hledajícími, který za ním chodili.


Jana píše:
Nisargadattovo přednášky zase sepisoval Raméš.


Pokud vím, tak Nisargadata nepřednášel, ale odpovídal na dotazy těch, kteří za ním chodili. A tyto rozhovory se nahrávaly a zapisovaly. Stejně jako rozhovory s Ramanou.

Ale jestli máš nějaké konkrétní důkazy, že to bylo jinak - a to přímo od Nisargadatty, tak je prosím uved. Zajímají mne především opravdová fakta a ne, že někdo říkal...nebo že někdo někam připsal Nisargadattovo jméno. To beru s rezervou.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 14:50:26

Návštěvník píše:
Jana píše:
Až na to, Miroslave, že to jevení je jenom sen, a nejvyšší pravdou to v žádném případě není,


Podle Mudrců a Mistrů je jevení Nejvyšší Pravdou. Před Poznáním máš jen možnost Mudrcům a Mistrům věřit nebo něvěřit. Po Poznání je jasné, že je to tak, jak říkají. Ramana: "Co je mája (iluze)? - Je jen Realitou." To je ta nejzažší Pravda, samozřejmě jen málokomu přímo přístupná.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 15:04:02

Návštěvník píše:I am only the Self - Nisargadatta Maharaj

https://www.youtube.com/watch?v=Uzd0txiRN2E&t=1001s
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 21. čer 2024 15:04:58

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:
Logicky, když označíš sebevědomě druhého za začátečníka, tak sebe skromně považuješ na rozdíl od něj za co? Taky za začátečníka? Nebo jsi vzhledem k tomu, kdo jsi, při posuzování druhých absolutně slepý a díky tomu můžeš druhé třídit na dezoláty, idioty, pseudoosvícence, chcimíry ... Protože Ty, na rozdíl od těch všech jsi letadlo, je to tak?


Není to tak. Ty si snad nedovedeš ani představit, že pokročilý takhle neuvažuje a nesrovnává se, o sobě neuvažuje a pokud něco třídí, tak podle toho co vidí, co se jak projevuje. Dovede třídit myši od krys a vůbec do toho sebe neplete.


Miroslave, zřejmě


Podle toho, co Miroslav v poslední době píše, zřejmě zkušenost Poznání měl. Ale není jasné, jak hluboce je v tom upevněn. Pořád je v něm příliš mnoho z provokatéra. To by se upevněním rozpustilo.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » sob 22. čer 2024 7:25:37

Návštěvník píše:
Jana píše:
Děje se to, co je třeba. Ruka ucukne, když se dotkne rozpálené plotny. Ale v probuzeném není absolutně žádný strach, je v něm dokonalý klid a mír, stejný, jaký je v hlubinách Tvého nitra. V tichu srdce, kde si nikdo nic o ničem a o nikom nemyslí.



Jsi připoutána k představě já, ty, moje, tvoje, protože stále myslíš na úrovni osob, těl. Proto jakákoliv hlubší duchovní diskuze nemá smysl.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » sob 29. čer 2024 15:55:52

No já chyt duchovní mlčivku, ale už odeznívá, něco mi však říká, "nechoď na poradnu, nechoď tam!"
Nejlepší je samoban! :glasses:

Je mi jasný, co tam dál a dál pokračuje... Jinak to nikdy nebude. Dokud Smrť nás nepolíbí. :hugs:
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » sob 29. čer 2024 17:14:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše:Je to prostě to tvoje vysvěné Já. Tvoje Já, tvoje Já, tvoje Já, tvůj Brahman a tvoje nejvyšší Pravda a hotovo. A komu se to nelíbí, tak ať to nečte.
:)


A nedá se přehlédnout ten obroský rozdíl k tomu, co říkají probuzení a jak se projevují. Ale když to Janu dělá štastnou, tak proč ne? Když ovšem bude veřejně tvrdit, že to má jak probuzení, tak bude neustále narážet na kritiku - protože to prostě není pravda.


A není to pravda z tohoto jednoduchého důvodu:


869.

Je možné, aby se mysl vůbec nepohybovala? A jestliže ano, co se potom stane?

Nepohybující se mysl je v Pravdě, ba z jistého hlediska je to Pravda sama.

Může to zažít člověk, jedinec?

Ne. Je-li zde ještě někdo, komu se zdá, že Pravdu v plné míře zakouší, pak už to není Pravda, ale nanejvýš vzpomínka na Pravdu.

Kdo tedy může Pravdu v plném rozsahu poznat?

Jen Pravda sama, to jest úplně tichá a svobodná základna mysli bez jakéhokoli pohybu.



Jana píše:
Píšu jen o tom, co přímo poznávám a cituji jen to, co je v souladu s tím, co poznávám.



Tvrdíš, že to poznáváš, nemůže se tedy jednat o Pravdu/ o Poznání.




763.

Co se pozná v Poznání?

Nic než Čisté Vědomí, které je přirozenou charakteristikou pravého Já Jsem.
Není tam ani poznávání ani nepoznávání, jen neměnné a čisté Bytí, Vědomí a neextatické Blaho.

To je poznání Sebe?

Ano, ale také Osvobození Sebe od sebe.




Nejsi od sebe osvobozená, a proto ti tak strašně vadí kritika.

Pochop, že tady píší duchovnáci, kteří se opravdu vyznají, a těm je zcela jasné, že si jen něco namlouváš. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » sob 29. čer 2024 17:17:15

Jářek píše:No já chyt duchovní mlčivku, ale už odeznívá, něco mi však říká, "nechoď na poradnu, nechoď tam!"
Nejlepší je samoban! :glasses:



A máš pravdu. Mně se to zatím nedaří. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » sob 29. čer 2024 18:15:28

Trini píše:
Jářek píše:No já chyt duchovní mlčivku, ale už odeznívá, něco mi však říká, "nechoď na poradnu, nechoď tam!"
Nejlepší je samoban! :glasses:



A máš pravdu. Mně se to zatím nedaří. :?

Jakmile se člověk do těch posudků probuzených začte, musí reagovat... Ale nic to nezmění,
jen kolotoč tohoto výseku pozornosti se točí dál... Zde v hlubinách vesmíru na planetce zvané Zem, kdesi na internetu...
Jasně že je to v rámci možného, kam až ohnout a překroutit tu pozornost. Jenže tak vzniká něco, co na prosté nevědění navlékne temnotu egoismu. A je fuk jestli je to háv lásky nebo nelásky. Je to jeden dvoubarevný mundůr. Jedno se může obratem změnit v druhé pouhým pocitem. To je ta hra smrti (ve smyslu sebedestrukce - sebezbloudění)...
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pon 01. črc 2024 19:26:15

miroslav píše:
Jana píše:
Jestliže předpokládáš, že Nisardattův dokonalý a neměnný svět je vyjádřením pro začátečníky, najdi, prosím, kde mluví třeba Nisargadatta, Ramana, Newman, Gangaji, Papádží, Tolle, Spira, Mooji - kterýkoliv z nich - o tom, že jeho svět, který poznává jako Skutečnost - je nedokonalý a proměnlivý.

Díky

Pro upřesnění, aby nedošlo k mýlce. Ta proměnlivost relativní reality tady je, ale při dokonalém poznání toho, co se jeví jako tvary se jmény, je absolutně všechno, co existuje, sat-čit-ánanda.


Svět jako celek není ani dokonalý ani nedokonalý. Dokonalost a nedokonalost jsou reltivní pojmy vztahující se k hodnotiteli.
Sat-čit-ánanda není proměnlivá, poměnlivé jsou jména a tvary, jejichž podstatou je sat-čit-ánda
Podobně jako cihly jsou stále stejné ale chrámy z nich postavené jsou různé.
Sat-čit-ánanda, jména a tvary tvoří svét, který není nikoho ale někdo si může svůj myšlenkový a pocitový svět vyčlenit jako můj, jako to děláš ty - Moje Já, můj svět, Maharadžův svět atd. Ten Mahardž tím chtěl vyjádřit, že nemá ty starosti a závislosti jako tázající se. A ty jak tam slyšíš "Můj" tak to hned taky chceš mít nebo tam být, kde jsou ti podle tebe probuzení.
Prostě jako malé dítě, které žije ve dvojnosti já a to nebo ti ostatní. Prostě ať se snažíž, jak se snažíš, tak to z tvých projevů a výkladů kouká jako sláma z bot.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » úte 02. črc 2024 11:39:42

miroslav píše:
Jana píše:To znamená, že podle Tebe Nisargadatta buď nepoznává celek, nebo nemluví pravdu, když říká: "Můj svět je dokonalý a neměnný", je to tak? Ale on také říká například: "Můj svět je mnou samotným."


To říká k takovým, jako seš ty, protože to ladí s jejich potřebami a navádí je to správným směrem. Ty jsi na tom ulpěla a teď píšeš už nesmysly - do poradny, která je navíc iluzorní a ve skutečnosti neexistuje. Nebo jak je to tedy s tou tvojí poradnou? Je součástí tvého světa, nebo co to je?


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5360
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 331
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků